Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kevesebb gyerek fog az miatt...

Kevesebb gyerek fog az miatt születni, hogy két éves lesz a gyes?

Figyelt kérdés
Szerintem mindenféleképpen, bár most is rohamosan csökken a népesség. Én személy szerint Magyarországra nem szülnék gyereket, még fiatal vagyok (18), és hasonló korú fiatalok is ezt gondolják, tisztelet a kivételnek...
2009. júl. 4. 13:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%
De könyörgöm,miért gyengíteni az anyák munkába állását az ,h 2 évre csökkent a gyes. Logikusan végig gondolva, nem azt mondja valaki,h áhh nem szülök még egy gyereket,mert nem tudok dolgozni,hanem nyilván azt,h hát ha nem tudok dolgozni, akkor már szülök még egy gyereket ne csak lófráljak itthon. Egyébként sem hiszem,h ez az egy év olyan nagy vízválasztó lenne a munkábaállás szempontjából.
2009. júl. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
45%
Nálunk jobb helyzetben lévő országokban is kevesebb ideig vannak otthon az anyukák. Nos, ha ők meg tudják oldani, nekünk is meg kell tudni oldani. Fejleszteni kell a bölcsiket.
2009. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
64%
Igen,kevesebb, de csak a dolgozó Magyarok körében,mert ők kapták eddig is a GYED-et,ami azért,ha nem is sok,de mégsem annyi,mint a GYES. Annak a kisebbségnek,akik eddig is 8-10 gyereket szültek,semmit nem jelent,mert 2 évig ugyanúgy kapják a GYEST, mint eddig,alanyi jogon,1-2 éven belül pedig úgyis jön a következő,tehát folyamatosan kapják az eddig is kapott juttatásokat.
2009. júl. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Mindenki külföldi példákkal dobálózik, de kérem, hol vagyunk mi külföldhöz képest? Eleve nincs annyi pénzünk, hogy bébiszittert fogadjuk a 6 hónapos gyerek mellé (ha lenne se fogadnék, mert a gyereknek az anyja mellett a helye)! 2. külföldön a legtöbb helyen nem gond, ha az anya nem megy vissza dolgozni, hisz az apuka keres annyit, hogy nem csinálnak gondot belőle! 3. Még csak most tervezzük a babát, és már most be kellene íratnom, mert olyan várólista van, hogy az tiszta vicc! Elősször nem fejleszteni kell a bölcsiket, hanem MEGÉPÍTENI, mert egyátalán nincsenek. Főleg vidéken! A hozzánk legközelebb lévő bölcsi 30 km-re van a városban, most akkor vigyem be a gyereket és jöjjek vissza dolgozni (mert helyben dolgozom), tehát amit keresnék pénz, el is menne a benzinre! Hát akkor inkább maradok otthon a gyerekemmel!
2009. júl. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
45%
Na azért ennyire nem kell kiborulni. 30km nem a világ vége és sztm annyi pénzt nem is ölnél bele a benzinbe ,h ne érné meg. De most komolyan az jobban megéri ha a nő otthon van és gyakorlatilag semmit nem keres 3 évig? Vagy ha majd az ovi is meg az iskolai is csak a másik városban lesz akkor majd otthon fog a gyerek érettségizni is és 18 évig anyu otthon maradhat vele? Kicsit túl lihegitek ezt a dolgot sztm.
2009. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kevesebb gyerek fog születni! Lehet majd nézni statisztikákat! Hogy lehet olyan ostoba állítást mondani, hogy ezzel az új törvénnyel több gyerek születhet? Ez egy értelmetlen, buta mondat! Melyik munkahelyen részesítik előnyben azokat az anyákat, akiknek 2 éves csöppségük van? Fölveszik azt helyette, aki gyermektelen! Ebből kifolyólag inkább nem is megy el szülni a női dolgozó, vár még az utolsó pillanatokig, hogy minél tovább legyen folyamatos munkaviszonya. Egy csomó olyan nő él ma Magyarországon, aki először minden anyagi biztonságot, megfelelő egzisztenciát, karriert felépít mielőtt családot alapítana és addigra eléri azt a kort, hogy szül 1 gyereket maximum!

Nem ítélem el ezeket a nőket, mert teljesen megértem a gondolkodásukat, de én annyi gyereket szeretnék szülni, amennyi csak lehetséges! Kifejezetten rossz anyagi körülmények között élek, de nem fogom hagyni, hogy a mai politikai megszorítások meg minden apjuk izéje miatt várnom kelljen az anyasággal! És nagyon szeretném, ha sok hozzám hasonló fiatal nő gondolkozna így, mert félelmetesen fogy a nemzet! Hátborzongató! Emlékezzen csak vissza mindenki, hogy a szülei, nagyszülei vagy a dédszülei hányan voltak testvérek! TIZENEGYEN-TIZENKETTEN! És most? A 3 gyerekes család már gigantikusnak számít... Siralmas! És ilyen mocskos törvényeket hozni...

22/L

2009. júl. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
38%

Kedves előttem író! Az én anyai nagymamámnak nem volt testvére, anyai nagyapámnak egy testvére volt, apai nagyanyámnak két testévre volt, apai nagyapámnak nem volt testévre. Hol voltak ők tizenketten??

És még mindig nem értem, hogy miért a dolgozó lakosságot venné vissza a gyerekvállalástól a 2 éves GYES. Két évig eddig is GYED-en lehettek, ahogy én is GYED-en vagyok, és általában a dolgozók vissza is mentek két év után. Azt pedig mostmár tényleg magyarázza meg nekem valaki, hogy akinek pl. a munkaideje miatt gond a gyereket hozni vinni bölcsibe, annak mivel lesz könnyebb egy év múlva? Az oké, ha bölcsi nincs a helyben, és ovi igen, de mondjuk akinek csak az a gond, hogy korán jár dolgozni vagy későn végez. Annak egy évvel később mivel lesz könnyebb?

2009. júl. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Na azért ennyire nem kell kiborulni. 30km nem a világ vége és sztm annyi pénzt nem is ölnél bele a benzinbe ,h ne érné meg. De most komolyan az jobban megéri ha a nő otthon van és gyakorlatilag semmit nem keres 3 évig? Vagy ha majd az ovi is meg az iskolai is csak a másik városban lesz akkor majd otthon fog a gyerek érettségizni is és 18 évig anyu otthon maradhat vele? Kicsit túl lihegitek ezt a dolgot sztm."


Szerintem te liheged túl! Én nem azt mondtam, hogy majd otthon kell leérettségiznie a gyereknek! Miért kell kiforgatni az ember szavait? Láttál már egy 2 éves gyereket, vagy van a családodban? Egy 2 éves még nem nagyon tudja felfogni azt, hogy az anyja otthagyja egész napra! Még egy 3 évest is nehéz beszoktatni az oviba! Vagy te talán majd ott tudod hagyni a másfél-2 éves gyerekedet a bölcsibe, amikor majd ordít utánad??És nekünk igenis problémát jelentene a napi 60 km-es út oda-vissza, a fizetésem 90 %-a el is menne erre! Ja, mert én nem keresek ám 100-200 e Ft-ot, csak 60-at! Tudom erre is biztos azt mondanád, hogy miért nem tanultam és akkor kapnék jól fizető állást! Hát képzeld el tanultam, felsőfokú végzettségem van, de sajnos nincs munkalehetőség a környéken olyan, ami megfelelne a végzettségemnek! Így el kell vállalnom a 60 e Ft-os állást is! Ja, vagy költözzek el a városba, úgy gondoltad? A nagy, kertes családi házamat oda nem adnám semmi pénzért!

2009. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%

Na, hát az élet egy dráma. Az előtted válaszolónak van igaza, egy évvel később mi lesz jobb?

És kérdésedre válaszolva, véletlenül pont azért szóltam hozzá a témához, mert ezt tanultam és nap mint nap gyerekek között vagyok, bár nem vagyok tanár. Ja és látom,h kedves szülő ha akarja mindent meg tud oldani, ha nem akarja , még a cipőfűzőjét sem. Egy szóval nem írtam ,h miért nem tanultál vagy h költözz el, de könyörgöm,ha nektek nem jó ott ahol laktok, viszont te nem vagy hajlandó változtatni , akkor bizony rajtad már maga a jó Isten se tudna segíteni. Nem veszed észre ,h ahelyett ,h az ésszerű megoldáson gondolkodnál, még mindig csak a lázadásnál tartasz?! Az meg ,mint tudjuk, az összes problémádat megoldja majd.

2009. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ott,ahol lakunk, de egy év bölcsibe járásért nem fogok a városba beköltözni! Az oviba járást már majd csak megoldanánk, mert mindkét nagymama helyben van, de őket csak nem kérhetem meg 50-60 évesen, hogy vigyék be a gyereket a városba a bölcsibe!Szerintem te nem érted, hogy én mit próbálok magyarázni!Én beadnám 2 évesen, ha helyben lenne egy bölcsi, mert akkor munkából is bármikor el tudnék jönni, ha valami gond lenne a gyerekkel. Az a legnagyobb baj, hogy a munkálltatók azt sem nézik jó szemmel ha valakinek kisiskolás gyerek van, mert "mindig csak a gond van vele"!Hát akkor egy 2-3 évessel mennyi gond van? Én kötelezném a munkálltatókat arra, hogy ha a cégnél dolgozók 60-70 %-a nő, akkor legyen egy "cégesbölcsi".
2009. júl. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!