Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire van alapja, a fajelmé...

Mennyire van alapja, a fajelméletnek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 23:56
1 2 3
 1/23 tetro ***** válasza:
77%
Semennyire.
2012. jún. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
nem tudom. Nekem egyébként fura, bár én nem nagyon értek a biológiához? A kutyák több fajból vannak, aztán mégis tudnak egymással szaporodni, az emberek meg ugyanezen az alapon egy faj, és több rassz. A többi élőlénynél nincsenek rasszok. Tehát akkor most mi van?? Egyébként meg teljesen mindegy, hogy fajnak, vagy rassznak nevezik, mert az embertípusok közötti biológiai különbségeket mindkét rendszer elismeri, innentől kezdve tehát faj és rassz alapon ugyanúgy lehet irtani a másikat, ha valakinek éppen ez az ötlete támad. Innentől kezdve tehát nem az a kérdés, hogy milyen rendszertani kategória, mivel semmilyen rendszertani kategória nem jogosít fel arra, hogy ilyet csinálj egy másik élőlénnyel. Szerintem a fajelméletnek csak annyi a jelentősége, hogy ezzel vitték át a keresztény elveken a népirtási szándékukat. A pszichés jelentősége meg az, hogy a szolidaritást teljesen kikapcsolja a "fajok közötti" relációban. Mint látható a két előbbi majomnál, ez nem is volt olyan sikertelen.
2012. jún. 9. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
37%
Kettes, hármas És nem attól lesz valaki ember, hogy te megítéled neki vagy sem. Kinek képzeled magad? Mellesleg mióta érdem az ha valaki ember, hogy ennyire nagyra vagy magaddal? Mellesleg biztos hogy te ember vagy? Nem vagy te zsidó? :D
2012. jún. 9. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
58%

Leginkább annyiban élhető elmélet, hogy a személyiség és intelligencia eredetét nem tudtuk még bizonyítani, csupán feltételezések vannak arról, hogy ezeket genetikai tényezők határozzák meg. Emellett a különböző környezeti adottságok miatt az sem biztos, hogy egyes rasszok ugyanolyan alapvető képességek birtokában vannak jelenleg is, mint az emberiség nagy vándorlásai előtt. Ám az nem valószínű, hogy egy "árja" fehér meg egy nem "árja" fehér ember között jelentős különbségek lennének. Különböző rasszok képességei eltérhetnek (elég a fekete futókra gondolni), bár vélhetően ez sem túl jelentékeny mértékben valósul meg. Meg persze egy magyar ember is lehet ostobább, embertelenebb egy másik magyar embernél. Az ilyen elméletek inkább nagyobb tömegek összetartását, irányítását célozzák meg. Az nem elég mókás, ha az egész emberiség különlegességében gondolkodunk, mert akkor nincs kit lenézni, nincs mihez hasonlítani magunkat. Nincs kivétel, akkor nincs különlegesség sem. Ez egy plusz önkielégítés az emberi hiúság számára.

Eredményét (hasznosságát tekintve) általában elég az angol nemességre gondolni. Rengetegszer házasodtak egymás között rokonok, hogy a vagyon és a nemesi vér, cím a családban maradjon, aztán micsoda torzszülötteket eredményeztek (még ma sem tudták teljesen kimosni ezt a genetikájukból, nem véletlenül olyan híres az angol rondaság). Végülis a cím és a vagyon megmaradt, aztán átszerveződött a világ, és mindez haszontalanná vált. A fajelméleteket is mindig segítségül hívják, mikor épp kielégenek valamilyen érdeket. Most tűnik le, jelen van, de gyengülő időszakát éli, de lesz még ilyen. Ha 1-2000 év múlva is, de lesz.

2012. jún. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
kielégítenek* bocsánat
2012. jún. 9. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
6%

"A kutyák több fajból vannak, aztán mégis tudnak egymással szaporodni, az emberek meg ugyanezen az alapon egy faj, és több rassz."


De miért egy faj? Mert a biológiában így tanítják, mert valaki aki ember így találta ki, de a valóságban már nem egy faj.

2012. jún. 9. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
11%

Van alapja természetesen, csak a holocaust óta próbálják tagadni. A kifejezés mondjuk nem helyes, mert biológiailag egy emberi faj van. De vannak rasszok és azokon belül sok-sok antropológiailag különböző népcsoport. Teljesen logikus, hogy ahogy a népcsoportok külsőleg különböznek a genetikai öröklődés miatt, úgy a belső tulajdonságaik, például a vérmérsékletük is ugyanezért külöböznek. Ezek nem lehetnek kizárólag csak tanulás útján szerzett tulajdonságok. A keveredés persze jelen van a népcsoportok között, de ezt kisebb-nagyobb mértékben gátolják/gátolták nyelvi, kulturális és vallási különbségek.

Talán 50-100 év múlva lehet majd erről ismét nyíltan, tudományos szinten beszélni, addig még sötét középkor van a témában.

2012. jún. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Kár, hogy az emberek között totális keveredés van - és mindenkinek (köztük neked is, előző) vannak cigány és zsidó őseid. Akkor te is csak részben vagy ember?


Egyszerűen ezért röhej erről beszélni. Nincsen semmiféle ilyen különbség a rasszok (nem fajok!) között. Persze, vannak minimális fiziológiai eltérések, és ennyi. Semelyik népcsoport nem jobb, vagy tökéletesebb a többinél.

2012. jún. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Sir Butcher: öcsém, te funkcionális analfabéta vagy, vagy csak valamilyen frusztráció miatt nem tudod helyesen értelmezni amit ebben a témában olvasol?

Hol írtam én olyat, hogy egy zsidó vagy cigány nem ember? Vagy hogy az egyik népcsoport jobb lenne a másiknál?

Annyit írtam, hogy a népcsoportok különbözőek több szempontból.

2012. jún. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
58%

Sir Butcher: egyébként meg egyáltalán nem lehetsz biztos benne, hogy mindenkinek vannak cigány vagy zsidó ősei. 1-2ezer év alatt van talán 40-80 generáció, az nem túl sok. A kisebb távolság miatt természetesen nagyobb a valószínűsége, mint annak, hogy ausztrál bennszülött vagy dél-amerikai indián ősei vannak valakinek. Lássuk be, hogy ez utóbbiak legalább 99%-ban kizárhatók az európai embernél. Namost, annak, hogy egy adott európai személynek zsidó, cigány, katalán, etruszk, kelta, latin vagy viking ősei vannak, nyilván nagyobb a valószínűsége mint az aboriginalnak, de a kulturális és nyelvi különbségek pont a keveredés ellen hatottak a történelem folyamán, ezért semmiképp sem biztos a dolog.

(Az afrikai közös eredet persze más kérdés, az időben nagyságrendekkel távolabbi, mint a népcsoportok kialakulása.)

2012. jún. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!