Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólsz ahhoz, hogy le...

Mit szólsz ahhoz, hogy le akarják csökkenteni a pályakezdőknek a minimálbért, hogy többet alkalmazzanak?

Figyelt kérdés

A kormány új terve, hogy a pályakezdők csak a minimálbér 80%-át kapnák és pár év alatt lehetne eljutni a maximális minimálbérig. Állítólag így érdekeltek lesznek a cégek a pályakezdők alkalmazásában.

2 dolgot nem értek. Egyrészt már teljes minimálbérből is alig lehet megélni, nem megalapozni lakást, kocsit, gyerekvállalást. A másik pedig így olcsóbb lesz, ha a 35-45 közötti munkavállalókat(gyereket nevelők) kirúgják és pályakezdőt alkalmaznak.

Mit szóltok ehhez az ötlethez?


2012. máj. 31. 16:12
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Egyrészt nem a minimálbéres állások azok, ahonnan olyan nagyon sok előrelépési lehetőség van. Gondolok itt gyári munkásokra, szalag mellett dolgozókra vagy sok oktatást nem igénylő állásokra, pl takarító és még sorolhatnám, ott vannak a közalkalmazottak. Magyarázza el nekem a sok okos, hogy pl egy állami kórházban dolgozó nővér, segédápoló, beteghordó vagy egy mezei tanár hogy a fenébe szerezzen magának éve alatt jobban fizető állást? A segédápoló 20 év múlva is segédápoló lesz. Nem csak olyan szakmák vannak ám, ahonnan valami vezetői székig nincs megállás. És pont itt éri meg majd kirúgni 40es korosztályt, mert beteghordáshoz nem kell hűű, de nagy tapasztalat, mégsincs nélkülük betegellátás, gyakorivalasz2-nek nagyon igaza van.

A másik meg az, hogy albérletbe kéne gyereket szülni? Budapesti vagyok, még tanulok, 50ezer alatt még egy garzont se akarnak megmutatni, nemhogy olyat, ahol gyereket is lehet nevelni. Egyszerűen nem lehet kifizetni.

Pont ettől lesz jóformán a minimálbér elérése a cél, de még ha annál kicsivel többet keresel, ilyen adók mellett az sem egy oroszlános kereset.

2012. máj. 31. 17:06
 12/18 anonim ***** válasza:
68%

1. A minimálbér nem azért "jár", hogy meg tudj élni belőle, hanem azért, hogy ennél kevesebbet ne kereshess (8 órában, legálisan stb. stb.). Ha nem lenne minimálbér, akkor nem 93 ezerből halnál éhen, hanem 43-ból, és a kutyát se érdekelnéd. Tehát ne úgy fogd fel, hogy csökkentik a minimálbéredet, hanem úgy, hogy garantálnak valamennyit.

2. Nem muszáj minimálbért keresned, tanulj piacképes szakmát, amelyik jobban fizet, és a közelébe se kerülsz a minimálbérnek. Ebben senki nem akadályoz meg - még a felvételi keretszámok SEM, ugyanis senki nem kényszerít arra, hogy ne kerülj be a legjobbak közé államira. Mindössze tanulnod kell. Ha meg lusta vagy hozzá, ne sírjál. A pénzért tanulni és dolgozni kell. (Külföldön is!)

3. Nem fogják kirúgni a munkavállalókat, mert egy pályakezdő sz*rt se ér gyakorlat nélkül. Még a minimálbér 80%-át sem éri a munkája egy ideig. Ezért nem is alkalmazzák őket, speciel én egyetemi diplomával 1 évig voltam pályakezdő munkanélküli, pontosan ezen okból. Alkalmi munkákból szereztem pénzt meg gyakorlatot, és nem néztem, hogy hány százaléka a minimálbérnek. Jó lett volna, ha valaki már korábban is ad állandó és napi 8 órás munkát. Örültem volna a minimálbérnek is, de még a 80%-ának is.

2012. máj. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez maximum azoknak lenne jó akik még otthon laknak a szülőknél és eltudják még tartani. Én ezzel nagyon nem értek egyet. Húgom lassan elvégzi a sulit már az érettségin túl van már 2 éve most szakmát tanul és lassan már elszeretne menni dolgozni, meg külön szeretne élni a párjával és még sorolhatnám, de így nem sok jóra számíthat ha valóban ezt akarják. Bár a kormánynak igaza van abban hogy a pályakezdőket is belekell lökni az életbe de ne ilyen áron. De sajnos lehet csak ez az egyetlen megoldás mivel alig van munkahely. Itt inkább munkahelyeket kellene csinálni nem fizetéseket csökkenteni még.
2012. máj. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Budapesten az átlagfizetés 100.000 Ft- al magasabb, mint Baranya megyében!

Tudom, mert Pécsről költöztem fel.

Drágább kicsit minden persze, de a rezsi + kaja ugyanannyi, mint Pécsett...


Ha van tőkéd, akkor vállalkozz, ha nincs, akkor tanulj!

2012. máj. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tételezzük fel, hogy valaki Kelet-Magyarországon melózik minimálért. Mivel:

"Aki huzamosabb ideig minimálbéren él, vagy nem képes hosszú távon többet keresni, az magára vessen. "

OKé, összeszed valami kis lóvét, elmegy máshova, pl Pestre.

"Szvsz az albérlet a legjobb pénzkidobási lehetőség, a hitelre vett kocsi után."

Akkor hol a qrva anyámban lakjon? Én nem tartom több évre elképzelhető lehetőségnek a munkásszállót.


"Nem muszáj minimálbért keresned, tanulj piacképes szakmát, amelyik jobban fizet, és a közelébe se kerülsz a minimálbérnek. " De nem végezhet mindenki az ELTE-n, valakinek dolgozni kell az építőiparban is, a mezőgazdaságban is stb..


Ezekben a szektorokban amúgy is rengeteg a visszaélés, itt ez nem nagyon lesz megoldás. Orbán Viktor a tegnapi InfoRádiós interjúban a franciákat hozta fel példakánt. Annyiban sántít ez az egész, hogy egy olyan országban ahol az alapvető élelmiszerek, ruházati cikkek , energiaárak stb ugyanazok, mint nálunk és a kezdők a minimál 1398 euro 80%-át kapja ( ami ugye bruttó 423 600 nak a 80%-a ) vagy épp a 93 000nek a 80%-át.

Ha épp ott összeáll egy fiatal pár, ahol mindkettő csak az ottani minimál 80%-át kapja 1 évig, akkor normálisan meg tud belőle élni (nyilván nem habzsidőzsi, de nem attól fognak agygörcsöt kapni, hogy lesz e a levesben hús).

2012. máj. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 CMD ***** válasza:

Az albérleteset nem én írtam, szerintem az albérlet jó.


"kezdők a minimál 1398 euro 80%-át kapja (ami ugye bruttó 423 600 Ft)"


Ez viszont régen rossz, hogy így számolod át, ott a megélhetés is sokkal drágább:


[link]

2012. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Közelről sem annyira drágább az élet, mint amekkora a különbség a minimálbérben.

Magad győzködheted, de mást felesleges.

2012. máj. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 CMD ***** válasza:
Elhiszed, hogy nekem mindegy, közöm sincs a minimálbérhez. :D
2012. máj. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!