Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólsz ahhoz, hogy le...

Mit szólsz ahhoz, hogy le akarják csökkenteni a pályakezdőknek a minimálbért, hogy többet alkalmazzanak?

Figyelt kérdés

A kormány új terve, hogy a pályakezdők csak a minimálbér 80%-át kapnák és pár év alatt lehetne eljutni a maximális minimálbérig. Állítólag így érdekeltek lesznek a cégek a pályakezdők alkalmazásában.

2 dolgot nem értek. Egyrészt már teljes minimálbérből is alig lehet megélni, nem megalapozni lakást, kocsit, gyerekvállalást. A másik pedig így olcsóbb lesz, ha a 35-45 közötti munkavállalókat(gyereket nevelők) kirúgják és pályakezdőt alkalmaznak.

Mit szóltok ehhez az ötlethez?


2012. máj. 31. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

"már teljes minimálbérből is alig lehet megélni"


Ez így igaz.


"nem megalapozni lakást, kocsit, gyerekvállalást." - A minimálbéres csak ne akarjon ilyen dolgokat. Nyugaton sem a minimálbéresek autókáznak, meg vesznek lakást. Ott a középosztály dolga mindez. A magyarok téves képzete az, hogy minimálbérből ilyeneket kell csinálni. A minimálbér arra való, hogy minimálisan megélj. A saját lakás, autó nem a minimálbéresek kiváltsága!

2012. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%
Azt, hogy menjenek a p*csába!!!!! :@
2012. máj. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez működne olyan országban ahol 1200 euro a minimálbér de nem működik egy olyanban ahol 70.000.Még sima minimálbérből sem lehet megélni nem hogy még kevesebből.Szerintem akik a parlamentben ülnek nem normálisak , mind idióta untermensch emberk.
2012. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70.000 forint*
2012. máj. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg ez tényleg vonzóbbá tehetné a pályakezdőket, de a probléma az, hogy ahol igen is számít a tapasztalat, oda még így is sokkal inkább megéri a tapasztaltat felvenni, sormunkára pedig, ahova eddig is bárkit felvettek, igencsak ki fogják ezt használni. Magyarul adtak a szarnak egy pofont. Nem csak hogy nem segít a pályakezdőkön, de még azokat fogják nehezebb helyzetbe hozni, akik kényszerbél végzettségükön aluli munkát vállalnak.
2012. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet jó úgy élni, hogy a maximális minimálbér elérése a fő cél...

Egy tapasztalt munkást nem fognak kirúgni, hogy egy 20 éves tapasztalatlanra cseréljék. Szerintem!

A minimálbérbe nem fér bele saját autó és lakás.

Van olyan ország ahol minimálbérből tudsz venni?

Rendben autót valószínűleg igen, de házat biztos, hogy nem!

2012. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

Nahát ezt én is ki akartam írni.

Felháborító. De leginkább az indoklás, amely úgy szól, hogy egy kezdő nem tud olyan jól dolgozni, mint aki már 20 éve dolgozik. Igen, 20 év után minimálbért érdemel itt az ember. 60 ezer Ft-ot. A kezdő 50-et? Ki tud ebből megélni.

Teljesen felbaxta az agyamat!

Ma reggel meg a Viktorka a TV-ben nyilatkozott, hogy ne menjenek el az emberek külföldre dolgozni.

Vagy vezessék be, de akkor a minimiálbért emeljék fel azoknak az országoknak a szintjére, amelyekre hivatkoztak!

Mocskos, ge.ci banda!!!!

2012. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

"A minimálbérbe nem fér bele saját autó és lakás."


És az albérlet belefér?

2012. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 CMD ***** válasza:
78%

Aki huzamosabb ideig minimálbéren él, vagy nem képes hosszú távon többet keresni, az magára vessen.


A minimálbérnek nem az a lényege, hogy te kényelmesen eléldegélj. Ahogy a kérdező írta "alig lehet megélni". Igen éppen hogy, mindenhol így funkcionál a minimálbér. (Kéretik nem ide írni azokat, akik mondjuk Ausztriából hozzák át a minimálbért és verik magukat, hogy 300 ezret keresnek.)


Ez egy mesterséges fék a gazdaságban, amolyan humánus megoldás a munkavállalókat védve. Sok helyen nincs, és ezek nem feltétlenül jóléti államok.


[link]

2012. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"És az albérlet belefér?"

Nem tudom, még nem próbáltam.

Egyszer dolgoztam 18 évesen diákmunkát, de ez volt az utolsó minimálbéres élményem.

Szvsz az albérlet a legjobb pénzkidobási lehetőség, a hitelre vett kocsi után.

2012. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!