Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire lenne megvalósítható...

Mennyire lenne megvalósítható egy ilyen állam?

Figyelt kérdés

Felötlött bennem, és gondoltam megkérdem. Az elképzelés a következő: adott egy sziget(kb 10e km2) ezen a szigeten vannak városok és falvak, elszórva tanyák. Az emberek ingyen dolgoznának és cserébe ingyen kapnának termékeket. (pl. valaki a varrodában dolgozik, az kap kenyeret, húst, aki a földeken dolgozik az kap ruhát) ezen felül mindenki tarthatna otthon állatokat, termesztetne növényeket. Az áramellátást szél, vagy vízerőművekkel illetve napkollektorokkal oldanák meg. Azt is gondoltam, hogy minden hónapban kapna minden ember egy KISEBB összeget (pl 100-200$), és ebből hozathatna magának pl. élvezeti cikkeket. (ezt úgy gondoltam, hogy ez a sziget exportra is termelne, és minden hónapban indulna egy repülő, amin az árut kiviszik, illetve alapanyagot hoznak be és az emberek által rendelt cikkeket. a nyereség az államhoz folyna és következő hónapban ebből adnák az embereknek azt a kisebb összeget.)

Lehet hogy őrültség, ne haragudjatok, de kíváncsi vagyok, hogy mennyire lenne ez reális.


2012. máj. 25. 19:00
1 2
 11/16 CMD ***** válasza:
100%

Van egy hely a világban, ami így működik, konkrétan az egyetlen hely, ahol működik a kommunizmus.


Ez a Pitcairn-szigetek, kb. 55 lakossal. Nézz utána, ha gondolod.


Amúgy megvalósítható, csak az kéne, hogy az ember mindig annyit vegyen el valamiből, amennyire éppen szüksége van. Ez a Pitcairn-szigeteken működik, mert kb. 6-7 családból áll, és mindenki ismer mindenkit.

2012. máj. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Az elsőnek igaza van. Kérdésként elég lett volna annyit írnod:


Mit szólnátok a kommunizmus bevezetéséhez?


És ha a válaszom érdekel:

Más járható út amúgy sincs.

2012. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

"Csak az a bibi, hogy nem minden munka ér ugyanannyit."


Ejj, ejj Mudri! Soha ne hazudj, mert rontja a hiteled!

2012. máj. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

"Egy takarító és egy üzemvezető , fő mérnök nem kaphat azonos fizetést"


Nem is kapna egyik sem fizetést. A kommunizmusban nem létezik pénz.

2012. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%

A kommunizmus megvalósíthatatlan ahogy a liberalizmus sem megvalósítható.Emberek vagyunk és nem programozott számítógépek , nem egy futószalagról gördülünk le , nem vagyunk egyformák.Az igényeink teljesen különböznek.PL:Két utcára a bácsinak megfelel az Opel Astra de én saját autónak csak Audit veszek.Vagy valakinek megfelel a panel vagy sima családi ház.Nekem csak penthouse társas ház vagy nagy 2 szintes családi ház felel meg.


Sem a kommunizmust sem a liberalizmust nem lehet érvényesíteni csak ezeknek a kutyult eltorzított verzióit.

2012. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

"A kommunizmus megvalósíthatatlan ahogy a liberalizmus sem megvalósítható."


Azt, hogy megvalósíthatatlan még arról sem állíthatod 100% bizonyossággal aminek a működésére nem tudsz élő példát felhozni, tehát a világon sehol sincs még. Ami működik, és létezik arra meg tényleg nagyon ostobának kell lenni, hogy valaki megvalósíthatatlanságot kiáltson.

2012. máj. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!