Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire lenne megvalósítható...

Mennyire lenne megvalósítható egy ilyen állam?

Figyelt kérdés

Felötlött bennem, és gondoltam megkérdem. Az elképzelés a következő: adott egy sziget(kb 10e km2) ezen a szigeten vannak városok és falvak, elszórva tanyák. Az emberek ingyen dolgoznának és cserébe ingyen kapnának termékeket. (pl. valaki a varrodában dolgozik, az kap kenyeret, húst, aki a földeken dolgozik az kap ruhát) ezen felül mindenki tarthatna otthon állatokat, termesztetne növényeket. Az áramellátást szél, vagy vízerőművekkel illetve napkollektorokkal oldanák meg. Azt is gondoltam, hogy minden hónapban kapna minden ember egy KISEBB összeget (pl 100-200$), és ebből hozathatna magának pl. élvezeti cikkeket. (ezt úgy gondoltam, hogy ez a sziget exportra is termelne, és minden hónapban indulna egy repülő, amin az árut kiviszik, illetve alapanyagot hoznak be és az emberek által rendelt cikkeket. a nyereség az államhoz folyna és következő hónapban ebből adnák az embereknek azt a kisebb összeget.)

Lehet hogy őrültség, ne haragudjatok, de kíváncsi vagyok, hogy mennyire lenne ez reális.


2012. máj. 25. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Gratulálok, feltaláltad a kommunizmust.
2012. máj. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Már megpróbálták megvalósítani, úgy hívták, kommunizmus. A kísérletet elrontották, a sziget urai zsarnokká váltak, a gazdaságot rosszul tervezték meg, a termelés nem volt versenyképes, az embereknek nem volt motivációja, a rendszer összeomlott.
2012. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Leírnád azt is, hogy mi motiválná az embereket a melóra? Mert az ilyen nagyszabású tervekben ez mind hiányzik.
2012. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor csak én nem voltam tisztában a kommunizmus fogalmával, elnézést! :)
2012. máj. 25. 19:11
 5/16 anonim ***** válasza:
37%
Csak az a bibi, hogy nem minden munka ér ugyanannyit.
2012. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát én motivációnak arra gondoltam, hogy cserébe ugye ingyen kapnának meg minden szükséges terméket. Vagy ez nem elég motiváló a mai világban?
2012. máj. 25. 19:12
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Az hogy ingyen kapsz enni, nem motivál arra, hogy mindig jobb munkát végezz. A valódi önmegvalósítás lehetetlen egy ilyen társadalomban.
2012. máj. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Az az elképzelés hogy egy ország zöld energiával működik az mind szép és jó de a kommunista rész megvalósíthatatlan.Egy takarító és egy üzemvezető , fő mérnök nem kaphat azonos fizetést , nem egy a végzettségük , a felelősségük meg minden egyéb.Nem lehetne ugyanannyit fizetni minden embernek.
2012. máj. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Mi ez a nagy "antikomcsi" kulti, nyugodjatok meg 10 éve sincs már a kapitalizmusnak se..
2012. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Egy ilyen kis méretű sziget (alig nagyobb, mint Bács-Kiskun megye) elég kis számú lakost jelent, főleg, ha van elég terület, hogy a lakosokat ellássa élelemmel. Elég kommunisztikus a dolog, de szerintem ilyen alacsony lakosság akár még működhetne is. A problémák ott kezdődnek, ha nagyobb léptékben kezdünk el gondolkodni és ezt a képzeletbeli országot nem izoláljuk. Ilyen esetben már ez a gazdasági berendezkedés hosszabb távon nem lenne működőképes.
2012. máj. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!