Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol tudok panasszal élni a...

Hol tudok panasszal élni a polgármesteri hivatalunk ellen?

Figyelt kérdés

Kiakadtam a mostani vezetésre.

Kis község vagyunk. Még a télen bementem bejelentést tenni, hogy az utcánk környékén egy rottweiler szerű kutya kóborol pár hete. Félünk tőle és féltjük a gyerekeket.

A zseniális válasz: Nem tud mit tenni, mert az állatvédelmi törvény....az embereket ugyebár semmi nem védi. Egyébként nem kértem hogy bántsák, csak hogy fogják be, vigyék el. Javaslat: Fogjam be, zárjam be valahova!! Mi történt az ügyben? SEMMI!!

Most méhcsalád vert tanyát az utcánk elején, fejmagasságban. Beszólok, kijönnek. A királynő már beköltözött nincs mit tenni, legyünk csendben, ne hergeljük őket!!

Megint nem tettek semmit. Nem messze innen lakóházat veszélyeztető fák vannak közterületen. Ezért nem én szóltam be, de szintén nem történt semmi évek óta.

Írtam a polgármesternek e- mailt, a véleményét kértem az ügyekkel kapcsolatban. Kaptam is választ. Leginkább propaganda levélnek írnám le. Nem szól semmiről, de az jól hangzik.


2012. máj. 25. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
Magyar Nemzeti Sóhivatal szívesen fogad az állampolgároktól mindennemű panaszt.
2012. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

méhcsalád. azt hittem olyan család aki a méh-be gyakran, rezet vinni :/


méhek ellen kis gyúlékony anyag kell és kész.

2012. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt nagyon jól leírja a dunakanyari önkormányzatok felügyeleti szerveit. Neked csak a helyileg megfelelő Regionális Közigazgatási Hivatal címét kell megkeresned, a többiek minden önkormányzatra vonatkoznak.

Az önkormányzatnál kutyaügyben átvertek, mint sz@rt a palánkon.

A kóbor kutyákat a helyi polgármesteri hivatalban kell bejelenteni és a jegyző kötelessége hogy befogassa a gyepmesterekkel. [link]

"Nem tud mit tenni, mert az állatvédelmi törvény...." Na, ez úgy hazugság, ahogy van. Tudnia kell tenni valamit (befogatni a gyepmesterrel) és ez nem lehetőség a számára, hanem kötelesség. Az állatvédelmi törvénynek ehhez meg semmi köze.

Tedd meg írásban a bejelentést (írsz egy levelet, rátűzöl egy tértivevény szelvényt, beviszed az önkormányzathoz és ott alá kell írniuk, hogy átvették a levelet) Erre válaszolniuk is kell.

Ha akarod, kivárod a választ, ha nem, akkor megteszed a panaszod a felügyeleti szerveknél és a megyei Állategészségügyi Hivatalnál (a címét megtalálod a neten) (a kutyaharapásokat is nekik jelentik be a körzeti főállatorvosok az orvosok jelentése alapján)

A méhekkel kapcsolatban fölösleges az önkormányzathoz fordulni, úgysem tesznek semmit.

Vagy keress egy méhészt, aki befogja a rajt, vagy a tűzoltókat, akik vagy megoldják saját maguk, vagy hívnak megfelelő szakembert (méhészt)

2012. máj. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Végre valaki normálisan is tud reagálni.

Köszi

2012. máj. 27. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!