Mennyiért tudna Magyarország egy szigetet venni?
Azon gondolkoztam, hogy mennyit javítana a magyar közhangulaton, ha az országunk vásárolna egy kis szigetet az Adria tengeren például. Több ezer kis sziget van, elég lenne egy kis 5km2-es. Magyarok ezrei kezdenének apartmanokat, szállodákat építeni ott. Lenne önkormányzat,iskola. És Splitig megy az autópálya, reptér. Onnan komppal lehetne átmenni a kis szigetre. Egy-két évtized alatt egy mini-Monaco jönne ott létre. Minden magyar oda utazna. És a horvátoknak is jól jönne, mert így Horvátországba is kirándulnának onnan a magyarok. Szerintetek mennyiért adna Horvátország egy ilyen szigetet? 50 milliárd?
Lehet gyerekes a gondolat, de nekem olyan jó érzés lenne ha lenne tengerünk, és lennének kis magyar gyerekek akik egy kis magyar tengerparti városban nőnek fel. Tiszta paradicsom.. :D
Tényleg érdekesebbek tartanák az országukat a magyarok ha nem csak a K. medence közepén meghagyott sima placcból állna. Lenne magyar tengeri kikötő, aminek a bevétele a magyar államhoz kerülne. A horvát tengerpart szép, és viszonylag olcsó, nem lenne drágább a magyar szigeten se.
Íme az árak:
egy közel fél négyzetkilométeres dús növényzetű sziget 126 millió ft.
Azt mondjuk sehol se részletezik h mit takar az építési tilalom, a parttól x méterre vagy más területeken is?
Egyébként ilyenformán nem Magyarország tudná megvenni a szigetet hanem magánemberek, akik kiépítik ott az üdülőket meg az infrastruktúrát. Iskola lehetne benne, de önkormányzat nem mivel közigazgatásilag H.o. része maradna, csak magyar magánember tulajdonában.
De mindent összevetve így is megérné ha lenne rá néhány gazdag vállalkozó.
Szal a lényeg h jó eséllyel nem adnák el Magyarországnak csak magánszemélynek, így a fentebbi "Lenne magyar tengeri kikötő, aminek a bevétele a magyar államhoz kerülne." rész ugrott hacsak nem lehetséges magánkikötőkben adót kivetni.
Illetve úgy lehetne önkormányzat h H.o.-i településként elismertetik magukat, és vannak dolgok, talán bizonyos adófajták is amit az önkormányzatok hatáskörébe utalnak.
Jó kérdés, biztosan a dominó-effektustól tartanak. Határmódosítást nagyon nehezen tesznek csak lehetővé, akkor is olyan határok mentén amik korábban legalább tartományi határok voltak. Erre példa Koszovó esete ahol simán meg lehetett volna oldani hogy a szerbek lakta rész Szerbiában maradjon, és ezzel egy csomó konfliktust megoldottak volna, de ott volt Koszovó tartomány határa ahol, és ott is "kellett" maradnia.
Egyéb példák: miért nem ismeri el a Nyugat a Dnyeszteren-túli köztársaságot, Oszétiát stb. Azért, hogy ne legyen precedens arra, hogy a határok a megváltozott viszonyokhoz alkalmazkodjanak. Attól félnek hogy Belgiumnak fuccs, kiválik Quebec, független lesz Katalónia? Tényleg gőzöm sincs.
Nem hinném h a "Világrend" tiltaná, simán eladhat egy ország egy másiknak egy szigetet, ez szimpla üzlet lenne.
Amiért mégis ritka az ilyesmi az az h emiatt nem csak rinya lenne az "eladják az alja vezetők az országot" szöveg, hanem ténylegesen eladnák egy részét, ez igen komoly ellenállást váltana ki az adott országban.
"Mennyiért tudna Magyarország egy szigetet venni?"
Mostanában semennyiért, mert egy sem eladó.
"Azon gondolkoztam, hogy mennyit javítana a magyar közhangulaton, ha az országunk vásárolna egy kis szigetet az Adria tengeren például. "
Semennyit.
"Magyarok ezrei kezdenének apartmanokat, szállodákat építeni ott."
Így is tele van a horvát tengerpart magyar milliárdosok villáival.
"Minden magyar oda utazna"
Én nem, nem szeretek nyáron déli tengerpartokra utazni, túl meleg.
"A mostani Világrend tiltja a határmódosításokat"
Nem, csak ha azok erőszakosan és/vagy egyoldalúan történnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!