Lenne támogatása egy kiadásokat csökkentő pártnak?
Jönne egy párt és azt mondaná, hogy nem vetnek ki új adókat, sőt megpróbálják idővel csökkenteni a mostaniakat, VISZONT 40-50%-al lecsökkentik a kiadásokat (segély, nyugdíj, rok. nyugdíj, minden).
Vagy olyan sok valamilyen módon segélyezett, nyugdíjas, eltartott van az országban, hogy nem lenne támogatója?
Nem lenne, nálunk sajnos minden párt kolbászból kerítést ígér a választások megnyerése céljából. Ez itt Kádárisztán, a homo kádárikusz lakosság (és ők a szavazók többsége) pedig kádári szocializmus szeretne, nem kapitalizmust. Minden párt ennek a vágynak próbál megfelelni. Attól félek, csak egy valódi pénzügyi csőd és összeomlás józaníthatná ki a politikát és a lakosságot is ebből az irracionális világból, amiben él.
Durva megszorításokat persze sehol nem ígérget egyetlen párt sem, de azért józanabb országokban egyszerűen simán kiröhögnék és elzavarnák a mi összes pártunkat. Ott azért a lakosság többsége nem hagyná, hogy ennyire hülyegyerekként kezelje a politika, mint itt.
Egyébként pedig valóban komoly kiadáscsökkentés kellene, nem az adóbevételek eszelős fokozása, mint amit itt a Fidesz csinál. A 2/3-os többségével komoly reformokat vihetett volna véghez 2010 tavaszán, lassan jönnének az első eredmények. De ebből most már semmi nem lesz, csak a további lecsúszásunk és az állandó csődközeli helyzetünk. Kár volt érte.
Nyugdíjkiadásokat mindenképpen csökkenteni kéne vagy 15-20 százalékkal, a Gyurcsányék alatt megduplázódott államadósságunk nagyrészt a fedezetlenül megemelt nyugdíjkiadások következménye.
A MÁV-ra szintén ráférne egy komoly pénzelvonás és az egészségügy részben fizetősé tétele sem kerülhető el. Bármennyire is népszerűtlen dolog, akkor sem.
08:51
"...akkor csak a gazdaság dőlne be mivel kell egy mérleg... ha kiadást csökkentené ennyival az állam, akkor kb az lenne mint Enver Hodzsa Albániájában.. "
Éppen akkor jutunk a mai Albánia szintjére, ha ezeket a kiadáscsökkentő lépéseket nem visszük már egyszer végbe. A magyar gazdaság egyszerűen nem bír el egy ennyire túlméretezett szociális struktúrát, ekkora adóelvonást, ilyen magas állami újraelosztást. Egyszerűen le vagyunk fulladva, mázsás terheket cipelünk a hátunkon, míg a környező országok nem. 15-20év és Románia meg Bulgária is előttünk lesz.
Lenne támogatása, legalábbis én támogatnám :)
Reed nagyon jól leírt mindent, nagyon nincs is mit hozzáfűzni. Annyit azért még elmondanék, hogy Magyarországon mindenki "szociálisan érzékeny" akar lenni, de ez egészen egyszerűen nem fog hosszú távon menni, mert csak jobban eladósodunk, még több terhet rakunk az aktívakra és a vállalkozásokra. Nagyon durván vissza kellene vágni az állami kiadásokat, aminek nyilván lennének rövid távon vesztesei (nem is kevesen), de hosszú távon jól járna az egész társadalom.
Kádár egyébként jóval nagyobb kárt okozott az emberek gondolkodásában, mint Hodzsa, ugyanis hozzászoktatta a magyar népet, hogy minden jár ingyen, minden megy hitelből, nem kell öngondoskodni, előre tervezni, az állam mindig segít. Csak hát ugye ez nem működik, reménykedem benne, hogy előbb-utóbb felhagyunk a kádári romantikával, és igazi kapitalizmust építünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!