Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az európai országok miért nem...

Az európai országok miért nem olyan erősek katonailag, mint az Egyesült Államok?

Figyelt kérdés
Ha csak a repülőgép-anyahajók számát nézzük, akkor is több van belőle az USA-nak, mint az európaiaknak együttvéve. De ugyanilyen arányok vannak több helyütt is, de főként a katonai kiadások terén is. Szóval az európai országok miért nem rendelkeznek ehhez mérhető haderővel (hiszen egykoron az európai nemzeteknél nem volt erősebb)?

2012. ápr. 14. 18:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Akkor Oroszországnak kellene lennie a legnagyobb katonai hatalomnak, mert az is nagy területű (jóval nagyobb az USA-nál) és nyersanyagokban gazdag ország."


Na igen, itt az ellenpélda. És mondok egyet én is: Kína. Ha a gazdagságon a területen vagy a lélekszámon múlna akkor az Usának esélye sem lenne.

2012. ápr. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"Ha a gazdagságon a területen vagy a lélekszámon múlna akkor az Usának esélye sem lenne."

Miért is? Az USA nagy területileg (9 millió nkm), a lakossága nagy (300 akárhány millió, első ötben van!), és a gazdasága is jó. A világ legnagyobb gazdasága!

2012. ápr. 15. 10:57
 13/14 anonim ***** válasza:

"Az európai országok miért nem olyan erősek katonailag, mint az Egyesült Államok?"


Mert kisebb a gazdaságuk, a lakosságuk és a területük, és nem játszanak szuperhatalmi szerepet.


"Ha csak a repülőgép-anyahajók számát nézzük, akkor is több van belőle az USA-nak, mint az európaiaknak együttvéve. "


Lehet, de mondjuk mire kellene Franciaországnak 2 vagy 3 repülőgép-anyahajó, hogy méretarányos legyen? Spanyolországnál még viszonylag érthető Észak-Afrika miatt, de Fro.-nak bőven elég 1 arra, amire használja.

2012. ápr. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

ma 00:44


Csak kérdeztem. Amúgy azt mondod tulajdonképpen, hogy "természetükből" adódóan sosem lennének, akkora hatalmak, mint az USA? - Jól értem?


Azért is jó kérdés szerintem, mert hiába nincs szüksége most Franciaországnak annyi anyahajóra, de elméletileg, ha az USA nem lenne szövetséges, akkor már elkelne, nem?

2012. ápr. 16. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!