Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mért van az, hogy ha 15...

Mért van az, hogy ha 15 évesen meg van a véleményem a politikáról, és nézeteim is vannak, akkor már "selejtnek"néznek?

Figyelt kérdés
A világ és a magyar politikai történéseiről is tájékozott vagyok.15 évesen katona akarok lenni,és a haditechnika,és háborúk is olyan fokon érdekelnek,hogy egyszer országos 1. lettem egy haditechnikai versenyből(Főleg 1939-1989). Ráadásul nem veszem be a maszlagokat,és idősebb embereket ez eléggé zavarja.
2012. ápr. 11. 16:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Nem értem, kik néznek selejtnek? Elképzelhető, hogy valamelyest érettebb vagy a korosztályodnál, ennyi a helyzet. Nem kell ráerőltetni azon kortársaidra ezt a témát, akiket nem érdekel. Ilyen egyszerű a dolog.
2012. ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy selejt lennél, sőt le a kalappal, ha képben vagy a témában. Viszont az is tény, hogy az idősebbek nem szeretik, ha kioktatják őket. Muszáj szerénynek lenni velük, ez már csak így működik. Ne akard mindenáron meggyőzni őket, csak ha hajlandók meghallgatni.


Kíváncsi lennék, mit értesz "maszlag" alatt. :)

2012. ápr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ja, az idősebbet úgy értettem, hogy 50-60 felettiek. Arra vonatkozott a válaszom. (16:54)
2012. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
37%
Az embereknek furcsa az, hogy 15 évesen esetleg érettebb vagy, mint ők. Ha van célod, nézeted, és amellett kitartasz, akkor majd elfogadják. Mellesleg én se repesnék az örömtől, ha a fiam katona akarna lenni, de ez privát vélemény.
2012. ápr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Ja,azt elfelejtettem mondani,hogy szociáldemokrata nézeteim vannak.Az idősebbek nem 50-60 évesek. : )
2012. ápr. 11. 17:07
 6/29 anonim ***** válasza:

Azért, mert az átlag 15 éves azt hiszi, hogy okosabb mindenkinél, ő megváltja a világot, ő egy meg nem értett zseni - csak az a baj, hogy élettapasztalata nincsen.


Lehet, hogy te vagy a kivétel, de a többség nem ilyen.


Azért hozzátenném, hogy magamból kiindulva (engem is nagyon érettnek tartottak koromhoz képest) majd te is rájössz 10 év múlva, hogy mennyire tejfelszájú voltál most (tudom, 26 múltam, és visszanézve, ajjajj).

2012. ápr. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
A tudást nem könyvből szereztem!
2012. ápr. 11. 17:08
 8/29 anonim ***** válasza:

"nem veszem be a maszlagokat"

Aha szóval egy tizenéves gyerek vagy aki elhiszi az idióta összeesküvés elméleteket és ettől azt hiszi hogy csak ő tudja az igazságot. Engem is zavarnál.

2012. ápr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
40%

"Aha szóval egy tizenéves gyerek vagy aki elhiszi az idióta összeesküvés elméleteket és ettől azt hiszi hogy csak ő tudja az igazságot. Engem is zavarnál."


Szociáldemokrata konteós ?Hogy mik vannak:D:D


Szerintem ő a konteókra gondolt ,valamint az occó propagandára.


kérdező az sose baj ha van véleményed ,de ha zavar hogy ez alapján ítélnek meg téged és a véleményedet ne írd ki a korod egyszerűen .

Ha tényleg értelmesebb vagy a korosztályodnál, senki nem fog gyanakodni rá.


Halottam már 14 évest úgy szólani hogy tapasztalt embernek is becsületére válnék , és van olyan elmeháborodott felnőtt itt mint pl. a Kirájjhekker nevezetű korcs.

2012. ápr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
0%

Ismerem az érzést. Én 14 éves vagyok, de így is többet értek a politikához mint az ország 50-60%-a. Mondjuk egyik politikai nézethez (kommunizmus, nacionalizmus, liberalizmus, stb) sem kötődök. (inkább különféle eszmék keveredéséből áll a politikai nézetem.) Az hogy valaki mennyire tájékozott a politikában, az nem életkor függő, hiába mondanak ilyeneket hogy ,,te ehhez még nem értesz" Továbbá nem akarok dicsekedni, de szerintem több hasznom lenne a parlamentben mint 1-2 ott ülőnek. (innen kicsit OFF) Persze, én csak egy vagyok abból a sokezer magyar emberből akiről ez elmondható. Csak sok embernek túl undorító szakma a politika, így nagyrészt csak azok kerülnek be, akik gondolkodás nélkül átgázolnak mindenkin, és nem nagyon érdekli őket az ország sorsa, vagy pedig annyira megszállottjai lesznek egy eszmének, hogy minden áron megakarják azt valósítani. Akik pedig tisztességesek, azok pedig vagy azután lesznek tisztességtelenek hogy fölvették az első havi fizetést. Aki pedig mégis tisztességes marad, annak viszont nem engednek komolyabb rangot betölteni az adott pártban. (OFF vége, Bocs a hosszú offért)


A katonáskodás nem vonz túlságosan, de a haditechnika szerintem is érdekes.

2012. ápr. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!