Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki az EU-ból egy mindenható...

Aki az EU-ból egy mindenható szuperállamot szeretne, az hazaáruló?

Figyelt kérdés
A birodalmi gondolkodás a gonosz, a nemzeti pedig a jó, vagy mitől függ ez? Most nem csak Mo-ra gondolok, hanem ez az ellentét megtalálható az EU minden országában.
2012. ápr. 6. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nézőpont, gondolkodásmód kérdése. Az igazság az, hogy nem tudjuk, hogy melyik a jó a szuprancionalizmus vagy a nemzetköziség, attól függ ki melyik választja, mindkettő gondolkodásmód mögött állnak egyaránt pozitív és negatív tényezők. Élünk a jelentben hatások érnek bennünket, így vagy úgy értelmezzük és végül kialakul bennünk egy kép arról, hogy melyik nézőpontot támogatjuk.
2012. ápr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hazaáruló. Magyarország egyedül nagyon elszigetelődne a többi államtól,és tönkre menne.
2012. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annó a kínaiak is szuverén kis királyságokként éltek és most azért erősek mert egségben vannak.

Amerikában 51 állam van és az egységgel elég jól jártak(és kicsin múlt hogy az amcsik ma nem franciául beszélnek).

Svájc is több nyelvű állam és ők se jártak rosszul.

Persze aztán van ellenpélda is hisz a ruszkik is Szovjetunióban gondolkodtak és katasztrófa lett a vége.

Valóban igaz hogy egy szuperállam sokkal erősebb és gazdagabb lehet mint a nemzetállamok külön.


Azt kell látni hogy a globalizmus(gyárak, emberek, tőke nemzetközi áramlása) nem visszafordítható!!!

Vagyis nem az a kérdés hogy ezt hogyan csináljuk vissza hanem hogy miként nyerhetünk vele a legtöbbet és hogyan csökkenthetjük a hátrányait!


Sajnos jelenleg a nemzeti államot hírdetők teljesen figyelmen kívül hagyják a globalizmust és azt hiszik azt a határon kívül lehet tartani.

Kb akkora tévedésben vannak mint annó a gépromboló mozgalmak akik azt hitték ha a kezdeti gépeket összetörik akkor majd minden olyan lesz mint régen.


Szóval akár tetszik akár nem, a jövő a szuperállamé nemzeti felhangokkal és nem a nemzetállamoké, némi közösségi érzéssel...

2012. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
nem hazaáruló. mert az ilyen embereknek nincsen hazájuk. az ilyen embereknek lakhelyük van ,és állampolgárságuk. nincs nemzeti azonosságtudatuk ,úgyhogy igazából nem árulnak el semmit. csak épp itt laknak.
2012. ápr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értünk szuperállam alatt. Elég sok pozitív és negatív minta van a Római Birodalomtól kezdve a Szovjetúnióig. Véleményem szerint az egységben az erő, tehát valamilyen szintű unióra mindig szükség van, pláne ha a mai világban akarja valaki érvényesíteni az akaratát. Persze egy idő után visszaüthet a túl nagy egység, ha nem tudják kezelni a belső és külső problémákat. Nincs olyan birodalom a történelemben amely örökké tartott volna, ma is szétesőben van például Oroszország, majd minden nemzet akiket korábban beolvasztottak függetlenedni akar, lehet hogy száz év múlva lesz Jakutföld, Tatárföld, Csecsenföld nevű állam, de Oroszország csak valami zugország lesz. Volt eredménye ennek? Persze, majd egy évszázadig a világ második legnagyobb hatalma volt (most tekintsünk el a politikai berendezkedésétől), borzasztóan megerősödött, egyértelműen egy aranykor az ő történelemükben.

Szóval az EU-ra levetítve a tapasztalatokat én úgy gondolom hogy érdemes erősíteni, az európai nemzetek közt nincs olyan éles kulturális különbség, így talán könnyebben lehet kezelni a felmerülő gondokat. Viszont annak nem látom értelmét hogy felvegyenek olyan országokat mint Törökország vagy Albánia, nem érdemes túl sok országgal bővíteni a tagállamok listáját. 2004-ben is talán ez a nagy arányú bővítés ütött vissza, jobb lett volna ha 2-3 ütemre lebontva csatlakoznak ezen országok mondjuk 10-15 év alatt.

2012. ápr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Elég sok pozitív és negatív minta van a Római Birodalomtól kezdve a Szovjetúnióig."


Azt azért ne felejtsük el, hogy egyik esetben sem önkéntesen csatlakoztak a tagállamok, hanem erőszakkal olvasztották be őket a birodalomba. Összességébe azt azért elmondhatjuk, hogy ahol önkéntesen történt a csatlakozás, elég jól működik a dolog.

Nem gondolom, hogy hazaáruló lenne, aki a csatlakozás felé hajlik. Egyszerűen szerintem fel kell azt dolgozni, hogy az idők változnak, elszigeteltségben nem lehet élni. (lsd.Észak-Kórea)

Azt hiszem a magyar történelem legnagyobb alakjai (Pl.Szt.István) látták, hogy csak úgy tud egy nemzet fennmaradni, fejlődni, ha alkalmazkodik a folyton változó gazdasági és politikai irányvonalakhoz, emellett megőrzi nemzeti öntudatát. Egy európai szuperállam nem azt jelentené, hogy az országok feladják nemzeti identitásukat, hanem azt hogy elfogad egy mindenki számára előnyös és gazdasági és politikai szempontból biztonságos összefonódást. Sokkal inkább hasonlítana az Egyesült Államokban kialakult állami felépítésre. Nem beolvadásról van szó, hanem összefogásról. Ha így fogjuk fel, akkor mindjárt nem hazaárulásról beszélünk.

2012. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

tegyük hozzá hogy ez a nagy nemzetiesség eléggé újkeletű fogalom!

Annó az átlagember ilyennel nem nagyon foglalkozott!

Nem véletlen hogy jászok, németek stb lettek betelepítve és senki nem lázadozott hogy az adott földesúr/király hazaáruló lenne!

Régen a vallás volt ami meghatározó volt! Azon kívül meg keveredtek a népek rendesen!

A királlyal is inkább az volt a baj hogy nem egyezett ki rendesen a helyi nemesekkel ha megkapta valamelyik koronát vagy épp kizsákmányolta őket!


A nemzetiesedés csúcsa meg ugye a 2. világháború és az árja hatalom, meg alja népek lettek. Azóta ez kicsit megváltozott az értelmesebb nemzetieknél. persze szélsőjobbosok azóta is vannak...

2012. ápr. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!