Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik idióta találta ki,...

Melyik idióta találta ki, hogy megadóztatjuk jól a diákmunkát a bevételért, ugyanakkor eltiltjuk a passzív hallgatókat?

Figyelt kérdés

Őszintén, melyik marharépa szülte meg ezt? Adózni kell a diákmunka után, tehát növeljük az állam bevételét, eddig oké, bár nyilván nem jó. Ám nagyon csavaros módon a passzív féléves hallgatókat meg eltiltjuk a diákmunkától.

Eredmény:a bevétel nem több, mert nagyon sok munkát aktív hallgató nem is tudna végezni a feltételek miatt és egy rakás diák van nehéz helyzetben kereset nélkül, pl én is. Persze feltalálom magam, de mégis hogy lehet egyeseknek ilyen kevés esze? Mi ebben a logika?


2012. ápr. 3. 09:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A logika az, hogy így a passzívon levő csak teljes bejelentéssel tud dolgozni, ergó sokkal többet fizet ő is, és a munkaadó is az államnak.


Az 500 milliárdos lyukat be kell tömni valahogy. A diákok le vannak sz.rva, mint ahogy mindenki más is.

2012. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha passzív féléven vagy, akkor arra a félévre nem vagy diák, tudsz teljes munkaidőben dolgozni, hogyan akarnál diákmunkában? Szerintem tök logikus.

Adózni pedig mindig is kellett, csak eddig a kedvezmények miatt visszakaptad az összeget.

2012. ápr. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De ez marhaság, ugyanis egy diáknak nyilván nincs sok képzettsége, de végzettsége meg főleg nincs, ezért diák. Én próbáltam munkát keresni, de még ahová fel is vennének végzettség nélkül mit mondanak? Azt, hogy nyilván szeptemberben otthagyom őket. Ilyen rövid időre teljes állást találni alig lehet, mert egy munkáltató sem akarja végigcsinálni a felvételi procedúrát meg a betanítást stb, ha tudja, hogy nem maradsz ott. Nyilván hosszú távra keresnek.

3-4 hónapos munkákra meg diákot keresnek, mert azért nem fog felvenni egy egész embert, nem éri meg.

2012. ápr. 3. 09:49
 4/12 A kérdező kommentje:
Még februárban míg volt diákom csináltam egy adminisztrációs diákmunkát 3 hétig. A cég erre nm fog felvenni egy embert, keres diákot, de napi 8 órában 3 hétig egy aktív hallgató nem biztosan tudja vállalni. Rugalmasak sem voltak, tehát nincs az, hogy elrohanok órára és ledolgozom. Erre pont passzív hallgató kell, de most ez tilos. Ez akkor is kitolás a munkáltatóval és a diákkal is.
2012. ápr. 3. 09:52
 5/12 anonim ***** válasza:
Eddig is adózott a diákmunkából keresett jövedelem, csak éppen eddig az adójóváírás magasabb lett volna, mint a fiztendő SZJA. Most meg nincs adójóváírás.
2012. ápr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Fuu rem Orban meg hoz vagy ket ilyen intezkedest aztan az ilyen nulla emberek lelepnek innen a francba.

Csak hatraltatjak az orszagot.

2012. ápr. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

10:24


Hidd el, el is fognak/fogunk menni. Csak amikor majd híd kéne a Duna fölé, vagy egy autópálya a pusztába, akkor ne sírjon a szád, hogy ugyanaz a mérnök, aki a BME-n végzett, és maradhatott volna, ha Orbán nem lehetetleníti el az életét, a magyar fizetés helyett a 10-szeres német, francia, holland fizetést fogja követelni, a külföldi cégével együtt, ami miatt ugyancsak 10-szeresébe fog kerülni a beruházás.


Akkor majd a te félék el fognak gondolkodni azon, hogy talán mégse az Orbánt kellett volna szeretni annyira, hanem a hazát.

2012. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

Jaj 69% olyan kis aranyos vagy egyem a szived:)

Latszik, h gyerek vagy meg.

Elmondanam, h semmivel nem dolozna tobbert a kulfoldi ceg, annyi, h ok nem sajnaljak a munkasoktol a penzt.

Bar ez se sokaig vn mar, minek fietnenek, ha valaki olcsobban is elvegzi?

Szanalmas a kerdezo, h otthon van, tanulni nem tanul es akkor koveteli maganak a diakmunkat. Takarodjon el normal munkara mivel nem jar suliba!

Legkozelebb min fog lazadni?

H nem kap osztondijat?

2012. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7 "Hidd el, el is fognak/fogunk menni."

Tessék, mehetsz is, tanulj kint, ha úgyis kint akarsz dolgozni. Nagyot mondani én is tudok. Legalább lesz hely azoknak, akik itthon akarnak boldogulni.

2012. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tanulok te idióta, egyszerűen kénytelen voltam elmenni egy félév passzívra. Csakhogy fél évre senki sem ad munkát, pedig jelentkeztem több helyre is. Nagyon álomvilágban élsz, ha azt hiszed, hogy besétálok valahová és azonnal munkát adnak. Eddig sok diákmunka kizárólag passzívos hallgatóknak szólt a szigorú munkarend miatt, most meg ők nem találnak alkalmazottat a diákok meg munkát. Látszik, hogy életedben nem voltál még egyetem közelében. Próbálj meg végzettség nélkül határozott időre nem diákmunkát találni.

Nem mellesleg az orvosira járok és szeretnék itthon maradni, de egyre kevésbé van hozzá kedvem. Aztán én is mondhatom, hogy boldoguljatok, ahogyan akartok. Ilyen mentalitású emberekkel nincs is kedvem foglalkozni. Csak egymás tiprása megy. Rezidensképzésre nem itthon jelentkezek hanem külföldön aztán kereshetitek rajtam a 20milliós képzési költséget, miközben veritek a nyálatokat.

2012. ápr. 3. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!