Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik annyira támogatják a...

Akik annyira támogatják a piaci szabadversenyt meg a többit belegondoltak már abba, hogy esetleg ők is bebukhatnak?

Figyelt kérdés

Évek óta hallgattam anyósék szájából, hogy mert régen a kommunizmusban mekkora baj volt, h mindenkinek kinyalta az állam a seggét és hogy ezért van annyi életképtelen ember és hogy az orbánizmus mennyi el jobb, mert az életképes emberek meg bla bla bla.

Szal totál felsőbbrendűnek érzik magukat, mert nincsenek anyagi gondjaik csak arról elfelejtkeztek, hogy:

A nagy életképességük abból adódik, hogy az anyós apja annak idején párttitkár vagy mi volt, szal ő tolt mindent a seggük alá és most, hogy az öreg meghalt lám minden kezd szertefoszlani.

Hirtelen az após se tartja már magát olyan nagy vállakozónak meg a többi.

Szal azért hoztam ezt a példát, mert tipikus esete, hogy azt gondolják, h állandó a helyzetük pedig előbb-utóbb minden vállalkozó meg okostojás be fog bukni és csak az igazán nagyok maradhatnak talpon.

Tehát szerintem még 20 év és egy darab kisbolt nem lesz, csak Penny meg Profi....


2011. dec. 22. 12:43
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Akik annyira támogatják a piaci szabadversenyt meg a többit belegondoltak már abba, hogy esetleg ők is bebukhatnak?"


Mivel a gazdasági verseny hosszú távon mindenkinek hasznára válik egy országban, ezért nemcsak a vállalkozók támogathatják.


Jelenleg Mo.-on alig van szabad verseny, a piacgazdaság csak részben épült ki. Ugyanis az állam rengeteg adót szed be, és egy vállalkozás csak akkor éli túl ezt az adóztatást, ha visszakap némi pénzt, mert mondjuk pályázatokat nyer és támogatásokat kap. Ezért virágzik a korrupció. Ezen kívül a rengeteg adó még nyugdíjakra, segélyekre stb. is megy.

2011. dec. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Jársz Te kisboltba vásárolni?


Én innen nem messze járok egy bárátomhoz, és amíg volt kisbolt a tömbjük alján , mindíg bementem valamit venni. Tudtam, hogy drágább mint a szintén nem messze lévő nagy boltok, de direkt azért, hogy megmaradjon.

A barátomék nem ott vásároltak, inkább hazacipelték a nagy boltból a cuccot.


Tehát a kisbolt-nagybolt kérdést a vásárló dönti el. Ha úgy dönt nem lesz kis bolt. Azt mondom, kár ezen siránkozni, ott is kell vásárolni és kész.


A másik a boltos oldala. Én ha kisboltos lennék, interneten venném föl a rendelést mondjuk lisztre, cukorra konzervre , mosóporra, krumplira stb., és felszállítanám az emeletre az öregeknek, kisgyerekeseknek stb.

Ehhez képest azt látom, hogy két ember könyököl a boltban és panaszkodik, hoyg nincs vevő.

Így nem is lesz.

2011. dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!