Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik annyira támogatják a...

Akik annyira támogatják a piaci szabadversenyt meg a többit belegondoltak már abba, hogy esetleg ők is bebukhatnak?

Figyelt kérdés

Évek óta hallgattam anyósék szájából, hogy mert régen a kommunizmusban mekkora baj volt, h mindenkinek kinyalta az állam a seggét és hogy ezért van annyi életképtelen ember és hogy az orbánizmus mennyi el jobb, mert az életképes emberek meg bla bla bla.

Szal totál felsőbbrendűnek érzik magukat, mert nincsenek anyagi gondjaik csak arról elfelejtkeztek, hogy:

A nagy életképességük abból adódik, hogy az anyós apja annak idején párttitkár vagy mi volt, szal ő tolt mindent a seggük alá és most, hogy az öreg meghalt lám minden kezd szertefoszlani.

Hirtelen az após se tartja már magát olyan nagy vállakozónak meg a többi.

Szal azért hoztam ezt a példát, mert tipikus esete, hogy azt gondolják, h állandó a helyzetük pedig előbb-utóbb minden vállalkozó meg okostojás be fog bukni és csak az igazán nagyok maradhatnak talpon.

Tehát szerintem még 20 év és egy darab kisbolt nem lesz, csak Penny meg Profi....


2011. dec. 22. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igaza van az anyósodnak.


Egyébként meg benne van az esélye annak, hogy elbukik az illető. Viszont kitörnie is jóval könnyebb.

2011. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamádnak teljesen igaza van. Mai napig nagyon nagy probléma ,hogy sokan az államra mint egy szociális intézményre tekintenek aminek az dolga ,hogy eltartson mindenkit.
2011. dec. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsi anyósodnak van igaza. Csak éppen nagymamámmal beszéltem telefonon közbe xD
2011. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Te magad is megírtad. Ha nincs párttitkár ismerősöd, akkor nem tudsz jól élni, önerőből.
2011. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A szabad piaci verseny lényege, hogy mindenki azt termeli, azt a munkát végzi, amire igény van, vagy/és amiben a legjobb.
2011. dec. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, valóban igaz. Egyszerűen az emberek el vannak puhulva, tunyulva, nem képesek megállni a saját lábukon. Ha állam bácsi nem tolná sok ember szájába az ingyen kaját (ilyen-olyan támogatás néven), egyszerűen éhen halnának.

Ez a tipikus "szegény ember-hal-horgászbot" esete ez: ahelyett, hogy az állam arra tanítaná meg az embereket, hogy hogyan tudjanak saját lábra állni, ehelyett azokat feltétel nélkül pénzeli. Így ki motivált abban, hogy dolgozzon?


És igen, az emberek így könnyebben bukhatnak, de ha felnőtt emberek, tekintsük is annak őket: adjuk meg nekik az esélyt, hogy hibázzanak, tanuljanak belőle, és segítsünk nekik talpra állni.

2011. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én nem azon filózok most, h mi volt a kommunizmusban, mert abban biztos van igazság.

Hanem, h ez a szabad versenyes dolog csak egy illúzió, valójában már le van játszva az egész.

Meg nem lehet mindenki vállalkozó, akkor ki dolgozna?

Nem fogcsődbe menni egy Tesco, mert én nyitok egy kisboltot vagy bármit.

Itt már csak akkor lehet igazán nagy hal valaki, ha igazán eredetit tol, vagy van ismerős vagy vastag a bőr a pofáján.

2011. dec. 22. 13:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó hát igen, a tökéletesen szabad piac ugyanolyan utópia, mint a tökéletes kommunizmus. Szóval a te kisboltod tényleg nem egyenlő súlyú a Tescoval, igen. De legalább megvan az esélyed, hogyha tényleg annyira eredeti az ötleted, akkor senki sem akadályoz meg benne, hogy véghezvidd.
2011. dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Hanem, h ez a szabad versenyes dolog csak egy illúzió, valójában már le van játszva az egész.

Meg nem lehet mindenki vállalkozó, akkor ki dolgozna?

Nem fogcsődbe menni egy Tesco, mert én nyitok egy kisboltot vagy bármit."

Ehh... pont erről beszéltem, az, hogy már eleve elveszített csatának gondolod azt, amit még el se kezdtél. Ki mondta, hogy a Tescót kell megverned? Keress olyat, amit nem tud a Tesco megtenni, hisz nem lehet ott mindenütt! Hiába más egy tanker hajót, más egy benzinszállító teherautót és más egy kis benzines flaskát, ha mindegyiket gyakorlatilag benzinszállításra használják: és láss csodát, mindegyiknek van létjogosultsága! Ott keress kitörési pontot, ahol a Tesco nem tud megverni a méretgazdaságosságából adódó előnyeivel: kis bolt a Tescótól távol, olyan szolgáltatás, ami ott nincs meg (házhoz szállítás - akár a Tescóból), biocuccok, kedves kiszolgálás, csomagban árult dolgok, kapcsolt termékek, stb...). Kezdje el gondolkozni azon, hogy mi zavarja az embereket a Tescoban, és menj rá ezekre a pontokra! Nincs lejátszott meccs!

"Itt már csak akkor lehet igazán nagy hal valaki, ha igazán eredetit tol, vagy van ismerős vagy vastag a bőr a pofáján."

És ki akadályoz meg abban, hogy eredeti legyél? Ki kényszerít arra, hogy te is Tescóként üzemelj? Senki, csak te magad! És nem hiszek abban, hogy csak ismeretséggel vagy csalással lehet boldogulni (bár a kapcsolatok fontosak, de nem úgy, ahogy sokan gondolják!)

2011. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem volt kommunizmus.
2011. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!