Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a székely...

Toportyan5 kérdése:

Mit gondoltok a székely hokisokról?

Figyelt kérdés
Én nagyon büszke vagyok rájuk ,hogy megtették ez lépést. Bár a románok nagyon nem örülnek nekik, de hát ők se nagyon erőltetik azt ,hogy a nemzetiségeik nagyon élhessenek a jogaikkal.
2011. dec. 21. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon helyesen viselkedtek, a magyar ember a saját nemzeti himnuszát énekli, nem másét.
2011. dec. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bumbi02 ***** válasza:
0%
Marian Cozma hányszor énekelte a román himnuszt mikor a Veszprém színeibe játszott?
2011. dec. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Marian Cozmának mi köze van ehhez? Önszántából szerződött le a Veszprémhez, a székelyeket viszont egy román se kérdezte meg, hogy megszállás alá helyezhetik-e Kelet-Magyarországot. Persze ilyen alapvető különbségek felfedezését nem vártam tőled.
2011. dec. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bumbi02 ***** válasza:
0%

Marian Cozmának mi köze van ehhez? Önszántából szerződött le a Veszprémhez, a székelyeket viszont egy román se kérdezte meg, hogy megszállás alá helyezhetik-e Kelet-Magyarországot. Persze ilyen alapvető különbségek felfedezését nem vártam tőled.



1. Háborúban elvesztettük azt a területet, lépjünk túl rajta.

2. Azok a székelyek akik ma élnek 90%ban már Romániában születtek, nem Magyar Királyságban... Akik meg még sportolói "korban" vannak, nekik még az apjuk is Romániába született, nem hogy ők. Ergo ha én romániai állampolgár vagyok, és ÖNKÉNT játszok a román válogatottba, teljesen egyértelmü hogy a román himnuszt éneklem... Ők döntöttek úgy hogy belépnek a válogatottba (valószinüleg mert tudnak olyan szinten játszani, de akkor is saját döntés).


Legyenek szívükben magyarok, székelyek, engem nem zavar. De egy hivatalos meccsen a saját - országuk - himnuszát énekeljék..


Ez kb olyan mint németeknél Özil a török himnuszt énekelné... Ez Trianontól, elcsatolástól, elfoglalástól, teljesen független téma. Ha 5 éve lett volna Trianon, akkor megértem. Mert akkor ők úgy nőttek volna fel hogy magyar állampolgárok, és hirtelen külhonba lesznek. De így hogy még nagyjából az apjuk is romániainak született, így számomra érthetetlen.

2011. dec. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

"Háborúban elvesztettük azt a területet, lépjünk túl rajta."


Te ne mondd már meg más embereknek, hogy min lépjenek túl, és min ne. Akinek megszállás alatt a szülőföldje, az nem lép túl rajta. Te túllépsz rajta, mert keresztben leszarod a magyar testvéreidet (ha egyáltalán magyar vagy), és keresztben leszarod a hazádat, melynek kétharmadát szétosztották.


"Ergo ha én romániai állampolgár vagyok, és ÖNKÉNT játszok a román válogatottba"


Az állampolgárságot nem kérték, elvették tőlük a magyart. A sportligát többek között a székely emberek adójából tartják fent, azt csinálnak amit akarnak.


"De egy hivatalos meccsen a saját - országuk - himnuszát énekeljék.. "


Románia magyar embernek nem országa, az a románok országa, és azt énekelnek amit akarnak. A magyar ember a magyar nemzeti himnuszt énekli.


"De így hogy még nagyjából az apjuk is romániainak született, így számomra érthetetlen."


Számodra érthetetlen, mert neked semmit nem mond a nemzet és a haza.


Tőled is megkérdezem, mint a másik félnótás magyarköpködőtől, hogy az nem háborít fel, hogy Schumachernek a német himnuszt játsszák, miközben svájci állampolgár?

2011. dec. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bumbi02 ***** válasza:
0%

Schumacher rossz példa, Schumi 42 éves, 15 éve él Svájcban,és csak azt nyilatkozta hogy ott érzi otthon magát, de ettől független németnek tartja magát. (és német állampolgár is, így a német himnuszt indokoltnak tartom.



Nekem a haza,és nemzet mint szavak mondanak valamit. Én itt születtem Magyarországon, a csonka magyarországon. Nekem ez a hazám. Nem pedig a Nagy-Magyarország. Én ezt szeretem, főleg azt a szűk környéket ahol élek, ennek ellenére Magyarország minden táját bejártam már,mert előbb saját hazámat nézem meg, utána megyek csak külföldre.. Na mind1..


A román válogatottba teljesen önkéntes alapú a belépés. Mikor ők beléptek, gondolom tudták hogy nem a magyar vagy a székely himnuszt kell majd énekelni. Ez ennyire egyszerű, Cozma se énekelte nálunk a román himnuszt - ő is önként lépett be, vállalta hogy nem a szülőhazájának himnuszát, hanem a magyarokét énekli. Özil ugyanígy német himnuszt énekel a válogatott meccseken.

Aztán magánéletben mindenki énekelheti a saját himnuszát, de egy válogatott meccsen az az alap hogy azt a himnuszt énekled amelyik csapat színeiben játszol ÖNKÉNT!!!

Ne keverjük ide Trianont,teljesen fölösleges. Persze, akik kinn élnek magyarok nem önként kerültek külföldre. Vannak kinn élő magyar ismerőseim, nem igazán mondják hogy elnyomnák őket, vagy hasonló..azt mondta: szlovákiai magyarnak tartja magát, és ebből nincs semmi gondja.

Nem önként kerültek külföldre, de önként léptek be a válogatottba.

2011. dec. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a csapat 90%-ban magyar volt. A szemét román kormány nap mint nap azon ügyködik, hogy kicsinálja a magyar öntudatot.


Ez egy tüntetés volt ez ellen. Nekünk pedig kötelező melléjük állni, nem pedig hőbörögni. Mert önszántából lett román hokis. És?? Hol marad az egyén, hol marad a vélemény, a büszkeség??


Ez alatt a 60 év alatt remek munkát végeztek a vezetésnél, a magyarság utál mindent, országot, magyart, múltat és jövőt. Egy ilyen ilyen nemzetet könnyű betörni, úgy szórakozni vele, ahogy azt a nagy-üzleti érdekek akarják.

2011. dec. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bumbi02 ***** válasza:
0%

Ez egy tüntetés volt ez ellen. Nekünk pedig kötelező melléjük állni, nem pedig hőbörögni. Mert önszántából lett román hokis. És?? Hol marad az egyén, hol marad a vélemény, a büszkeség??


Nem kötelező melléjük állni.


Figyelj. Ha én beállok focizni, és úgy illik hogy kezet fogunk az elején a másik csapattal, nem fogok tüntetően "nem kezet fogni" velük. Mert mikor beálltam játszani, ezt is tudtam. Aztán az hogy magánéletbe kivel fogok kezet, az már saját dolgom. De ott ez a etikett.


Ha ők beálltak a román válogatottba játszani önként, ne "tüntessenek" már.. Teljesen mindegy hogy mekkora részben magyar-székely-román a csapat. Román válogatott. Ennyi. Nem magyar, nem székely. Román.


Német válogatottba is sok "idegenlégiós" van.. Mesut Özil, Miroslav Klosé, Mario Gomez, Lukas Podolski... Mégis éneklik a német himnuszt.



(A lepontozásról meg annyit: A kérdés az volt Mit gondoltok a székely hokisokról? Én ezt gondolom, ergo hasznos volt a válasz. Szerintem elég jól alá is támasztottam hogy miért gondolom ezt. Én se pontozok le valakit azért mert nem értek egyet a válaszával, ha a válasza a kérdésre irányult)

2011. dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálsz te itt alátámasztani valamit, csak arra nem jöttem még rá, hogy egy magyar ember miért énekelje annak a nemzetnek a himnuszát, amely kirabolja, kizsákmányolja, megalázza, arconköpi. De jólvan, drába Bumbi, szerinted énekeljék azt. Még jó, hogy bennük van spiritusz, nem úgy, mint sok másik szarmagyar honfitársamban. Asszem erről más mondanivalóm nincs is.
2011. dec. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A szekelyek nagyon bcsuletes emberek, a romanok meg szaremberek essokan vannak,es az olyan magyarorszagi emosok

meg muveltsegi szinten lefogadom hogy -3 mak

meg az a szaralak aki elottem valahol megszolalt meghogy :

annak a nemzetnek a himnuszat eneklem amelyiknek szineiben jatszok ?!?!? non-sense nagy ^3-t

2012. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!