Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan az "európa...

Mit jelent pontosan az "európai identitástudat"?

Figyelt kérdés

Erre kérnék egy meghatározást, vagy legalább egy érthető magyarázatot.

Nagyon fontos lenne!


Előre is köszönöm!:)


2011. dec. 7. 18:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

"Hát kösz nem, mi inkább Ázsiára és a Közel-Keletre hasonlítunk!"


Ezt remélem te sem gondoltad komolyan.


Az európai identitástudat valami olyasmit akar jelenteni, hogy Európa polgárai (nem a földrajzi értelemben vett, Oroszország és Törökország nélkül) elsősorban európainak, és csak másodrészben a saját országuk polgárainak tekintik magukat. Ettől még a nemzeti identitás nem tűnik. A kulturális egybeolvadásnak (amerikanizálódás) pedig elsősorban a kommunikáció fejlődésének, globalizációnak köszönhető, és nem annak, hogy itt Európai Egyesült Államok vannak vagy sem.

Alapvetően ez amúgy nem egy rossz ötlet, a hasonló kultúrájú európai népeknek (Nyugat- és Közép-Európa) szorosabban össze kéne fogniuk, hogy ellensúlyozni tudjuk a feltörekvő ázsiai hatalmakat. Egyenként nagyon gyengék vagyunk.

2011. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%
Az előttem lévők jól elmondták, de sajnos kommentálták is. Én csak annyit tennék hozzá, hogy sosem szabad, hogy a nemzeti érdek elébe kerüljön. Fogjunk össze, de első sorban nemzeti érdekeinket tartsuk szem előtt, és ha a nemzet úgy kívánja, képesek legyünk megszüntetni ezt az összefogást. De csak, ha úgy kívánja.
2011. dec. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egy jó cikket találsz erről a következő linken:

[link]

2011. dec. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%

európa csak úgy érhet el valamit ha összefogunk

úgy nem megy, hogy minden ország polgárai a saját nemzetének az érdekét nézik!

Mivelhogy pl magyarország egyedül labdába se rúghat pl Kína vagy japán mellett

de együtt, Európa az világhatalom..

adjuk hát fel azt, hogy magyar vagyok, meg szlovák vagyok..stb..legyünk európaiak politikailag, gazdaságilag és a tudatunkban is, hogy nemcsak papíron, hanem tényleg Eu lehessen

2011. dec. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan azt, mint a "magyar identitástudat": abszolút semmit!
2011. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%

"Az előttem lévők jól elmondták, de sajnos kommentálták is. Én csak annyit tennék hozzá, hogy sosem szabad, hogy a nemzeti érdek elébe kerüljön. Fogjunk össze, de első sorban nemzeti érdekeinket tartsuk szem előtt, és ha a nemzet úgy kívánja, képesek legyünk megszüntetni ezt az összefogást. De csak, ha úgy kívánja."


E miatt a hozzáállás miatt tartunk ott, ahol.

Mi a nemzet? A közös hagyományokkal, ősökkel, nyelvel, történelemmel rendelkező emberek összessége.

Tehát mi a nemzet érdeke? Mivel a nemzet nem egy önálló valami, hanem sok dolog összessége, ezért nyilvánvalóan csak a tagjainak az érdeke lehet a nemzet érdeke.

Tehát ha azt mondod, hogy a nemzet érdekeit kell szem előtt tartani, akkor tulajdonképpen a nemzetet alkotó emberek érdekeit kell szem előtt tartanunk.

Viszont! Mivel minden ember más, ezért másak az érdekeik, ráadásul gyakran egymást kizáró. Így nemzeti érdekről sajnos nem beszélhetünk.

2011. dec. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"E miatt a hozzáállás miatt tartunk ott, ahol.

Mi a nemzet? A közös hagyományokkal, ősökkel, nyelvel, történelemmel rendelkező emberek összessége.

Tehát mi a nemzet érdeke? Mivel a nemzet nem egy önálló valami, hanem sok dolog összessége, ezért nyilvánvalóan csak a tagjainak az érdeke lehet a nemzet érdeke.

Tehát ha azt mondod, hogy a nemzet érdekeit kell szem előtt tartani, akkor tulajdonképpen a nemzetet alkotó emberek érdekeit kell szem előtt tartanunk.

Viszont! Mivel minden ember más, ezért másak az érdekeik, ráadásul gyakran egymást kizáró. Így nemzeti érdekről sajnos nem beszélhetünk."

Ennyi értelmetlenséget sem olvastam már jó régen... Ezt esetleg valamelyik egyetem szociológia tanszékének próbáld bemagyarázni... Meglátjuk mennyi sikered lesz.

2011. dec. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Hát kösz nem, mi inkább Ázsiára és a Közel-Keletre hasonlítunk"


Hol? miben?

a 4 nagy rassz közül mi is europidok vagyunk.

Áltudományos hülyeség ez a keleti rokonság...

ez is csak egy széljobb sámánimádó irányzat. taktika, mert ha "keletiek" vagyunk, akkor nincs közünk a nyugathoz, ha nincs közünk a nyugathoz, akkor keresztények sem vagyunk ergó könnyebben lehet elhitetni a jónéppel, hogy menjen sámánokat és pogány isteneket imádni, mert attól ő jó magyar lesz -.-

2011. dec. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Ezt esetleg valamelyik egyetem szociológia tanszékének próbáld bemagyarázni."


gyanítom semekkora.


a slusszpoén pedig az, hogy ő Fidesz szavazó, tehát elvileg "nemzeti+" :)

2011. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
ammyit jelent hogy semmit.álca csak hogy mi europaiak vagyunk,ja meg tslán magyarok is,?ez csak mese,ködevés,liberális szlogen,politikai beszédek maszturbácios gyakorlata.pár év-és már nem is fogunk emlékezni rá.
2011. dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!