Mit szóltok ahhoz, hogy Magyarországot legszívesebben kitennék az unióból?
"Esetleg forrást is tudnál mondani?"
Keress magadnak! A lusta embereket mi itt mindannyian utáljuk.
Ez valóban baromság! Az EU nagyon is jóljár velünk. Olcsó munkaerő, és valódi felvevőpiac vagyunk az áruiknak, nem is beszélve arról, hogy minden állami pénzen képzett, gyakorlott szakemberünket kiviszik az országból. Igazi gyarmat vagyunk.
Azt olvastam az EU versenyképességét a perifériák olcsó munkaereje és piaca adta előnyöknek köszönheti. Azaz a magországok versenyképesek a gyarmatoknak köszönhetően.
Miért mondanának le a gyarmatokról?!
Az egy más kérdés, hogy - ahogy az első válaszoló is írta - a közép európai országokban önállóan még akár nagyobb lehetőség is lehet, mint az EU részeként. De ahhoz, hogy ez létrejöjjön úgy gondolom meg kell várni, amíg darabjaira esik az EU.
Sőt, a lusta és hü.lye ember még csak végig sem olvassa a saját béne példáit. A cikkekben mindenhol csak a cím szól erről, és a cikkek végén mindenhol szakértők cáfolják meg a hírt.
"Lemondhatunk az euróról? – Ez a legrosszabb forgatókönyv lenne – mondta Török Zoltán, a Raiffeisen vezető elemzője. – Az unió nem fog szakadni, az eurózóna azonban már elképzelhető, hogy igen. Lehetséges, hogy a következő 5–10 évben kialakul egy belső mag, amely közös pénzügypolitikába kezd, a többiek pedig leszakadnak a zónáról és külső használók lesznek. Ebben az esetben mi biztosan elfelejthetjük az eurót, nem tudjuk bevezetni. Más szempontból azonban nem éreznénk a változást, hiszen gazdasági súlyunk most sincs az EU-ban, és a mi gazdaságunkra is egyre kisebb hatással van az unió, ezért is kacsingatunk immár Kína, Oroszország és Szaúd-Arábia felé – véli az elemző.
– Az unió nem fog szakadni – mondta Bod Péter Ákos közgazdász. – Az eurózóna sem szűkül, legfeljebb néhány ország, mint például Görögország kiválik, de külső használóként megtartja az eurót – elemezte a helyzetet Bod Péter Ákos. "
Arról volt szó, hogy mindenkit kitennének, aki nem használ Eurót. De ez csak felvetés szintjén volt, majd ha komolyabban foglalkoznak vele, akkor érdemes rá jobban figyelni. A felvetés szerint az EU túl nagy, túl sok államból áll, ezért karcsúsítani kellene. A Lisszaboni szerződés elfogadása előtt így is állandó gondot jelentett a túl nagy méret, és most ismét problémákat kezd okozni. De ez csak felvetés, ebből lehet, nem is lesz semmit.
Amúgy meg, ha kitesznek, akkor új szövetségeket, új utakat kell keresnünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!