Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha eddig nem úgy írtam a...

Ha eddig nem úgy írtam a nevem ahogy igazából kéne akkor semmi sem érvényes amit eddig aláírtam?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok számít-e ez, ugyanis én angolosan írtam mindig is, de anyakönyvezve magyarosan van. A személyimbe is angolosan írtam alá. Akkor az így nem is érvényes?:)
2009. máj. 4. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az aláírás egy meglehetősen személyes dolog, és csak rád jellemző, majdnem, mint az ujjlenyomat. És mi van azokkal, akiknek az aláírása nem olvasható, mint tipikusan a körzeti dokiké?

De a pontos válaszra én is kiváncsi vagyok.

2009. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az aláírás akármilyen krix-krax lehet, egy házacskát is rajzolhatsz a neved helyett. Az a lényeg, hogy mindíg hasonló módon csináld. Az aláírásból nem kell tudni visszaolvasni a nevedet. (A legtöbből nem is lehet, az enyémből se)
2009. máj. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Én olvashatóan írok alá, nem tudok másképp:) De nem csak aláírásnál, hivatalos papírt ha ki kell töltenem akkor is úgy írom le angolosan. Eddig ugyan még nem volt gondom belőle, de ki tudja mikor hol fognak belekötni, egyáltalán beleköthetnek ilyenbe? Ezt sem tudom.

Hülyeségnek tartom a magyarosított neveket... sosem fogom úgy leírni az is biztos.

2009. máj. 4. 13:39
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tud írni, az XXX tesz. Azt is elfogadják.
2009. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem lehetne névváltoztatásként átíratni az általad kedvelt formára?
2009. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi a neved?
2009. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Dzsonni lenne... Johnny-ként írom, nem hinném hogy átírnák nekem.
2009. máj. 4. 13:54
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Szegényke. Játékos kedvűek a szüleid....
2009. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A kérdés érdekes, hiszen ha én nőként azt írom a személyi igazolvány igénylőlapon alá, hogy Gipsz Petra, pedig Gipsz Katának hívnak, akkor közli az okmányirodában a nőci, hogy töltsek ki egy új igénylő lapot, mert más a keresztnév.

Szóval nem értem, hogyan szerepelhet a szig-edben a Johnny a Dzsoni helyett.


Egyébként szerintem is viccesek voltak (akartak lenni) a szüleid a Dzsoni-val.

2009. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Effy Lizbeth válasza:
Én is tudni szeretném bár nekem nem ilyen nagy az eltérés a nevem Elizabet de én Elizabeth-ként írnám alá és van második nevem is azt muszáj befoglalni az aláírásba?
2013. okt. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!