Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem volna sokkal egyszerűbb,...

Nem volna sokkal egyszerűbb, ha nem lenne annyiféle "számuk" az embereknek?

Figyelt kérdés

TAJ szám, személyi igazolványszám, adószám, jogosítvány szám, lakcímkártya szám, személyi szám (még mindig sok helyen használják) stb stb.

Elképzelésem szerint, mikor valaki megszületik, kapna egy személyi számot, mint régen. És onnantól a TB-nél, a közigazgatásban, az adózásban, a vezetői engedélyek nyilvántartásában is ezt a számot használnák hivatkozásként. Sokkal átláthatóbb és egyszerűbb lenne a közigazgatás és minden adminisztráció.

(Alkotmányellenesnek titulálták a személyi számot, de ez marhaság, mert annyiféleképpen nyilván vagyunk úgyis tartva.) Vagy, hogy ne "kössön belém" senki, legyen mondjuk a személyi igazolvány számunk egyben az adószám, taj szám, jogsi száma stb stb. Ehhez a számhoz minden adatot hozzá lehetne rendelni egy nagy adatbázisban és a lekérdezés esetén is csak ez az egy szám lenne. Simán át lehetne állni erre, mivel minden szám egyedi és egy emberé.


2011. okt. 11. 10:35
 1/6 Advocatus Diaboli ***** válasza:

hát nem tudom...szerintem kihasználható/kijátszható lenne a rendszered nagyon könnyen. Pl. valakinek meglátod a számát (lelesed, véletlen látod meg) és bumm, minden személyes infót tudsz róla, hisz bemész a hivatalba, mondod, hogy bocsi, elhagytam a kártyámat, bediktálod a számot, és gyakorlatilag megkaptad a személy kártyáját MINDEN adatával.

Engem ez persze nem érdekel, de akik már most kisebb nagyobb sikerrel így/ehhez hasonló módon basszák át az embereket azoknak egy aranybánya lenne a rendszered:D

2011. okt. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lenne azzal baj amit mondasz, csak kicsit szigorúbban kéne mindent.

Jó lenne, ha egy egyedi azonosítója lenne mindenkinek, de a visszaélések miatt én például ujjlenyomatot is társítanék hozzá. Ezzel megakadályoznám az első válaszoló által felvetett problémát (ami jogos).

2011. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mindkettőtökkel egyetértek!
2011. okt. 11. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ezt már húsz évvel ezelőtt elmondtam.
2011. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Jó lenne, ha egy egyedi azonosítója lenne mindenkinek, de a visszaélések miatt én például ujjlenyomatot is társítanék hozzá. Ezzel megakadályoznám az első válaszoló által felvetett problémát (ami jogos)."


Sok más módon is meg lehetne oldani az azonosítást. Visszaélésre pedig kevesebb is lenne a lehetőség mint a mostani rendszerben.

2011. okt. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De. Jelenlegi állás szerint támogatnám a dolgot, bár szívesen meghallgatnék ellenérveket is a kérdésben.
2011. okt. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!