Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek hány százaléka...

Szerintetek hány százaléka rendelkezik tényleges történelmi háttértudással az idejáró embereknek?

Figyelt kérdés

Már mikor ebbe a kategóriába először belenéztem ,hogy egyes emberek eszméletlen baromságokat állítanak a történelemről ,mert nem tudnak róla semmit.


Aki nem tudná a politika 2 alapja a történelem és a társadalomismeret.


szóval tippeljetek. Én egy olyan 22%-re gondolok aki már tud itt valamit a történelemből.


provokatív kötekedő trágár válaszokat légyszíves valahova máshova írj. HA NINCS VÉLEMÉNYED MENJ EL!


2010. dec. 21. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

témafüggő is. Vannak bizonyos témák, amik egyszerűen vonzzák az ilyen embereket, amikről mindenkinek valahogy marha határozott véleménye van, de történelmi háttértudása nuku. Más témáknál meg valahogy nem érzik ennyien ilyen "bátornak" magukat, hogy nulla tudással kezdjenek el hangoskodni.


általánosságban az az 1/5 körüli becslés még igaz is lehet, de vannak simán olyan témák, ahol ennél rosszabb arány jön ki.

2010. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem.. Mondjon le.
2010. dec. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

kérdéses mi az a tényleges történelmi ismeret

sok minden megcáfolható mint tudjuk

néhány esetben téved, ferdít a történ.tankönyv

2011. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha pl. az 1980-es évekről olyan nyilatkozik, aki 1990 után született, az honnan tudná, mi volt a "hétköznapi szocializmus"? Azt csak mi, idősebbek tudjuk.
2011. jan. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

A legtöbb hülyeséget csak két ember állít:

- a szélsőséges

Ezen belül azokat lehet mondani, akik nem látnak ki a liberalizmusból vagy meg vannak fulladva a nacionalizmusukban.

- az IQ mesterei

Ezek azok, akik nem képesek felfogni a tényt, amiről beszélünk, hogy teljesen lényegtelen, hogy mi volt a következménye egy dolognak. Az IQ emberek meg nem néznek semmi mást. Következményekre példa:

Van egy ember, aki egészséges. Kitör a nagy H1N1 járvány. Emberünk úgy érzi, hogy nem oltja be magát, mert egészséges, és a H5N1-el is csak rémisztgették. Ezek után elmegy a buszmegállóba, ráköhög az ülésről egy Playboyt olvasó disznó, erre az emberünk elkapja a H1N1-et. Na mosr akkor ezért a disznó, vagy az emberünk a hibás? Úgy nézzük, hogy én sem oltattam be magamat, és nem is lett semmi bajom.


Szóval az arány szerintem olyan 66%. Minden embernek van egyfajta tudása. Csak már újat nem képesek befogadni.

2011. jan. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Ez attól függ, hogy mi a mértékegysége a tényleges történelmi tudásnak és hol a határ, amitől azt lehet tudni, hogy van, avagy nincs.
2011. jan. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
Pontosan, ahogy az előző írta. Nem tudom, hogy az már nem tudás, ha valaki nem tudja, hogy mi volt az ára a II. bécsi döntésnek, és mondhatom rá, hogy tudatlan. De mivel ezt nem tanítják az iskolában, ezért azt is mondhatom, hogy okos, mert legalább tudja, hogy mi az a bécsi döntés.
2011. jan. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
98%
2011. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

te meg nem rendelkezel statisztikai ismeretekkel! -.-

hogyan becsüljem meg? adsz valamilyen mintavételi eredményt?

meginterjúvolnál pár felhasználót?

2011. jan. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!