Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nekem is ki kell töltenem a...

Nekem is ki kell töltenem a népszámlálási kérdőívet a neten? FONTOS!

Figyelt kérdés

Augusztus elején kijelentkeztem az állandó magyarországi lakcímemről, elvették és érvénytelenítették a személyimet, mert Franciaországban élek kb egy éve. Otthon csak egy lakcímkártyám van, Tartózkodási helyként és slussz.

most akkor ki kell töltenem vagy nem?

Előre is köszi a válaszokat!


2011. okt. 9. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal igen mert van MO-n tartózkodási helyed tehát be vagy jelentve valahova. Szóval a kérdőívet valószínűleg oda kaptad szóval telefonálj oda ahol vagy és kérd el tőlük a kódot, hogy kitölthesd neten.
2011. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell, mert életvitelszerűen nem Magyarországon élsz. Esetleg otthon a lakáskérdőíven kell jelezni, hogy van egy tartósan külföldön élő személy.
2011. okt. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha már egy éve kint élsz életvitel szerűen, akkor nem kell kitöltened a kérdőívet, csak a lakáskérdőív végén az utolsó rublikában be kell x-elni, hogy van külföldön tartózkodó, de oda is van írva, hogy ebben az esetben nem kell személyi kérdőívet kitölteni.
2011. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Dejó! Mert véletlenül botlottam bele egy kommentbe, amit valami hvatalos oldalról másolt be egy válaszoló, hogy magyarországon tartózkodási hellyel rendelkező magyar állampolgároknak is ki kell tölteni, ezért lepődtem meg. A szüleimnél már járt egy illetékes ezügyben, de ott nem említették, hogy nekem is ki kell-e töltenem.

Amúgy már regisztráltam az ekulfoldi.ksh.hu -n, de még nem töltöttem ki, ilyenkor mi a teendő? Nem lesz abból baj, hogy regeltem, de nem töltöm akkor ki?

2011. okt. 9. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamit nem értek! Ha valaki országhatáron belüli magyar állampolgár akkor miért ne írja ezt meg?Az nem tartozik az ország lélekszámához?
2011. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Hogy-hogy érvénytelenítették a személyidet? Az állampolgárságod is megszűnt?
2011. okt. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem, csak mivel az állandó lakcímemről kijelentkeztem és csak tartózkodási helyet tartok fenn magyarországon, ezért a személy azonosító okiratom az útlevelem. Az állampolgárságom megmaradt, de ha hazamegyek kérvénnyel kell aktiválnom a TB kártyámat például, hogy orvoshoz tudjak menni. Itt van az állandó lakcímem.

Nem töltöm ki, apa mondta telefonon, hogy mikor ott voltk nálunk, akkor kérdezték a gyerekeket, mondták mi a helyzet és az volt a válasz ha csak látogatóba járunk haza 1-2szer évente, akkor nem vonatkozik ránk. (Bátyám se él otthon.

2011. okt. 9. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!