Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ki lesz a távoli jövőben az...

Ki lesz a távoli jövőben az USA-hoz mérhető szuperhatalom?

Figyelt kérdés

Olyanokat légyszíves ne írjatok, hogy ezt nem lehet tudni meg sok dolog függvénye. Tudom. De ha tippelnetek kellene, akkor melyik ország? A mai állapotokból kiindulva ki(k)nek van esélye? Vagy több hatalom fog osztozni a világon paritásos alapon, fel lesznek osztva a régiók érdekövezetekre? Ez a felállás lehetséges-e? -> en.wikipedia.org/wiki/Potential_superpowers


Esetleg írd le, hogy te mit gondolsz!


2011. okt. 3. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Direkt nem néztem meg a hivatkozást. A legkézenfekvőbb tipp: Kína. De ez a közeljövő (5-10-20 év).
2011. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerinte Kína egy ideig biztos nem lesz teljes értékű szuperhatalom. Mivel a katonai követelményt nem tudja teljesíteni. Az USA is azért lehet szuperhatalom mert a világ több pontján is jelen van katonai értelemben és be is tud avatkozni ha akar. Kínánál ez még nincs meg és valószínűleg egy ideig nem is lesz.
2011. okt. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:51


Ha már hozzászólsz, megtehetnéd, hogy a kérdésemre is írsz egy-két gondolatot. Kösz.

2011. okt. 3. 18:20
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem benne van a válasz. Egyébként ha nem tettszik nem kell elolvasni vagy reagálni rá. Ja és tényleg nem lehet tudni.
2011. okt. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
De akkor legyen. Olyan értelemben szuperhatalom mint most az USA, csak Oroszország vagy az EU lehetne. A nagyon távoli jövőben. És valószínűleg akkor is osztozni kell a hatalmon.
2011. okt. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A válasz írója 45%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:22


Nem tudom, hogy mire fel ez a sértődött hangnem, mert én szépen kértelek. Az, hogy Kína nem lehet szerinted a közeljövőben hatalom, még nem válasz arra a kiváncsi kérdésemre, hogy akkor ki lehetne. Mindenesetre köszönöm a második válaszodat, én is hasonlóan gondolom. Annyit még megkérdeznék tőled, hogy szerinted India és/vagy Brazilía milyen esélyesek, ha nem is USA szintű hatalmi szerepre, de regionális hatalmira?

2011. okt. 3. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem rontjuk el és tényleg a távoli jövőbe tekintünk, akkor még akár a Magyar Birodalom is lehet.
2011. okt. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ki lesz a távoli jövőben az USA-hoz mérhető szuperhatalom?"


A távoli jövőről, feltéve, hogy eléggé távoli, senki se tud semmit.


A belátható jövőre vonatkozóan viszont az valószínű, hogy nem lesznek szuperhatalmak. 4-5 nagyobb hatalom lesz, de nem lesz egypólusú világrend.


A következő 10-20 évben továbbra is az USA lesz a legnagyobb hatalom, illetve az EU. Ha pedig megmarad a NATO, akkor továbbra is a NATO hegemóniája fog érvényesülni. Később előfordulhat, hogy ez felbomlik, és szétválnak Európa és az angolszász blokk útjai.


"De ha tippelnetek kellene, akkor melyik ország?"


Egyik sem. Valószínűbb, hogy a jövő legnagyobb hatalmai: (1) USA-UK-Kanada-Ausztália-Japán-Izrael-stb. (tehát az angolszász blokk Japánnal), (2) EU, esetleg Észak-Afrikával és/vagy Oroszországgal, (3) Kína, (4) India.


De sok más felállás is előfordulhat, pl. egy USA-Kína-Japán-Oroszo. blokk Európával és a világ többi részével szemben mint legerősebb hatalmi tényező, vagy egy USA-Európa blokk szemben egy orosz-kínai-indiaival stb. stb. Sok minden elképzelhető.


A jövő legveszélyesebb fejleménye az USA-Európa ellentétek kiéleződése lehet, különösen, ha az USA összefog Kínával.


"en.wikipedia.org/wiki/Potential_superpowers"


- ez röhej. Brazília mint szuperhatalom, persze.

2011. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne nevesd ki Brazíliát mert ép ma halottam a rádióban , hogy 2003 óta évi 10-15% nő a gazdaságuk.Ugyanúgy mint Indiának.

Kínáról meg csak annyit, hogy az amcsi államkötvények legkevesebb 70%-át Kínaiak veszik meg.Tehát a kínai pénzekből van finanszírozva az USA rendcsinálása Afganisztánban és Irakban.

Bár katonailag Kína elmarad az USA-tól de ha akarnak a megtakarított 3000 milliárd dolcsijukból elég ütős csapatocskát hozhatnak össze.Mert mi kell más ahhoz a pénzen kívül?

A befolyás a hatalom, mindig ott van ahol a pénz és az Usa nem tudna vagánykodni a kínaiak pénze nélkül.Ha India és Brazília tartani tudja ezt a fejlődési ütemet 20 év és ott lesznek az élbolyban.De ne feledkezzünk el ilyen távlatokban Dél-Afrikáról és Indonéziáról sem.

A G8 vagy G20 idővel ,vagy módosulni fog ,vagy létrejönnek ellen szövetségek.Br-In-Ch vagy ilyesmi.

2011. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"EU, esetleg Észak-Afrikával és/vagy Oroszországgal"

Ezt nem értem. Hogy-hogy Észak-Afrikával? Ott most nem azon megy a para, hogy nehogy a muszlim testvériség jusson hatalomra az országokban? El sem tudnám képzelni, hogy egy muszlim régió legyen az egyre inkább ateista EU-n belül, ez minimum megerősíteni az EU-n belüli muszlimok pozícióit.

Oroszországgal szerintem jó ötlet lenne, hiszen közel áll az európai kultúrához - nem tudom, hogy része-e egyáltalán.


"A jövő legveszélyesebb fejleménye az USA-Európa ellentétek kiéleződése lehet"

Ezt légyszíves fejtsd már ki, hogy mire gondoltál. Szerintem törvényszerű, hogy a NATO felbomlásával az európai blokknak saját katonai egységet kell alkotni. Ennélfogva riválisok lesznek, ahogy gazdasági téren most is azok. Elképzelhetőnek tartasz katonai ellentétet a két hatalom között? Fegyveres konfliktust?


Amúgy jók a meglátásaid, érdekesek. Végre valaki bőven és részletesen írt.

2011. okt. 3. 21:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!