Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jövőben rövidítik a nyáriszü...

A jövőben rövidítik a nyáriszünetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában ezt a kiírást szoktam látni facebookon:


"Emberek FIGYELEM!!HALOTTÁTOK ,HOGY AZ EGYETLEN NAGY SZÜNIDŐNKTŐL MEGAKARNAK FOSZTANI??!! IGEN JÓL HALOTTÁTOK A MINISZTÉRIUMBAN LE AKARJÁK A NYÁRI SZÜNETET CSÖKKENTENI 1 VAGY 1,5 HÓNAPRA, MERT EGYES DRÁGA SZÜLŐK NEM TUDNAK MIT KEZDENI A GYEREKEIKKEL, EZÉRT LEHET MI IS SZÍVUNK....-.-""""TÜNTESSÜNK EGYÜTT , EZÉRT TEDD KI TE IS HA FELHÁBORODTÁL!!!!! :| :| :| :@ -.-""


Szerintem ez butaság...szerintetek?


2011. júl. 15. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
nem hogy örülnél neki, nyár végén úgy is mennél már az osztálytársaid seggét nyalni, évközbe meg alig van szünet, így tehát akkor több lesz. Amúgy elég dedós ez a facebookos kampány, azt hiszik a drágák, h elérhetnek azzal vmit, hogy kiírkálják az adatlapra xD
2011. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
vannak ennél nagyobb gondok
2011. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek veled 23:03,sokkal komolyabb dolgok forognak

kockán mint egy szünidő rövidítés.

Az ország adósság hegyekben úszik és egyenlőre nincs

meg a gyógyszer ellene.

2011. júl. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is egy hülyeség ez az egész.. nem fogják röviditeni mert az hogy pár szülő nem tudja hova dugni a csemetéjét nem elfogadható indok.. egyéni probléma .. nem az országé
2011. júl. 15. 23:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kubics Zolit megtalálták már? Hát a barna-fekete pöttyös kutyát látta valaki? Add tovább mert hülye maradsz?

Csak néhány facebookos kiírás. Amit a sok hülye komolyan is vesz. Híreket olvasni azt nuku, a facebook meg elég megbízhatatlan információforrás. Dehát ilyen a "next (de)generation".

2011. júl. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Az ország adóssághegyekben úszik...És ezen mit változtatna rövidebb szünet? Milyen termelést végeznek a diákok a szünidőben , ami csődbe viszi az országot, ha nyárra leáll?

A legfontosabb kérdés az, hogy a rövidítés miért nem jutott hamarabb eszébe senkinek, fura mód most nagyon fontos lett.Érdekes, eddig hosszú évtizedeken keresztül eltudták helyezni a szülők nyárra a gyerekket.Pedig akkor is dolgoztak(még többen!), de megoldották.Most is megtudnák oldani.A nyári szünidő rövidítésének nyilván az a célja, hogy kevesebb szünete legyen agyereknek.Nem kell senkit azzal hitegetni, hogy majd ősszel, télen, tavasszal megkapják a nyárból elvett szabadnapokat!Mivel ha megkapnák, akkor ugyebár semmi értelme a rövidítésnek.

Addig pihenjen, vakációzzon a gyerek, amíg lehet.Szükségük van rá.Normálisabb országokban eleve a nyári szünet is hosszabb annál, amit itt adnak.Egyetértek a tüntetéssel!

2011. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Bretso ***** válasza:

23:17

Melyek azok a normálisabb országok? Nézz egy kicsit utána mielőtt beszélsz. [link] Itt le van írva, hogy néhány európai országban hogyan is megy ez, olvass.


Másrészt, a rövidítést Pokorni Zoltán vetette fel, aki ugyan a fideszben az oktatásért felel, de a kormányban nem. Hoffman Rózsáék pedig legjobb tudomásom szerint nem támogatják az ötletet, tehát ez egy egyszerű felvetés, semmi komolyabb.

2011. júl. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Képzeld, én egy újságban közzétett statisztikában olvastam, hogy melyik országban milyen hosszú a nyári szünet.Állítólag Ausztriában és Romániában is hosszabb.Bár az is lehet, hogy az adatok félrevezetők.De mindegy.Ez nem fog változtatni azon véleményemen, hogy a nyári szünet jól van úgy, ahogy van.Mondom ezt úgy, hogy valamikor nekem is volt kisiskolás a gyermekem és nem volt közömbös, hol és hogyan tölti a szünidejét!

Igen, később már azt mondták, hogy csak felvetés volt.De sosem lehet tudni...már megfigyeltem, hogy hogy szokták tesztelni a jó népet.

2011. júl. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a német bejön. Milyen lenne. Tavasszal és ősszel úgyis mindig keveselljük a szünetet.



"In Germany, summer holidays are mostly between July and late August with regional differences. Some regions begin as early as beginning / mid June, some end as late as start of September. They last 6 weeks. Other holidays are around Easter (2 weeks), in autumn (2 weeks) as well as mid- to end-December to the beginning of January (2 weeks). Depending on the state, further holidays can be around Pentecost or in winter between the first and the second half of the school year."

2011. júl. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kezdjük azzal,hogy a facebookon kiírt kommentek(?) nem mérvadóak.

Valóban ez még csak egy felvetés volt amit tudomásaim szerint el is töröltek.

Egyébként én azt gondolom,hogy ha a politikusoknak jár a 3 hónap nyári szünet,akkor a diákjainknak miért ne járna?

Márpedig a politikusok elvileg az országot vezetnék ezalatt a 3 hónap alatt meg elég sok mindenről születhetnének döntések.

2011. júl. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!