Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jövőben rövidítik a nyáriszü...

A jövőben rövidítik a nyáriszünetet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában ezt a kiírást szoktam látni facebookon:


"Emberek FIGYELEM!!HALOTTÁTOK ,HOGY AZ EGYETLEN NAGY SZÜNIDŐNKTŐL MEGAKARNAK FOSZTANI??!! IGEN JÓL HALOTTÁTOK A MINISZTÉRIUMBAN LE AKARJÁK A NYÁRI SZÜNETET CSÖKKENTENI 1 VAGY 1,5 HÓNAPRA, MERT EGYES DRÁGA SZÜLŐK NEM TUDNAK MIT KEZDENI A GYEREKEIKKEL, EZÉRT LEHET MI IS SZÍVUNK....-.-""""TÜNTESSÜNK EGYÜTT , EZÉRT TEDD KI TE IS HA FELHÁBORODTÁL!!!!! :| :| :| :@ -.-""


Szerintem ez butaság...szerintetek?


2011. júl. 15. 22:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A "rémhírnek" van alapja, csak szokás szerint az emberek nem néznek utána pontosan a dolognak, hogy miről is van szó; könnyebb mindig morogni, uszítani egymást, stb.


Jelen esetben az illetékes nyilatkozata az iskolai szünidők _átrendezéséről_ ,_arányosabb_elosztásáról_

beszélt. Tehát: rövidebb nyári szünet lenne, "cserébe" viszont a többi szünet hosszabb.


Sokaknak persze így sem tetszik, szerintem egyszerűen kizárják a dolog jó oldalát a tudatukból; csak azt szajkózzák, hogy nem akarnak nyáron is tanulni.


Belinkelem azt a kérdést, ami kb. egy hete szintén ezzel a témával foglalkozott; az indexes nyilatkozat linkje is benne van az 1. oldalon a 4. válaszban; én pedig lejjebb megpróbáltam "szöveget értelmezni", reakciókkal együtt.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__1935..



A másik hasonló kérdés tényleg a gyerekelhelyezésből indul ki, ami nehéz probléma lehet egy-egy szülőnek; de ez nem lehetne ok szerintem a változtatásra, mindenféle kompenzáció nélkül. De a válaszok értékeléséből is látszik, amit itt az 1. és a 3. bekezdésben írtam.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__19698..

2011. júl. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Itt Angliában a gyerekek egészen július végéig járnak iskolába, összesen egy hónap a nyári szünetük. Cserébe viszont évközben sokkal több szünet van. Mindazonáltal ezt szerintem nem lehetne bevezetni otthon, éghajlati különbségek miatt: itt júliusban is ritkán van 20 foknál sokkal melegebb, otthon viszont a 30-35 fokokban egy kínzás lenne a gyerekeket az osztályban tartani. Inkább a megfelelő ügyeletekkel, táborokkal kéne megoldani a szülők problémáit.


Mellesleg megsúgom: az ötletet már réges-rég elvetették, úgyhogy nem kell a facebookon lázadozni.

2011. júl. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

"MERT EGYES DRÁGA SZÜLŐK NEM TUDNAK MIT KEZDENI A GYEREKEIKKEL"

Igen képzeld el én sem tudok mit kezdeni velük mert nincs nagymama nagypapa vagy akárki aki tudna rájuk vigyázni, az egész nyaram egy kínlódás, idegeskedés, stressz, majd megtudod ha te is szülő leszel és neked kell megoldanod a gyerekeid elhelyezését 55 napra.

2012. júl. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!