Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az, amit érdemes/kell...

Mi az, amit érdemes/kell tudni a szolgálati lakásokról? Milyen kötelezettségekkel, jogokkal jár?

Figyelt kérdés

Hallottam, h pár év után meg lehet venni, majd eladni is.

Hány év után?

Van lehetőség a visszaadásra?

Felújíthatom esetleg átalakítani?

Hasonló, mint az önkormányzati lakás?

Hasonlóakra szeretnék választ kapni!

Köszönöm!


2011. aug. 26. 17:52
 1/1 anonim ***** válasza:

A szabályok ezen a téren nem jelentenek semmit, mert bármikor változhat.


Amíg állományban vagy azt csinálsz vele, amit akarsz. Felújíthatod, átalakíthatod, ha nem kell, visszaadod.


Én úgy tudom (lehet, h rosszul) 10 év után vehető meg. Ha a cégtől mész nyugdíjba, akkor maradhatsz, illetve a családod is maradhat, ha veled történne valami.


Azonban ha fegyelmi, méltatlanság, vagy felmondás miatt megszűnik a munkaviszonyod, akkor a lakásból is költözni kell. Szóval míg egy önkormányzati lakás nem függ a munkaviszonyodtól, ez a szolgálati igen.


Mindkét esetben pedig egyfajta bérleti díjat fizetsz a rezsin kívül.


A megvétel, eladás lehetősége jelen gazdasági helyzetben szerintem meg fog szűnni, vagy brutál piaci áron értékesítik majd. Így én ezzel a lehetőséggel nem nagyon számolnék. Sajnos sok harácsoló volt aki így szerzett bagóért lakást, illetve gazdagodott meg az eladásból.

2011. aug. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!