Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » KFT tulajdonlás, milyen...

KFT tulajdonlás, milyen felelősségekkel és kötelezettségekkel jár? Az egyik rokonom megkért, hogy alapítsunk együtt egy Kft-t. Nekem semmi dolgom nem lenne, csak tulajdonos lennék és az én nevemen keresztül futna a dolog, míg ő lenne az ügyvezető.

Figyelt kérdés

A törzstökét, bejegyzést illetve minden egyéb dolgot a rokonom intézne.


Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért nem saját maga alapít KFT-t, akkor azt válaszolta, hogy azért, mert régebben már volt köze egyhez és akkor aláírt egy kezességi papírt. Ha azzal a Kft-vel valami baj lehet, akkor állítólag a kezesség miatt ennek a Kftnek is inkasszó kerülhet majd a bankszámlájára.


Egyik részről szeretnék segíteni rajta, mert a rokonom és lehetne munkája, ami nagyon fontos, másrészről viszont nem szeretném magamat bajba sodorni. Sajnos eléggé hiszékenynek ismerem a rokonomat és félek, hogy bajom lehet ebből.


2011. ápr. 19. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok bajod nem lehet belőle.

Akkor kell majd figyelni, hogy mit írsz alá, ha esetleg csődközeli helyzetbe kerül a cég, ugyanis ilyen esetben a tulajdonosnak is keletkezhet anyagi felelőssége és nem csak a bevitt vagyon erejéig.

2011. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első!

Mire gondolsz pontosan? CSak érdeklődök...

Én úgy tudtam, hogy korlátolt, tehát a bevitt eszközök és anyagiakig felelősek...szeretek új dolgokat tanulni, úgyhogy ha gondolod megoszthatnád...

2011. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A Csődtv. 33/A.§.-ra gondolok:


"A hitelező vagy - az adós nevében - a felszámoló a felszámolási eljárás ideje alatt keresettel kérheti a bíróságtól [6. § (1) bekezdés] annak megállapítását, hogy azok, akik a gazdálkodó szervezet vezetői voltak a felszámolás kezdő időpontját megelőző három évben, a fizetésképtelenséggel fenyegető helyzet bekövetkeztét követően ügyvezetési feladataikat nem a hitelezők érdekeinek elsődlegessége alapján látták el, és ezáltal a gazdálkodó szervezet vagyona csökkent, vagy a hitelezők követeléseinek teljes kielégítését meghiúsították, vagy elmulasztották a környezeti terhek rendezését......."


".....Az (1) bekezdés alkalmazásában a gazdálkodó szervezet vezetőjének minősül az a személy is, aki a gazdálkodó szervezet döntéseinek meghozatalára ténylegesen meghatározó befolyást gyakorolt."

2011. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azért egy tulajdonlás alapvetően NEM vezetés... Tehát ettől nem félnék, viszont a rokon indoka szerintem hülyeség.. NEM kerülhet inkasszó egy társaság számlájára azért, mert annak egy tulajdonosa (tagja) bármit is tett (aminek nincs köze az adott cég működéséhez).
2011. ápr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Azért egy tulajdonlás alapvetően NEM vezetés"


Nem véletlen idéztem az utolsó bekezdést is, akár egy taggyűlési határozat miatt is felelőssé tehető a tag.


A rokon szerintem nem attól tart, amit a kérdező írt, hanem attól, hogy a Kft. üzletrészeit végrehajtás alá vonhatják, ami jogos félelem.

2011. ápr. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

na akkor én megint nem értek valamit!


Pár nappal ezelőtt volt a tvben egy építkezős/kivitelezős cég. Ott felvették az adott munkára a pénzt, majd csesztek normálisan megcsinálni a munkát. Majd 2 napra rá jogutód nélkül megszüntették. Rá egy hónapra ugyanaz a pali egy másik cégnév alatt létrehozott egy vállalkozást ami ugyanazzal foglalkozott, amit előtte megszüntetett.... és persze a megrendelő már nem tudott perre menni, mert akit perelt volna az ugye már nem létezik...szóval valami nem stimmel, lehet nagyon buta vagyok és nem látok a dolgok mögé, de itt nekem valami rettenetes módon bűzlik. Ez a sztori azt hiszem az Atv-ben a tv ügyvédjében volt, és ott mondták az ügyvédek... Na most kapkodom a fejem mint vasorrú bába a mágnesviharban hogy mégis mi van??XD


Inkább azt tanácsolnám kedves kérdező, hogy keress fel egy ügyvédet, akiben igazán megbízol. Nem állítom azt, hogy azt amit itt leírtak/leírunk / leírtam az nem úgy van, de azt hiszem - és ebben mindenki egyetért - addig ne menj bele az ilyesmibe, ameddig egy szakemberrel nem beszéltél (és most ne a "haverodra" gondolj elsősorban) és ameddig úgy nem érzed, hogy nyeregben vagy a témában


(mi anno a suliba úgy tanultuk, hogy csak a bevitt pénzt veszítheti el az illető, de ez szerintem csak a "felszín"... ez mellett még lehet 1001 más dolog is)

2011. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"a Kft. üzletrészeit végrehajtás alá vonhatják, ami jogos félelem"

Ez mán' igaz..:)

2011. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A sok okos hozzászólás után,

legyen egy gyakorlatias is:


A neveden van a kft. és a rokonod jól átver néhány tucat embert pl., azután meg eltűnik.

Ebben az esetben csalásért, te mész a sittre és az átvert emberek is téged vernek laposra!!!

2011. ápr. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

XDDDDDDDDDD


Bocsi nem tudtam megállni, ez tényleg eléggé "gyakorlatias" megközelítés!

2011. ápr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!