Mi olyan történt az 1980-as években, amitől csökkenni kezdett a születések száma?
A tömeges kivándorlás a magyar nép 1920 óta mindig vándorol
sok százezer ember ment el magyar országról a szegénység
a rossz kormányzás kommunizmus, stb miatt.
De ez sajnos a mai napig meg van egyszer azt vesszük észre hogy megszűnünk létezni kultúránk eltűnik ha nem teszünk valamit!
Volt nekünk régebben egy Ratkó-korszakunk.
Az arról szólt,hogy teljes abortusz tilalmat vezettek be.
Akik az 1980-as években születtek azok a Ratkó unokák,akik már egy kevésbé népes korosztály lettek,ellenkezőleg a szüleikkel,a Ratkó gyerekekkel.
Előtte hétfőn nem volt adás a TV-ben.
Aztán elvették azt az egy gyerekcsináló estét is.
Talán ez is szerepet játszik abban, hogy ide jutottunk.
ma 13:48
Magyarországról 1920 után csak 1944-45-ben és 1956-ban volt két komolyabb kivándorlási hullám, 1989 után pedig inkább a bevándorlás volt tapasztalható. Egyszerűen hamis állítás, hogy "a magyar nép folyton kivándorol", nem beszélve arról, hogy a kérdéshez köze sincs.
"Mi olyan történt az 1980-as években, amitől csökkenni kezdett a születések száma?"
Semmi, ugyanis nem kezdett csökkenni a születések száma a 80-as években, hanem akkor már nagyon rég csökkent.
A születések száma ugyanis Magyarországon konkrétan az 1890-es évek óta csökken, két-három néhány éves megugrást (1919-20, 1950 körül, 1970 körül) leszámítva.
A születésszám csökkenésének oka a demográfiai átmenet lezajlása, ami a modernizációval együttjáró jelenség.
ma 18:48
Ez pont a kéréshez kapcsolódik mert ha elmennek az emberek nincs utód és ha nincs utód nincs gyerek4
1920-ban a magyarság szét szélet határon túli magyarok hallottál róluk na mindegy gindolgoz el !
A Ratkó unokák nem a 80-as években, hanem a 70-es években születtek.
A Ratkó gyerekek az 50es évek elején születtek, utánuk csökkent a születésszám. A Ratkó gyerek a 70es években szültek, a 80as években a 50es évek végén, 60as években születettek szültek. Mivel az 50es évek végén és a 60 években kevesebb gyerek született, és pont ők szültek a 80as években, lecsökkent a születésszám (főleg ha a 70es években született Ratkó unokákhoz viszonyítjuk)
"A családok érezték, hogy már dől össze a kommunizmus és akkor már folyamatos áremelkedés volt érzékelhető és pesszimista hangulat uralkodott."
Nem volt kommunizmus, szocializmus volt.
Az áremelkedések már korábban megkezdődtek, de korántsem voltak olyan mértékűek, mint a 90es és későbbi években.
Nem uralkodott pesszimista hangulat. Mindenkinek biztos munkahelye volt, és a fizetésből meg lehetett élni.
A nyolcvanas években rengetegen építkeztek OTPs kölcsönökkel. És még a munkáltatók is segítették az építkezőket. Ha nagy áremelkedések és pesszimista hangulat lett volna, nem lett volna annyi építkezés sem.
Azért tűnik úgy, hogy a 80as évektől csökken a születése száma, mert előtte sok gyerek született (a Ratkó unokák), a Ratkó gyerekeket követő generáció kevesebb, így kevesebb gyereket is szültek; viszont a Ratkó unokák már nem szültek a következő hullámban (a 90es években), mert a 90es években a rendszerváltás után sok munkahely megszűnt, létbizonytalanság lett, sokaknak az addig biztos munkahely megszűnése és az OTPs kölcsönök egyoldalú szerződés változtatása miatt elúszott a lakása, vagy adóságspirálba kerültek. Kezdett kitolódni az első (és akkortól sok esetben egyetlen) gyerek szülésének időpontja. Így az azelőtti születési hullámhegyek-hullám völgyek (50 és 70, illetve 60 és 80-as évek) periódusa megszakadt, nem jött a 90es évekre újabb születési hullám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!