Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Amikor régebben hallottam...

Amikor régebben hallottam erről, azt hittem hogy egy vicc. De most hallottam hogy a rádióban már mondják, hogy egyes termékek mennyivel fognak drágulni?

Figyelt kérdés

szóval mi is ez? :D most elfelejtettem a nevét , valami adó amit az egészségtelen ételekre vezetnek be?:D Istenem , és tényleg megcsinálják ezt? én néha szoktam kólát inni kb 1 hónapban 1x vagy 2x , tisztában vagyok vele, hogy nem egészséges , de azért iszom mert szeretem és ha havonta 2x iszok akkor még nem lesz semmi bajom sem.


Aztán most akkor eddig került 250ftba 2 liter kóla, most meg majd (mikortól jövőre fogják bevezetni? ) 500ft lesz?


MI A FENE ÉRTELME VAN ENNEK AZ ADÓNAK? Komolyan , van olyan ember aki ezt értelmesnek tartja ? ilyen idióták vannak a parlamentben? miért?


Szerintetek más országokban vannak ilyen adók?



Feltettem pár kérdést, légyszi az össszesre válaszoljatok, ne csak 1re .


2011. jún. 9. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
látod ennyi ki használják ezt is hogy mi a egészséges mi nem ..ugy csinálnak mint ha miatad agodnának nem hogy tönkre menjen az egészséged .Közbe megint csak a pénzed akarják le nyulni
2011. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

de van aki elhiszi azt , hogy ezek most miattunk aggódnak?


szerintem max az értelmi fogyatékosok.


nem lesz ebből még valami nagy botrány?

2011. jún. 9. 09:46
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
nem mert pl gondolj bele azért ilyen drága a benzin mert sok rajta az adó ..amit elvileg utak fel ujítására költenek..ami persze nem igaz..abol lett botrány ?
2011. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

ha miattunk aggódnának, akkor a tescos virslit nem lehetne forgalmazni. lehet -> nem miattunk aggódnak, pénz kell nekik. ha ebből, hát ebből.


Vikibácsi már úgyis bejelentette nemzetközi szinten, meggyőztek róla minket, hogy lemondjunk egy havi fizetésünkről illetve nyugdíjunkról...


jobb, ha erre is számítotok.

2011. jún. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
Hamburger adó.Olyasmit akarnak,mint a dohányárukon van.Csak ez a probléma,ha valaki 1-2l iszik havonta,azis,aki csak ezt issza azis úgy fizet.
2011. jún. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Megérteném , hogy drágább lesz az egészségtelen étel-ital, ha az egészségeset meg olcsóbbá tennék ugyanannyival. De itt nem ez megy, csak egy kamu indok több adóért...
2011. jún. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem, nem miattad aggódnak, és bár én még nem hallottam róla, teljesen logikus lenne. Az egészségtelen ételektől, akárcsak a dohányzástól vagy az alkoholtól, nagyobb eséllyel leszel beteg, és a kórházi ellátásod pénzbe kerül az államnak. Ezzel gyakorlatilag a jövőbeli lehetséges kórházi kezelésed téríted meg.


Havi 1 üveg kóla árába meg nem halsz bele akkor sem, ha kétszeresébe kerül. Szerintem jogos, hogy mindenki ugyanannyit fizet, így aki sokat iszik, sokszor annyit fizet. Én se sírok, hogy 5 éve 90 ft volt a Löwenbrau, most miért 189... Ha nincs rá pénzed, ne igyad. Mellesleg most is k.vadrága.

2011. jún. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
elég szomorú ez, hogy csak ezzel is kihasználják az embereket,és még csodálkoznak hogy mindenki csak el akar menni Magyarországról .
2011. jún. 9. 10:18
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

"Megérteném , hogy drágább lesz az egészségtelen étel-ital, ha az egészségeset meg olcsóbbá tennék ugyanannyival. De itt nem ez megy, csak egy kamu indok több adóért..."


Itt a pont. Ez akkor lenne korrekt, ha az úgymond egészséges ételeknek lejjebb vinnék a forgalmi adóját, míg a rossz minőségűeknek feljebb.


Így nem érnek el mást, mint egy általános árszint növekedést, mert a jobb minőségű ételeket is még magasabb áron fogják forgalmazni (mondván, fizesd meg a minőséget).

2011. jún. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
59%
Hamburger adónak hívják. De ez már megint csak azért van, hogy legyen mit adóztatni, mit érdekli őket az én egészségem? Vagy egyáltalán mi közük hozzá, hogy én mennyi cukrot fogyasztok? Én különben is édesítőszer ellenes vagyok. (más ha valaki cukorbeteg) Senki nem fogja ez miatt megváltoztatni az étkezési szokásait. Nem, nem tartom értelmesnek.
2011. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!