Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most komolyan! Van olyan...

Most komolyan! Van olyan épeszű ember aki nem a Jobbikra szavazott!?!?!?!? Ha igen ki és MIÉRT?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 03:49
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
37%

Például én sem szavaztam rájuk, és garantáltan nem is szavaznék soha. Európai gondolkodású fiatal értelmiségi vagyok, aki számára fontos az ország szoros gazdasági integrációja az európai térségben, a polgárok demokratikus érdekérvényesítése, a sajtó- és véleménynyilvánítási szabadság, a vallásszabadság, és a békés együttműködés a szomszédos államokkal. Ezzel szemben a Jobbik el kívánja szigetelni az országot, etnikai alapú szegregációt hirdet, az értelmetlen politikai, katonai revanst feszegeti, üldözni kívánja a számára nem tetsző médiát, rá akarja kényszeríteni a lakosságra az ósdi vallásosságot, ráadásul kereszténynek is hiteltelen az arabbarátságával. Gazdasági elképzelései, amelyek az önfenntartásról szólnak, a 21. században kivitelezhetetlenek. És ez csupán néhány a sok érv közül, amelyek a Jobbik ellen szólnak.


Plusz egy ráadás: elég a gyk.hu-n elolvasni a jobbikosok által feltett kérdéseit, a jobbikos hozzászólók gondolkodását, és stílusát. Ha egy épeszű ember a programja alapján esetleg szimpatizálna a Jobbikkal, legkésőbb akkor kiábrándulna belőlük, amikor az ilyen figurák megnyilvánulásait olvasgatja...

2011. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
32%

,,Én rájuk szavaztam ugyanis ez volt az egyetlen "esély" arra ,hogy valami olyat tegyenek ami látszik is.Lehet ,hogy 5-10évig szar lenne ameddig helyére nem rázódnának a dolgok ,de amikor az ország önfenetartóvá válna MERT MEGTEHETNÉ "


Hát igen. A tipikus Jobbikos szavazó. A tipikus tudatlan, buta Jobbikos szavazó.

Ugyanis, nem , az ország nem lehet önfenntartó. Vagyis lehet, nézd meg Észak-Koreát. Önfenntartó, és az ország az éhhalál szélén áll. Én ebből nem kérek.


A Jobbikosok elképzelései siralmasak. Persze, húzzanak el a multik, és akkor ki adna az embereknek munkát? Magyar kézben lévő vállalatok?

Nem, mert nincs magyar kézben akkora vagyon, ami elég lenne több ezer főt foglalkoztató gyárakhoz.

Akkor az állam? Nos, az állami cégekkel mintha a múlt rendszerben befürödtünk volna...

Egyébként is, az államnak sincs pénze arra, hogy több ezer fős gyárakat csináljon.

Egyedül, a külföldi tőkéseknek van erre pénze.


Ugyanis a pénz az nem fán terem. Nem úgy van az, hogy az állam nyomtat egymilliárd forintot, és már is van pénz, egy ezer fős gyárra.

Arról nem is szólva, ha a magyar állam, mondjuk nem fizeti vissza az államadósságot, elüldözi a külföldi tőkéseket, nem fognak magyar állampapír vásárolni.

Ha pedig nem fognak, a magyar állam szépen becsődöl. Nem lesz pénz semmire, jön az államcsőd, minden összeomlik.



Ezek után, vajon miért nem szavaz épeszű ember a Jobbikra?

2011. jún. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
50%
Van! Az ép észt általában nem a jobbikos gyökerek között szokták osztani.
2011. jún. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Egyenlőre a fideszes "kollégák" gyökereznek le bennünket!Úgyhogy először szerintem tiszteljük meg egymást azzal hogy nem sértegetjük a másikat!Bár interneten keresztül persze könnyű...

Ami pedig azt illeti én inkább hosszú távon számolnék a Jobbikkal mert tény hogy sok radikális lépést tenne de később ez kifizetődne!Esetleg gondoljatok a még nem létező (vagy létező) unokátokra!

2011. jún. 8. 13:09
 25/37 anonim ***** válasza:
gondolunk pont ezért nem szavazunk rájuk. de továbbra is várom az elképzeléseket h hova vennének fel magyar válalathoz akár csak néhány 1000 embert
2011. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

13:52-ha rájuk gondolnál akkor az országra is gondolnál ugyanis az a sok szar amit tőlük megveszel (megveszünk) az mind kidobott pénz.olyan ez mint az albérlet.másnak adjuk a pénzt ahelyett hogy magunk közt forgatnánk.nyilván most még szarabb lenne ha még több ember lenne munkanélküli.ez így van!de egy ídő után elindulhatnának MAGYAR kezekből kisvállalkozások amik aztán felfejlődhetnének.(amik persze az elején szarabbak és drágábbak lennének.viszont hazaiak. és ez a lényeg!)Te úgy én így!

13:51-tudod több olyan bölcs ember kellene mint Te!neked kéne irányítanod ezt az országot akkor semmi gond nem lenne!ám amíg te is csak a kanapédból osztod az észt addig szerintem jobb ha nem érzed magad felsőbbrendűnek!ugyanis pont a Te korosztályod baszta szét ezt az országot és nem a 20 évesek:)

2011. jún. 8. 14:25
 27/37 anonim ***** válasza:

szoval küldjük ki a külföldi cégeket nembaj majd teremtenek a kisválalatok munkahelyekt?meg h szarabb lesz egy darabig de majd jobb tehát ha elküldjük a multikat ahol eddig dolgoztak az emberek nem fognak ugyebár dolgozni(egyikiránybol a munkanélküli segélyeket kéne fizetnie az állmanak amit most is csak alig bir pláne ha meg 10-20x odana a munkanélküliség és kiesnének a multiktol származo bevételek) de nemis erre gondoltam hanem h ha az embereknek nincs munkájuk mert ugye leküldtük a multikat a kisváélalatok még nem fejlődtek nagyokká(nem is fognak soha de ez megint meszire vezetne) szoval az embereknek nincs keresetük nincs pénzük viszont minden drágább hiszen nincs tömegtermelés kvázi a manufakturákig sülyedünk visza hiszem az állam bevételek nélkül nem fogja tudni támogatni még enyire se a kisválatokat azokis is tönkremennek.ezen a folyamaton pedig gyorsít azis h ha az emberek nem vásáronak mert nincs pénzük akkor azoknak se lesz pénzük akik eddig előállították a termékeket hiszem nincs aki megvegye. nincs kereskedelem az állam ismét csödbemegy.


a kis és középválalatokal pedig az a baj h állami támogatás nélkül most se tudnának önálloan működni nemhogy ha nemlennének olyan vásárloik ahonnan gyakorlatilag korlátlanul folyik be pénz.


gondolom igy gondoltad. és ehez még gazdasági végzetség sem kellett h végiggondold csak jozan paraszti ész meg néha elolvasni az aktuális hireket.

2011. jún. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim válasza:
28%

Ki az aki az MSZP-re vagy az LMP-re szavaz?!

zsidókkal vannak tele!!!

Ébredj Magyar!!!

2006-ban megtaposták a magyar zászlót és azt mondták,hogy rohadt magyarok!!!

http://www.youtube.com/watch?v=cfo_cSVz12M

A jobbik a legjobb!!!

2011. jún. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

13:09


"először szerintem tiszteljük meg egymást azzal hogy nem sértegetjük a másikat!"


Mivel érdemelték ki a jobbikosok a tiszteletet?

2011. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
76%

Meséljek valami vicceset? Magyarországon a Tesco fizette az összes cég közül a legtöbb adót...


A másik meg: hogy a fenébe lehetne az ország önellátó? Meglehetősen kevés olajunk van, csak úgy indulásképpen. Tehát feledjük el a műanyagokat, gyógyszereket, benzint, és hasonló baromságokat. Ja, gáz sincsen sokkalta több, tehát felejtsd el a főzést, meg télen a fűtést, és persze a meleg vizet is. Na, nézzük tovább. Feketekőszén is kevés van (az mondhatni nincs is) uránércünk mutatóban sincs. És, mivel olaj és gáz is kevés van, így akkor kb egy év múlva elfeledhetjük a villamos áramot is. Persze addig is csak erős korlátozással gondolhatunk rá...


Na, tehát az országunk már haldoklik, pedig alig rúgtuk ki a külföldi tőkét... Mert biza, értéktelen forintért a kutya sem fog nekünk eladni semmit... Pláne, hogy ugye az "önellátó" alá beletartozik, hogy nem is akarunk venni...


Haladjunk is tovább, nézzük az előnyöket! Végre termelhetünk magyar piacra! Ez igaz, ez tény, a külföldi áru nem tolná ki a magyart. De hoppá, van egy kis gond. Benzin én gázolaj nélkül eléggé nehéz lesz szántani... Tehát maradnak az ekék. És persze elfeledhetjük a permetezőszereket, műtrágyákat is, mert ahhoz sincs nagyon nyersanyag. Nem baj, majd jön a biokaja! Ja, csak éppen a termény kb három pillanat alatt el fog pusztulni, mert a természetes ökoszisztéma nem eléggé erős, így a kártevők olyan szépen elszaporodnak majd, hogy csak na...


Na, de haladjunk tovább, mert azért marad ám némi kaja. Igenám, de nincsenek már kamionok (benzin nélkül nehezen mennek...) tehát kíváncsi lennék, hogyan oldanád meg a milliós lakosú Bp ellátását ökrös szekerekkel? De akármelyik másik nagyvárosban is rendkívül komoly gondok lennének, mert naponta több száz TONNA kaját kéne szállítani, akár az ország másik végéből... És persze gyorsan, mert a napon azért gyorsan tönkremegy... Tehát a fél ország éhenhalt, a másik fele hihetetlenül nyomorog, és eléggé gyorsan meg fog halni gyógyszer nélkül, mert az sem lesz.


De az a maradék kb 50.000 ember, aki túléli, az olyan, de olyan önellátó lesz, mint egy középkori ember :) Kivéve, hogy vasunk, és egyéb ásványi anyagunk sincs nagyon. Van bauxitunk (valamennyi) de áram nélkül max fejbe dobálhatjuk vele egymást.



Na, tetszik? Pedig ez nem légből kapott... Csak vázoltam, mi történne, ha az ország kirakná a külföldöt... Pedig ez a Jobbik fő terve, nem?

2011. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!