Nem ellentmondásos ez a gondolkodásmód?
Észrevettem, hogy pont azok tartják kegyetlennek Hitler "erős győz, gyenge pusztul" gondolatát, akik teljes mértékben támogatják a kapitalizmus kiteljesedését, vagyis a kapitalista "erős győz, gyenge pusztul" gondolatot.
Az egyik miért kegyetlen és megvetendő, a másik pedig miért helyénvaló?
Nem ellentmondásos.
A kapitalizmusban egészen mást jelent az erős. Nem kell sem fizikailag, sem erkölcsileg sem semmilyen szinten valóban erősnek lenni. Igazából az erős az, aki a lehető legjobban kihasználja az üzleti lehetőségeket, függetlenül attól, hogy az mennyire erkölcstelen vagy nem helyénvaló.
Hitler rendszerében az erős előre meghatározott, elsősorban fizikai jegyeken, másodsorban szellemi tulajdonságokon épülő tulajdonsághalmaz. Értelemszerűen, ennek az nem tud megfelelni, aki a kapitalizmus-féle erősben hisz, vagy tulajdonságai nem adottak hozzá.
ma 00:12
De ellentmondásos! Bár ennél azért árnyaltabb a helyzet! A demokratikus kapitalizmusban,ha csak látszólag is ,de bizonyos védelmet kap a "gyengébb" kitaszítottabb ember! Abban a demokratikus országban,ahol eluralkodik a vadkapitalizmus és a profitorientáció,nem beszélhetünk teljes demokráciáról! Ilyen történt USA bizonyos részeiben,pl amikor egy eldugott helyen profitorientáltá tettek egy gyermek börtönt! A bíró azért kapta a fizetését,hogy lecsukatott gyerekeket,a börtön pedig azért,mert fogadta őket! A bíróságot a profit hajtotta,nem az igazság vagy a jog,amire felesküdött! Ígyaztán nyereségvágyból elkezdte a gyerekeket mindenkis szir-sz@r okokért lecsukni! A börtön pedig még tovább is benntartotta őket,míg kellett volna a pénzért! Na ez vadkapitalizmus ,ami semmiben nem különbözik a gettósításoknál,ami a két nagy történelmi diktatúrában volt azaz a kiszolgáltatott legyőzetik,mert az erősebb úgyérzi megteheti,mert mért ne?
"a kapitalista "erős győz, gyenge pusztul" gondolat"
Olyan nincs, csak a fantáziádban.
A kapitalizmus azt jelenti, hogy a domináns koordinációs mechanizmus a termelési tényezőkre is kiterjedő árszabályozó piac, a munkaerő szabad, és a termelési eszközök zöme magántulajdonban van. Ennyi a kapitalizmus. Hogy aztán ebbe milyen "pusztulást" meg "győzelmet" képzelsz bele, az az egyéni mentális problémád.
A kapitalista piac olyan, mint a nemzetiszocialista Lebensraum.
Mindenki próbálja kiszorítani a másikat és átvenni a helyét a területen. A másik tönkretétele, eltiprása teljes mértékben elfogadott. Az erősebb multik tönkrevágják a kisebb hazai vállakozókat, majd a magyar mehet robotolni a multik gyáraiba és üzleteibe (szolgasors a Lebensraumban).
Kár ezen rágódni mert bármilyen is legyen a rendszer, nem lehet csak arra fogni mennyire érezzük jól vagy, rosszul magunkat a bőrünkben.
Mindegyiknek megvannak a maga játékszabályai és ha nem vagy nagyon szerencsétlen és mentálisan alultáplált, tudsz boldogulni a keretei között anélkül , h nagyon okos szerencsés vagy erős kellejen legyél hozzá.
De ha csak a másokkal foglakozó , másokra irigykedő embertípus vagy akkor soha nem fogsz örülni semminek és soha nem lesz jó neked bármire is viszed.
Ez az erős győz gyenge pusztul nem egészen igaz mert a győzteseknek sokszor jobban megérné veszíteni mert a kicsi győzelmekhez is aránytalanul nagy veszteségek társulnak.A veszteseket pedig soha nem győzik le annyira, h ne profitálhassanak a kudarcaikból.A lehetőség adott, hogy aztán ki hogy ismeri fel és él vele az szinte csak rajta múlik.
Nem.
Eleve, Hitler pártolt egy szociál-Darwinizmus nevű agybajt.
Ugyanis, hogy az erős életben marad, a gyenge pusztuljon, csak az állatvilágra érvényes, és nem az emberekre, ám Hitler meg más elmebetegek előtte, az emberekre is átvitte ezt a gondolat sort.
Manapság meg a kapitalizmusban, az állam igencsak segíti a szegényeket, gyengéket.
02:13
"A demokratikus kapitalizmusban,ha csak látszólag is ,de bizonyos védelmet kap a "gyengébb" kitaszítottabb ember!"
Pont ez a rossz benne. Akkor mitől kapitalizmus?
Végül is a szocializmus is ugyanez: Erős vagy? Sokat tudsz termelni? Elvesszük tőled, azt odaadjuk azoknak a lumpeneknek akik siránkoznak hogy ők milyen gyengék.
Akik "gyengék kitaszítottak" sokszor jobb helyzetben vannak (életjáradékot, segélyeket kapnak, nincsenek megélhetési gondjaik) mint azok, akik próbálják felvenni a "harcot" az életben és öngondoskodásra rendezkednek be.
Gyakorlatilag ez a kontraszelektív szociális gondolkodásmód miatt silányodik el ez az egész társadalom. Mivel manapság nem az az érték ha vki vmiben erős kiváló tehetséges, hanem az, aki tudja jobban érvényesíteni a jogait érdekeit másokkal szemben.
09:44
Húha! és mi is a különbség az állatok és az ember között?
Az h az embernél a hitvány önsajnáltató egyedek az értékesek, az állatoknál meg az egészséges?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!