Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi hasznunk van az űrkutatásból?

Mi hasznunk van az űrkutatásból?

Figyelt kérdés
Azt még megértem,hogy az USA-nak,s a többi olyan országnak,amelyek tudnak űrhajókat-szondákat gyártani,s ezeket fel is tudják juttatni az űrbe,azok remélnek hasznot belőle,még ha éppen nem "ET-t"keresik is,de összességében az egész emberiségnek mi lehet a haszna belőle,hiszen legalábbis jelenleg több a kiadási oldala a dolognak,mint az egy értelmű haszon.Csak elgondolkodtam számtalanszor azon,hogy ha amit az emberiség,s azon belül a fejlett államok közössége csak kizárólag az űrkutatásra,s legfőképpen új fegyverek kifejlesztésére fordít pénzeket(s itt állítólag 1000-milliárd dollárokról van szó),felszabadítanánk,vagy legalább egy részét,hány éhezőnek lehetne enni adni,vagy hány katasztrófa-súlytott társadalmon lehetne segíteni,hogy nem inkább erre kellene e ezeket fordítani.
2011. ápr. 12. 12:41
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
azt hallottam,hogy a nemzetközi űrállomásba beépített alkatrészek-rész egységek-berendezések 30%-a magyar technológia,azaz,magyar fejlesztésből származik,s részben Magyarországon gyártott cuccokból áll.Ha ez igaz,akkor legalábbis elvileg nálunk is van egy viszonylag fejlett űr-technológiai-űr-technikai-ipar!
2011. ápr. 12. 12:46
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Egyszer el is kéne húznunk erről a bolygóról, mielőtt még teljesen kinyírnánk...
2011. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt: [link]


Másrészt: RENGETEG, ma már teljesen természetes, hétköznapi technológiánk ered az űrkutatásból. Fel nem tudnám sorolni most neked mindet, de rémlik, hogy olyan triviális dolgok is köztük vannak, mint pl. a tépőzár.

2011. ápr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

"...hány éhezőnek lehetne enni adni,vagy hány katasztrófa-súlytott társadalmon lehetne segíteni,hogy nem inkább erre kellene e ezeket fordítani."


0. Mármint a válasz a kérdésedre: Nullának. A jelenlegi társadalom nem így működik. Úgy működik, hogy mesterségesen hiányt kelt, majd azt kielégíti. Folyamatosan növekszik, mert nem ismer más utat. Egyfolytában önző cselekedeteink vannak, mert erre vagyunk kondicionálva. Ezért pusztán elvi a kérdésed e része.


Amennyiben a társadalmunk nem ilyen lenne, akkor vetődhetne fel a kérdés. Viszont most ilyen, tehát az innen elvont pénzek nem okoznának jólétet máshol, sőt, válságot okoznának, először csak az adott iparágakban dolgozóknál, majd áttételesen máshol is.


Ha az emberiség valóban hosszú távon fenntartható pályán kíván haladni, akkor egyébként szüksége is lesz az űrkutatásra. Ám a fentiek miatt SOKKAL ELŐBB szüksége lenne arra, hogy társadalomkutatások eredményeit valahogyan át tudja ültetni a hétköznapok gyakorlatába. Mert egy pár dolgot már tudunk erről a területről is, mégsem változott meg semmi ettől a tudástól. Menetelünk a szakadék felé tovább. :(

2011. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"jelenleg több a kiadási oldala a dolognak,mint az egy értelmű haszon"


Ha ezt hiszed, akkor nagyon tájékozatlan vagy a témában!

Rengeteg hasznot hozott az űrkutatáshoz kifejlesztett technológiák, anyagok, rendszerek, plussz a csak az űrben elvégezhető kísérletek.


pl. egy hétköznapi dolog: ahhoz, hogy a boltban kapható élelmiszerek biztonságosak legyenek a NASA számára a 70-években kifejlesztett élelmiszerbiztonsági rendszert tettek kötelezővé minden EU-s kajagyárban. Ezzel sokak egészségét óvták meg.

2011. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
További példák: [link]
2011. ápr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Hát jó, hogy űrkutatással sok hasznos dolgot talált ki az emberiség, de ezeket simán ki lehetett volna találni űrkutatás nélkül is, ugyanis ezek a találmányok csak melléktermékek voltak az említett programban.


Itt van például a tépőzár és az élelmiszerbiztonsági szabályzat. Ha most teljesen elvonatkoztatunk attól, hogyan találták ki, akkor rájövünk, hogy ezeket ki lehetett volna találni azért is, hogy a hétköznapi életben kamatoztassuk őket.

2011. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"ezeket simán ki lehetett volna találni űrkutatás nélkül is, ugyanis ezek a találmányok csak melléktermékek voltak az említett programban."


Kérdés, hogy űrkutatás nélkül mi hozta volna az okot, hogy feltaláljuk ezeket a dolgokat? A feltalálás nem úgy megy, hogy "na akkor találjunk fel valamit", mert akkor a középkorban valaki így rádöbbenhetett volna a gőzturbinás hőerőműre és átugorhattuk volna a gőzgépek korszakát, rögtön áramtermelés lett volna.

2011. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%
Én teljes mértékig támogatom az űrkutatást, csak azt nem értem, hogy miért nemzetállam szinten csinálják? Az űrkutatás területén miért nem száll be az összes nemzetállam a költségek fedezésébe? Már rég nem itt tartanánk. Az összes állam GDP-jének 1%-ból óriási dolgokat lehetne véghezvinni.
2011. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

"Ha most teljesen elvonatkoztatunk attól, hogyan találták ki, akkor rájövünk, hogy ezeket ki lehetett volna találni azért is, hogy a hétköznapi életben kamatoztassuk őket."


Honnan tudod ilyen biztosan?

2011. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!