Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi hasznunk lenne abból hogy...

Mi hasznunk lenne abból hogy ha a külföldiek felvásárolják a földjeinket, a vízellátásunk, és a maradék feldolgozó iparunk?

Figyelt kérdés

Mi marad itt magyar? Miből gondolod hogy ha nem tudsz hatni a tőkére akkor nem lesz még kevesebb a fizetésed.

Holnaptól nem 100, csak 80, és ha nem tetszik van helyetted 100.


2010. febr. 18. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
3%
Hasznunk az, hogy a magyarok nem tudnak rendesen dolgozni, s kell valaki, aki megtanítsa őket a munkára.
2010. febr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Te voltál már külföldön valaha?

Sajnos kiábrándítalak, a magyarok nagy része többet és jobban dolgozik mint az az Eu s átlag teszi.


Nem beszélve arról az apróságról, hogy dolgozhatsz te bármennyire jól, a ki vagy szolgáltatva.

Ha megtörténne a felvásárlás a fizetések rohamosan csökkennének.

2010. febr. 18. 09:23
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Azért hogy aki engedélyezte, még több pénz legyen a zsebében! drága Magyar földünk már közprédává vált. És hogy gondolták, majd Canadából, vagy mit tudom én melyik országból majd idejönnek és megművelik, egy frászt!
2010. febr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon nagy szükség lenne a külföldiekre,egy új mezőgazdasági kultúrát terjesztenének el.

Én vidéki kis faluban élek,tudod hogy működik itt a mezőgazdaság?Akik 90-es évek elején visszakapták a földeket,azok most abból élnek hogy kapják a terület alapú támogatásokat/több milliót évente és ezért szinte semmit nem kell csinálniuk.elég ha évente egyszer feltárcsázza a földjét,még vetni se kell semmit és dől a rengeteg pénz.

2010. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Ha külföldiek idejönnének, remélhetőleg nagyobb méretben növelnék a földet, nem 3 hektáron. Sajnos rendesen, gazdaságosan (értsd, mind a termék vevőinek, mind a termelőnek megérje) termelni 100 hektár alatt nem lehet, csak támogatással. Ekkor tudja megvenni és fenntartani a megfelelő eszközöket.
2010. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
előző vagyok, javítok. Nem nagyobb méretben növelnék, hanem művelnék... sorry
2010. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Jelenleg külföldi nem vehet földet Magyarországon.A kormány a napokban kérte az EU-tól,hogy hosszabbítsák meg a lejáró moratóriumot.Ha engedélyezik,akkor évekig nem lehet még küllföldinek földet vennie tőlünk.Maradnak parlagon a földek.A fiatalok nem akarnak a mezőgazdasággal foglalkozni.Sok a munka,és kevés a haszon,vagy éppen ráfizetéses,ha rossz az időjárás.

A tőkére pedig sehol senki nem tud hatni.Ez csak álmodozás.A tőke odamegy,ahol a legtöbb hasznot reméli,és a legkedvezőbbek az adófeltételek.Lehet alkudozni,de ha nem tetszik neki az ajánlat,nem fog idejönni sem beruházni,sem működni.Tőke nélkül pedig nem lehet egyetlen iparágban sem gazdálkodni.Ez a magánéletben is így van.

2010. febr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Ne haragudj, de elég unalmasak már ezek a kérdések... Biztos Jobbik szavazó vagyok, de sajnálom, hogy igazi idióta hülyék, divatmajmok is vannak a szimpatizánsok között. Felteszitek itt naponta a hülye kérdéseket, szerinted elértek ezzel valamit? Aki hülye, az is marad...
2010. febr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"s kell valaki, aki megtanítsa őket a munkára."


Inkább kell valaki, aki megtanítja őket a munkára:) Nem vagyok egy nyelvtan náci, de ha már minket szidsz, legalább tennéd helyesen.


Nem értek hozzá, de nem úgy van, hogy mondjuk 50 év múlva már nem igazán lesz olyan az EU-ban, hogy külföld? Úgy értem pl. Minnesota-ban sem sír senki, ha egy califoniai akar földet vásárolni. Gondolom:) Ha valaki normálisan elmagyarázná, annak örülnék.

2010. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de elég unalmasak már ezek a kérdések... Biztos Jobbik szavazó vagyok, de sajnálom, hogy igazi idióta hülyék, divatmajmok is vannak a szimpatizánsok között. Felteszitek itt naponta a hülye kérdéseket, szerinted elértek ezzel valamit? Aki hülye, az is marad...


Igen sajnos aki hülye az is marad!


Nem tudom milyen emberek vagytok ti, de szerintem még a saját hibáitokból sem vagytok képesek tanulni! A legnagyobb tapasztalatát még mindig nem vagyok képesek levonni az elmúlt 20 évnek, azt hogy a „ tőke nem a mikulás” és csak kiharcolni lehet vele szembe bár mit! Biztos velem van a baj, bár én szem szerint dolgoztam Angliában, Németországban, Hollandiában, kora ifjú koromban Ausztriában, 2× voltam az USA bank b 9-10 évet.

NEM DOLGOZNAK SEM TÖBBET SEM JOBBAN, CSAK SOKKAL TÖBBÉRT!

De visszatérve a kérdésre!


Nem a holland, német, paraszt fog itt földet venni hogy művelje, ugyan is ő bauer és nem tőkés! A tőkés az tőkét fektet be és szán és vet, az az a földet mint tőkét kezeli.

Meg vesz 1000 hektárokat és értékesíti magasabb áron, amiben nem tudom hogy nekünk „ akiknek nincs tőkéje” mi is a jó? Biztos akad néhány külföldi, aki azért termelni is akar, de mi is abban nekünk a hasznunk? Csak logikusan kell gondolkodni!


Nem a munkaigényes termelés lesz a profilja, hanem a monokultúrás, 10 gép / 1 ember.

Az az, semmit nem jelent a munkanélküliség szempontjából, hiszen a MÜk k ban keres majd minimálbéres dolgozót. Viszont mivel a támogatásai sokkal magasabbak 4× e a magyarnak, a magyarokat üti ki a versenyből, és ismét a tipikus példa „ a haszon a tőkéjé, a szoc ellátás a mienk”! Aláírjuk hogy lemondunk a hazai mezőgazdaságról is ahogy a feldolgozó iparról is, hiszen soha nem lesz így versenyképes jövedelmünk sem tőkénk.


„””A tőkére pedig sehol senki nem tud hatni.Ez csak álmodozás.A tőke odamegy,ahol a legtöbb hasznot reméli,és a legkedvezőbbek az adófeltételek.Lehet alkudozni,de ha nem tetszik neki az ajánlat,nem fog idejönni sem beruházni,sem működni.


Hogyne lehetne!

Csak nem úgy hogy kiszolgáltatod magad neki, ahogy mi tettük az elmúlt 20 évben!

Abba mi a jó, hogy a tőkének tetszik csak épp a magyaroknak semmi haszna belőle?

A tőke számára a beruházás nem cél, hanem elkerülhetetlen kiadás. A profit a cél és nem értem miért foglalkozna a te az én a mi érdekeinkkel, ha csak nem kényszerből?


„”””Ha külföldiek idejönnének, remélhetőleg nagyobb méretben növelnék a földet, nem 3 hektáron. Sajnos rendesen, gazdaságosan (értsd, mind a termék vevőinek, mind a termelőnek megérje) termelni 100 hektár alatt nem lehet, csak támogatással. Ekkor tudja megvenni és fenntartani a megfelelő eszközöket.


Senki nem gazdálkodik ma sem 3 hektáron, a minimális terület kultúrnövény 10h szántóföldi esetén 60h, „ gazdaságos üzem méret” de ezt befolyásolja „ infrastruktúra, gépesítés, termelékenységi potencia”. Ma is vennének a magyar gazdák sokfelé földet 100-200 hektárokat, csak hogy nem lehet, mert az állam csak 1000h ban értékesít.

Az az, nem a földművelést támogatja, hanem a nagytőkét!

Támogatás!!!! Mindenütt az Eu ban csak támogatással tudnak termelni.

Ez az Eu nak az üzletpolitikája, hogy a németnek ne keljen a jövedelmének a 40-50% át élelmiszerre költenie, csak a 15% át! Hogy megtudja venni az ipari termékeket.

Jah hogy nekünk nincs iparunk ami kompenzál, így jártunk az Eu szerint!


Semmi hasznuk nem lenne belőle ezt fel kellene fogni!

A tőke nem azt nézi hogy nekünk mi a jó és ezt már 20 év alatt annyiszor megtapasztalhattuk, és még is akadnak akik álmodoznak! „ nem a jobbikosok”

2010. febr. 18. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!