Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szükségünk van ennyi diplomásr...

Szükségünk van ennyi diplomásra amennyit képeznek nálunk?

Figyelt kérdés
Egy diplomás munkanélküli.
2011. márc. 7. 20:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem, nincs szükség, két kézi szakemberekre lenne szükség, nem diplomás munkanélküliekre.
2011. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Nincs.

Az a baj hogy már mindenki diplomára akar menni mert szégyenlik a kétkezi munkát.Pedig lehet,hogy jobban megélnének belőle.

Ez persze nem csak a felvételizők hibája, emelni kéne a ponthatárokat.

2011. márc. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Nincs. Ezek már csak hobbiból diplomáznak, de munkájuk egészen biztos, hogy nem lesz szarlapátoláson kívül, mert egy diplomásra nem lehet szakmunkát rábízni.
2011. márc. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy alföldi városban élek, ahol a polgi arról számolt be, mennyi hiányszakma van. Nincs asztalos, bádogos, kőműves,stb.
2011. márc. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

mért akar mindenki diplomát?

annyira menő, hogy elmondhatja magáról: diplomás munkanélküli vagyok

diplomára hanyagoltam el kb.4évet ahelyett, hogy szakmát választottam volna

ezért kell inportálnom a villanyszerelőket!!!

2011. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
63%

ezt a kérdést már 5 évvel ezelőtt is fel lehetett tenni, és a válasz akkor is egy egyértelmű nem volt

viszont

1.) a társadalmunk ma olyan, hogy akinek nincs diplomája, az nem ér semmit

2.)jobban hangzik a diploma és ennyi

3.)én azt nem értem h miért képzünk tengerbiológusokat, egyiptomológusokat, stb

4.)az orvosok miért tehetik meg bűntetlenül azt, h friss diplomásként külföldre mennek (1. 12.5 millióba kerülnek, ha mindenből elsőre átmennek, 2.ne panaszkodjanak a sok munkára és kevés fizetésre, tudták h mire vállalkoztak, és éppen elég fizetéskiegészítést kapnak)

5.) miért kell idióta terveket/programokat gyártani, amik rengeteg időbe és pénzbe kerülnek, és úgyse fognak megvalósulni?!

6.) miért nincs időm felsorolni az összes kérdésem?

2011. márc. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt senkire nincsen szükség, mert a meg melós vagy, akkor nem kapsz munkát. Ha kapsz munkát, nem jelentenek be. Ha bejelentenek, minimálbérrel jelentenek be. Ha nem minimálbérrel jelentenek be, akkor máshogyan hznak le pénzzel. Ha minden rendben lenne, akkor a munkaidőd éjjel-nappal, minden nap, és így sem becsülnek meg, mert "sorban állnak a kapu előtt, ha valami nem tetszik, el lehet ballagni".
2011. márc. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

pont az orvosokat nem bántanám

güriznek éjjel-nappal, hogy meglegyen a végzettségük majd ember életek múlnak rajtuk és kiszúrják a szemüket 130000ft-os fizetéssel

nem csodálom, hogy elmennek én is elmennék a helyükben

a fizetés kielégítésről annyit, hogy a szobalány is kap, sőt külföldre is igen szivesen elmennek és mégsem szólja meg őket ezért senki

2011. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szegény éhező és 130 000Ft kereső orvosaik. Valahogy azért mindegyik 6-8 milliós autóval jár.

Amúgy én is lennék szívesen doki csak az a gond, hogy nincs rá kb.15 millám.

2011. márc. 7. 21:20
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
tanulni kellett volna
2011. márc. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!