Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Másnak kinyílik-e a bicska a...

Másnak kinyílik-e a bicska a zsebében amikor örökké ezt szajkózzák?

Figyelt kérdés
Nap mint nap azt lehet olvasni, hogy 700 akár hány rokkantnyugdíjas van Magyarországon. Azt ritkán lehet olvasni, hogy ennek fele már nyugdíjas korú, aki legtöbb esetben becsülettel ledolgozta a 30-40 évét, egyébként is jár neki az öregségi nyugdíj. Miért kell ezzel a kedélyeket korbácsolni? Ezzel megakarják utáltatni a rokkantnyugdíjasokat? Vannak csalók ezt nem vitatom. Ezeket úgy sem tudják megbuktatni, mert ott az igazság ahol a pénz, sajnos ezt mindenki tudja!!
2011. febr. 25. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Most a rokkantnyugdíjjasok számát sokkalod vagy szerinted provokációból cikkeznek ilyen sokat? Melyik újságokban "szajkózzák" ezt?
2011. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha egy rokkantnyugdíjas eléri a tényleges kort, akkor átminősítik -automatikusan- öregségi nyugdíjasnak. A lényeg persze nem változik, mert a továbbiakban is abból a kasszából kapja az ellátást, mint előtte.
2011. febr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a megtévesztő, hogy ezek az idős emberek oda vanna besorolva és így szerintem hamis a statisztika. Nap mint nap neten a hírekben olvasható. Egyébként sok a rokkantnyugdíjas szerintem is, de aki már betöltötte az öregségi korhatárt azt a továbbiakban ne oda sorolják.
2011. febr. 25. 12:20
 4/14 Vadmeggy ***** válasza:
Nem tudom, hogy téged az miért nem zavar, hogy lassan minden második ember rokkantnyugdíjas igazolvánnyal közlekedik a BMWjével... Az hogy 700 rokkantnyugdíjas van azt meglehetősen kevésnek érzem... Szerintem ennek bőven a többszöröse. Csak az kapjon rokkantnyugdíjat, aki tényleg megérdemli!!! A sok ingyenélőt ne védjük már meg.
2011. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok zseni, így csak körbe rajzolom, hogy a mai napon mi jelent meg. www.kapu.hu 4 óra hírei " A rokkantakat is előveszi kedden a kormány" a Google is kiadja a cím alapján. Bocsi, hogy nem tudom ide áthozni!!
2011. febr. 25. 12:24
 6/14 A kérdező kommentje:
Egyébként nem védek senkit csak ezzel eltorzítják az adatokat. A 80 éves idős miért rokkantnyugdíjas, ha ledolgozta a 40 évét és az utolső éveiben mondjuk valóban lerokkant?
2011. febr. 25. 12:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Ja nekem is kinyílik a bicska a zsebemben amikor a sok szegény rokkantnyugdíjasról beszélnek. Én egyáltalán nem sajnálom tőlük a pénzt attól még hogy a legtöbb csaló. Például sajnos az én keresztanyám is ilyen leszázalékoltatta magát jelenleg csak 50%-osra mert ennyire volt régeben pénze mellete persze dolgozik 6 órában.

Anyámnak is mondta mindig nem hogy leszázalékoltatta volna ő is magát jobban járt volna hát igen csak sajna akkoriban nem volt 200e ft-unk az orvosnak.

Az igazságos ugy lenne ha felülvizsgálnának szabályszerűen minden rokkantnyugdíjast persze az csak az államnak lenne jó ha nem kéne annyi nyugdíjat fizetni az embereknek semmiképp de a segély mégiscsak kevesebb összeg mint a nyugdíj

2011. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak 700 valahanyan vannak 10 milliobol?
2011. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem 700, hanem 700.000!!!
2011. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A rokkantnyugdíjasok döntő többsége a 90-es évek elején ment rokkantnyugdíjba! Ez azért történt, mert nem akartak munkanélküliek lenni!

Nekem attól nyílik ki a bicska a zsebemben, hogy a rendszerváltáskor hagyták, hogy így tönkretegyék az országot!

2011. febr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!