Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Büszkék vagyunk arra, hogy...

Büszkék vagyunk arra, hogy magyarok vagyunk?

Figyelt kérdés

Vagy szégyelljük?

Vagy csak ez is egy nép a sok közül az ő sajátos erényeivel és hibáival?

Van -e okunk büszkeségre az etnikumunk vagy az állampolgárságunk miatt?


2011. febr. 21. 11:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én büszke vagyok arra, hogy magyarnak születtem.


Büszkeséggel tölt el népi kultúránk ami egyedi és összetéveszthetetlen;Amikor megnézek egy verbunkóst, vagy egy rábaközit vagy egy csíki táncot érzem , h a zene és a mozdulat belőlem való;Amikor látom csillogó szemű öregjeinket ,lehet az egy székely bácsi aki magyarázza ,h fogjad a szerszámot ,vagy egy szegedi néni aki elmondja hogyan is köll túrósbuktát csinálni érzem , h ezek az emberek az én véremből valók;Amikor eszembe jutnak forradalmaink és az , h inkább törtünk de nem hajlottunk;Amikor arra gondolok , h tőlünk rettegett 1000 éve Európa és első királyainkat az tette naggyá, h kordában tudta tartani ezt a szittya rablóbandát;Amikor lélekszámunkhoz képest aránytalanul sok Nóbel díjasainkra és tudós feltalálóinkra gondolok;Amikor Egerszegiék kislánya 88ban arra ébresztett h 14 évesen olimpiai bajnok; Lássátok be jó magyarnak lenni!

Na és a nyelvünk !Na az még egy egzotikum.Aranynak Sheakespearet magyarra fordítani semmi volt ahhoz képest, h a Családi kört átvigye angolba anélkül , h sérüljön a mű hangulata, ritmusa zenéje.

Nincs szégyenkezni valónk sem kultúránk sem más miatt.Büszkék lehetünk magunkra legalább annyira mint más nemzet saját magára de ez soha nem jogosít fel minket arra,h bármelyik nemzetet lenézhessük vagy magunkat fölé helyezhessük.

2011. febr. 21. 18:58
 12/16 A kérdező kommentje:
Nem ismerem, de érzem , h valami szívatás lesz:))
2011. febr. 21. 19:00
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem szívatás, arra reagáltam, amikor írtad, hogy a kirgizek is milyen büszkék a nemzetiségükre (Ha XY kútba ugrik, akkor neked is utána kell ugrani?). Szerintem legtöbbször fölösleges máshoz hasonlítgatni magunkat, számomra ez olyan negatív dolog. A fejesek a nyugati országokkal kapcsolatban teszik ezt sokszor, és annak valahogy mindig az a lényege, hogy a nyugat az jó, mi meg sose leszünk olyan jók.


"Nincs szégyenkezni valónk sem kultúránk sem más miatt.Büszkék lehetünk magunkra legalább annyira mint más nemzet saját magára de ez soha nem jogosít fel minket arra,h bármelyik nemzetet lenézhessük vagy magunkat fölé helyezhessük."


Ezzel nagyon egyetértek, akkor végülis ugyanazt érezzük, csak mást értünk büszkeség alatt. De sokan, akik azt hangoztatják, hogy mennyire büszkék a magyarságukra, pont le is nézik a többi nemzetet. Azt hittem, hogy te is ilyen leszel, de úgy tűnik tévedtem.

2011. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Minek legyek büszke? Hiszen nincsen mire. Az én ereimben német vér csörgedez, az őseim vagy a felvidékről, vagy Mária Terézia korában jöttek be ide. (nem ismerem a családfámat) Én nem tudok büszke lenni a honfoglalóinkra, mert nem az én őseim, a magyar népzene nem az én őseimtől származtattható, ahogyan sok más hungarikum sem. Őseim nem magyarok voltak, én nem is mondhatom magamat annak, egy más ország gyermeke vagyok, de arra sem lehetek büszke, mert nem ott élek, nem ismerem a kultúrájukat. Ennyi, én csak állampolgár vagyok, egy megtűrt vendég, de nem itt vannak a gyökereim. Éppen ezért én nem tartom jogosnak, hogy én bármire is büszke legyek, vagy verjem a itt mellkasom hogy mekkora magyar vagyok, meg sírjak trianon miatt. És szerintem nem én vagyok az egyetlen ilyen 'vendég' ebben az országban. Semmi bajom Magyarországgal, nagyon szeretem, örülök hogy ide születtem, de én egyszerűen tudom, hogy nem tartozom ide.
2011. febr. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Ha nem telepítik be annak idején Erdélybe és a Felvidékre a németeket nagyon sokáig még botokkal kapirgáltuk volna a földet azon kívül h a bányászatra és egy sor szakmára ők tanítottak meg minket. Nemhiába vannak német és mémet eredetű , szakszavakkal tele ezek a szakmák.

A nemzeti öntudathoz, a nemzeti büszkeség is kell. Ha pedig magyar az anyanyelved és magyar kultúrába nőttél bele magyarul gondolkodsz akkor , magyarnak számítasz te is attól függetlenül , h németek voltak az őseid ami szintén nem hátrány.

2011. febr. 22. 01:16
 16/16 anonim ***** válasza:
46%
Szégyellem, hogy ebben a lepusztult, ostoba, rasszista, szánalmas országban kell élnem.
2011. febr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!