Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogyan tekintett Hitler és...

Hogyan tekintett Hitler és fajelmélete a Magyar népre?

Figyelt kérdés
hol állunk a ranglétrán?
2011. jan. 25. 18:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
42%

,,Kukkants bele egy gimis törikönyvbe hogy kinek a szövetségesei voltunk.Ugylátszik hiányosak a történelmi ismereteid... "


Gimis történelemkönyvbe? Én a helyedben nem a gimis történelemkönyvből tájékozódnék, hanem komoly történészek, a korszakról szóló műveiből. Te meg ilyenekbe nézz bele, és olvasd el, mit írnak Hitlerről, és hogy miként vélekedett a magyarokról.


Kicsit szánalmas, hogy te mondod hogy hiányosak az ismereteim és a gimis törikönyvvel jössz... jó hogy nem egy ovis kifestőből tájékozódsz!


Na és mit tett értünk? Megsemmisítette a Trianoni békeszerződést? Igen?

És cserébe? Hány magyar is halt meg a fronton? Hány civil halt meg a megszállás során? Hány magyart is hurcoltak el a nácik?


Akkor mit is tett értünk? Tönkre tette az országot, ugyanis a háború végére az egész ország romokban hevert, a magyar hadsereg javát vágóhídra küldte, megöletett egy rakás ártatlan civilt...tényleg mennyi jót tett értünk!


Remélem hálás vagy neki, te kis náci-fióka!


Remélem örülnél neki, ha Hitler győzött volna, hiszen mint alacsonyabb rendű magyar, most lehetnél egy árja ember talpnyaló kutyája, vagy akár a szláv rabszolgákra is vigyázhatnál.


Gondolom tetszene.


Úgy, a komcsi mivoltuk miatt? Aha. A lengyel zsidókat akkor miért ölette meg? A magyar zsidókat miért ölette meg? Ezek is mind komcsik voltak? Érdekes...


Az a sok kis gyerek, zsidók, cigányok, azok is mind komcsik voltak? Azért kellett meghalniuk?


És a magyarok ünnepeltek amikor elvitték a zsidókat? Aki ezt ünnepelte az nem magyar, csak egy rohadt nyilas féreg!

A rendes emberek mind elítélték.


A nürnbergi per színház volt? Mit nem mondasz. A III. birodalomban bezzeg mennyivel jobb bíróságok voltak...

2011. jan. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Dick Esmen ***** válasza:
13%
A döbbenet ült ki az arcomra ahogy az egyik kommentelőt olvastam.Tudtam eddig is hogy sok náci van Magyarországon de hogy ennyire nem tudnak semmit a történelemből,az azért meglepett.
2011. jan. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%

"Kicsit szánalmas, hogy te mondod hogy hiányosak az ismereteim és a gimis törikönyvvel jössz..."


Azért "jöttem" a gimis törikönyvvel hogy bebizonyítsam neked hogy egy ilyen alapvető ismertetőanyagban is benne van hogy a tengelyhatalmak oldalán harcoltunk és Németország szövetségesei voltunk.


De ugylátszik hogy te egy alternatív liberális történelmet ismersz amelyben Magyarország a náci Németország ellen harcolt.

Teljesen megállja a helyét a kijelentésem melyszerint ezen a téren hiányosak az ismereteid.


"Te meg ilyenekbe nézz bele, és olvasd el, mit írnak Hitlerről, és hogy miként vélekedett a magyarokról."


Elhiheted hogy én már sok Hitlerről szóló könyvet olvastam.Eredeti német nyelvű kiadásban van meg Joachim Fest Hitler-életrajza.És még sorolhatnám...

De egyik jeles műben sem olvastam olyat hogy Hitler negatívan ítélte volna meg a magyarokat.Sőt nagyrészt nem is foglalkozott a magyarokkal.


Ahol többször megemlít a Führer minket az a Bormann által lejegyzett Asztali Beszélgetésekben van.De itt sem nyilatkozik negatívan vagy elítélően a magyarságról.

Annyi van benne hogy Budapest építészeti szépségeit dícséri,tetszik neki a csárdás tánc,szerinte a magyar nemesekben többségében német vér is folyik,csinosak a magyar lányok,Horthy-rendszer szerinte szociálisan visszamaradott és azt fejtegeti hogy a háború után kitelepíti Magyarországról a svábokat mert túl gyorsan asszimilálódnak...Kb ezek vannak benne.Érdemes elolvasni mert sok érdekességet meg lehet tudni belőle Hitler gondolatairól(Martin Bormann:Asztali Beszélgetések)


"Na és mit tett értünk? Megsemmisítette a Trianoni békeszerződést? Igen?"


Pontossan.És itt a lényeg!Mert ezzel a magyarságot a legnagyobb fájdalmától szabadította meg.Igazságot tett.


"És cserébe? Hány magyar is halt meg a fronton? Hány civil halt meg a megszállás..."


Senki sem tudhatta hogy a Szovjetunió elleni háború sikertelen ügy lesz.Előre nem volt kiszámítható,ha az lett volna akkor nem támadják meg.Még Sztálingrád előtt egy magasrangú német tábornok azt írta haza a családjának egy levélben hogy másfél-két hét és összeomlik a Szovjetunió.Tehát már közel voltak a győzelemhez.


"Remélem örülnél neki, ha Hitler győzött volna"


Igen.Mert nem lett volna komcsi megszállás,Rákosi-rémuralom,Kádár-rendszer.Megmaradtak volna a területeink+még keletről is kaptunk volna egy kicsit,nem lennének cigányok,liberálisok,zsidók és egyéb "színes elemek".


Fejlettebb lenne a technika,más életforma és magasabb életszínvonal lenne.Nem lenne ez a társadalmi rothadás mint amit ma tapasztalhatunk.Egy erős,erkölcsös és büszke katonanép lennénk.



"Úgy, a komcsi mivoltuk miatt? Aha. A lengyel zsidókat akkor miért ölette meg? A magyar zsidókat miért ölette meg? Ezek is mind komcsik voltak? Érdekes..."


Látom éretlmezési gondjaid is vannak.Azt írtam hogy keleten ezért végezték ki őket.Itt közép-európában a munkaerejüket hasznosították.Ami persze csúnya dolog volt,de ez volt...


Az USA-ban az ott élő Japánokat zárták koncentrációs táborba,a háború után pedig a szovjetek fél európa férfiállományát a GULAG-ra cipelték(ott pusztult közel 500ezer magyar).

Gondolom ezekről is tudsz te nagy töritudós...


"És a magyarok ünnepeltek amikor elvitték a zsidókat? Aki ezt ünnepelte az nem magyar, csak egy rohadt nyilas féreg!

A rendes emberek mind elítélték."


Ajánlom olvass bele kicsit a korabeli jobboldali sajtóba hogy milyen gaz dolgokat csináltak a magyarokkal a zsidók.Nem véletlen hogy a parlament legmérsékeltebb pártjai is megszavazták a zsidótörvényeket.


"A nürnbergi per színház volt?"


Nyílván nekem nem hiszel ebben.De John F. Kennedy egykori amcsi elnökneknek hinnél?

Persze hogy hinnél!

Képzeld írt egy könyvet anno amit Pulitzer-díjjal jutalmaztak.A címe Profiles in Courage(magyarul:Emberi történetek a bátorságról).A lapjain többek között Taft egykori Ohio-i szenátorról is ír aki személyes becsületességének érezte hogy elítélje a nürnbergi pereket.


A Profiles in Courage-ban Kennedy hosszan Taft egyik beszédét idézi:


"Az egész ítélkezést áthatja a bosszú szelleme...A tizenegy ember felakasztása olyan szégyenfolt Amerika történelmén,amelyet nagyon sokáig fogunk bánni.

Ezen perek során elfogadtuk az orosz elgondolást a tárgyalások céljáról,amelynek kevés köze van az angolszász örökségünkhöz...Ha a politikát a törvénykezési eljárás köntösébe öltöztetjük,akkor teljesen megfoszthatjuk hitelétől az igazságszolgáltatás egész eszméjét Európában a jövő számára"


Kennedy megjegyzi:


"Nürnberg,szégyenfolt az amerikai alkotmányos történelmen,és egy komoly eltávolodás az angolszász örökségünktől,a törvény előtti egyenlőségtől."


Nah,Kennedynek biztos hiszel azért....


"Remélem hálás vagy neki, te kis náci-fióka!"


Nem vagyok náci csak egy a történelmet objektívan szemlélő nemzeti érzelmű fiatal.

2011. jan. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
40%

tegnapelőtt 18:27, vagy fogalmam sincs mikor, mert ez nem lényeges.

Hitlert menteni? Szép dolog, erkölcsös, van bennetek hazaszeretet. VAN erre szükség. De nem minden fronton.

Hitler elkezdett valamit, fellendítette a gazdaságot, elfoglalta Franciaországot, és tönkretette Németországot.


Közben vannak olyanok, hogy elfoglalta x ország y területét, és hogy segített nekünk. De ma ezek a visszacsatolt területek nincsenek.

Ez olyan, mintha te kiugranál a 13. emeletről, és amikor az 5. emelethez érnél, felkiáltanál, hogy:

"Még élek!"

Attól még, hogy Hitler elfoglalta Franciaországot, a háború bukásra volt ítélve. Attól még, hogy visszakaptuk a területet, attól még ma nincs meg. Attól még, hogy az 5. emeletnél még éltél, még a földre érve meghalsz. Hitler leugrott, a német gazdaság egészséges volt még a 4. emeletig, aztán rájött, hogy hoppá! Ők leugrottak. De akkor már nem lehet visszafordulni.

2011. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 KÁELEF ***** válasza:
31%

"Egy erős,erkölcsös és büszke katonanép lennénk."


Ha ennyire harcolni van kedved, miért nem mész be egy kocsmába és kötsz bele valamelyik benga állatba?

Amit kapnál talán kielégítené a vérszomjadat.

Amúgy valami baj van abban a tökben ott a nyakadon, szerintem.

2011. jan. 29. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
69%

Hülyeség a szolgaelmélet, a Magyarokat Hitler bácsi társ népnek tekintette, igaz hogy lentebb állónak, de friss adatok szerint Nagy-Magyarországot nem, hogy vissza adta volna de sokszorosát kaptuk volna kelet felé.

Az is elég friss adat, hogy egy Keleti elég ütőképes védvonalat akart volna az Árpád-vonalból!(természetesen Magyar védőkkel)!

2011. febr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 espan ***** válasza:

A magyarok kiírtására tudna valaki hiteles forrást linkelni?


A Mein Kampf angol és magyar fordításában sem explicite sem implicite nem találtam erre utalást. Annyit ír, h utálja h ott zsizsegünk Berlinben amúgy meg bírja h a sok birka nemzettől eltekintve a környékünkön mi még hiszünk a nemzeti nagyságban.


De nyitott vagyok, van ez az urban legend, simán lehet h van alapja.

2014. ápr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
28%
Nem társ volt a magyar nép, csak szövetséges a háborúban. Hitler ideológiája szerint a magyar nép sem ember és nem érdemli meg hogy éljen, csak hát szövetséges az neki is kellett. Több millió ártatlan ember halt meg Hitler miatt, köztük rengeteg magyar is. Aki Hitlerre magyarország régi társaként tekint, annál valami nincs rendben.
2015. ápr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!