Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Amerikában az esküdtszék...

Amerikában az esküdtszék tagjaként civilek (is) részt vehetnek? Ha igen, mi erről a vélemény?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csak civilek vesznek részt. Szerintem nálunk sem ártana bevezetni az esküdtszéket. Akkor nem csak a bírók hangulata határozná meg a bűnösséget.
2011. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Laikusok, ha tetszik civilek vesznek részt. Elméletileg lehet valaki jogász végzettségű, de ez ritkán fordul elő. Az a véleményem, hogy néha színházat kell nekik csinálni, és nem biztos, hogy jó az igazságszolgáltatásnak ha az dönt melyik ügyvéd/ügyvéd-ügyész a jobb színész- Angliában ezért ha lehet nem is alkalmazzák, az USÁ-ban viszont imádják. Magyarországban 1848-ban hozták létre sajtóvétségekben, ez nagyon jó megoldás, hiszen az emberek el tudják dönteni mi zavarja őket... lehet jobb volt mint a mostani médiatörvény.
2011. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarországon a bíró mellett két ülnök is részt vesz a tárgyaláson. Az ülnökök civilek. Alapvetően bárki lehet ülnök. Ha jól tudom 4 évre lehet jelentkezni ülnöknek, ha van időd hétköznap munkaidőben a bíróságon ücsörögni. Az ügyek 90%-a f@szság, nem olyan mint ami a filmekben van.
2011. jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

19:02

Jaja, de Amerikában az volt a kérdés. Tudom én is írtam Magyarországot, de csak mint jó példát az esküdtszékre véleményként.

2011. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!