Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jobb lenne, ha a gyerekeket...

Jobb lenne, ha a gyerekeket nem a szüleik, hanem az állam nevelné?

Figyelt kérdés

Így például kiszűrhetőek lennének az olyan esetek, amikor a gyereket otthon szélsőséges politikai vagy vallási eszmékre nevelik, ráadásul gyerekpszichológusok már kiskorától kezdve figyelhetnék a fejlődését és elkerülhetnék, hogy rossz jelleme legyen, és a korai közösségi élethez szoktatás az antiszociális viselkedést is megakadályozná.


Természetesen ezek fejlett, otthonos központokban történnének, nem olyan fos helyeken, mint a mai árvaházak.


2010. dec. 23. 18:36
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Sokan most is azt várják, hogy a gyerekneveléshez a teljes forrást az állam biztosítsa...
2010. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 doboszoli ***** válasza:
100%
Ugye nehéz gyermekkorod volt?
2010. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 BlackSword ***** válasza:
100%

Íme a hét leghülyébb kérdése...

Mond kérdező! Neked teljesen elszaladtak otthonról??? Esetleg neki is futottál???

Én csak a te hülyeséged mellett szóló értelmes érvet nem tudok felhozni...

Ellene:

-A család a társadalom alapegysége, mióta világ a világ... Ott tanulja meg az egyén a társadalmi, és szociális kapcsolatokat... Ha egy ilyen táborban nőnél fel, lehet mindent megkapnál, de a szülő szeretetet és gondoskodást nem... Nem látnál mintát magadelőtt és rengeteg degenerált, érzelem nélküli embert eredményezne...

2010. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
26%
hát a cigányoknál mindenképp
2010. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
NEM! Sürgősen felejtsd el ezt a baromságot! Neked jó lett volna?
2010. dec. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

George Orwell

Nem hallgattunk rád, s ezért eljő a te világod.

Isten óvja az emberiséget a saját gonoszságától.

2010. dec. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:

jesszus...

nem bírod már kivárni mikor jön el hogy a robotok átveszik felettünk az uralmat? pedig még arra várnod fog kelleni egy kicsit szerintem, ne siettesd. élvezzük hogy van individualitás a földön amíg van. élvezzük ki a cyberpunk generáció fejlődésének lassú folyamatát.

2010. dec. 24. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, azt hittem, hogy ti liberálisok toleránsak vagytok és elfogadjátok, ha valaki másképp gondolkodik mint ti. Ennek ellenére te vagy az, aki mindenkibe belenevelné a saját világnézetét, esélyt sem adva arra, hogy bárki is tőled eltérően gondolkozzon. Ez neked a tolerancia? Álszent barom...
2010. dec. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Kérdező te tiszta hülye vagy! A szüleim neveltek, jártam óvodába, iskolába, most középiskolás vagyok. Ált. iskola 7.-ben kezdtem politikával foglalkozni azelőtt olyan irányzatot követtem mint a szüleim, de számomra egy másik irányzat szimpatikusabbnak tűnt, azt szerettem meg, egyre jobban belefolytam, megértettem dolgokat, felnyitottam a saját szememet majd a szüleim szemét is. Ki tudja milyen ret@rdált lennék ha az állam nevel egy nagy birkának. Örülök, hogy saját magam választhattam.
2010. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekotthonokból kikerülök nagy része bünöző,tolvaj,zülött alak lesz. Valami nagyon nagy reform kéne ahhoz,hogy ez pont a visszájára forduljon.

Valamint a természetet egyenlőre nem sikerül felülbirálni,miszerint a gyereknek szüksége van az elsődleges szocializációra,ami szük családi körben történik.Erre épül a további ,halálig tartó szocializálás. Ergo ha az első lépés kimarad vagy deformálódik-NAGY VALOSZINÜSÉGGEL (Kivételek mindig vannak) a gyereket még nehezebb lesz "nevelni" a későbbiekben.

2010. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!