Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz-e a jövőben még területsz...

Lesz-e a jövőben még területszerző háború?

Figyelt kérdés

Például Kína "beolvasztja" Mongóliát, ami régebben amúgy is a része volt? Vagy az Orosz Föderáció elfoglalja a régi szovjet isztán országokat? Európában várható-e ilyesmi? Tudom, hogy van az EU, de az vagy föderatív lesz vagy felbomlik, mert amúgy semmi esélye. Például már régen lenne egységes Európa Berlin vagy Moszkva központtal, aminek mondjuk nem örülnék. Vagy ott van India, most hogy Pakisztán gyakorlatilag széthullik, bevenné-e a szövetségi köztársaságba vagy túl nagy strapa lenne már neki annyi muszlim és így is elég gond van Kashmírban?


Ja annyit elfelejtettem, hogy tudom, hogy az ENSZ garantálja a területi integritást, de most, hogy amerika kezdi elveszíteni egykori hatalmát, az ENSZ-en belül átalakulhatnak a prioritások. Ti mit gondoltok erről?


2010. dec. 9. 13:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Igen létrejöhetett volna, de abból Hitlernek ki kellett volna maradnia! Egy ilyen idióta vezetése alatt nem lenne életképes egy Eurázsiai birodalom és személy szerint nem is élnék ilyenben.
2010. dec. 9. 14:24
 12/15 anonim ***** válasza:

"A világgazdaságot és a világkereskedelmet olyan pénzügyi-gazdasági érdekcsoportok ellenőrzik, amelyek nagyrészt amerikai tulajdonban/befolyás alatt állnak. Ez a lényeg és ebben egyhamar nem lesz változás."


A gazdaság nem minden. Ha tényleg csak az számítana, akkor nem emberek, hanem robotok lennénk.

2010. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én ennyire nem voltam a témába mélyedve, csak valahol olvastam, hogy a Csing dinasztia az egész mai Kínára és Mongóliára terjedt ki."


Tisztázzuk! Az európai történeti-politikai fogalmak, terminológiák a történelmi Kelet-Ázsiára igen bajosan alkalmazhatók.

Az európaiak érkezése előtt Kelet-Ázsiát (Japán kivételével) A Himalájától, a belső-ázsiai sivatagoktól és az orosz sztyeppéktől a Csendes-óceánig Kína uralta. A kínai császár volt a "menny fia", ennek a világnak az egyedüli ura. (Legalábbis annak a világnak, amit ismertek.) Viszont a hatalma csak a mai Kelet-Kínára terjedt ki. Legalábbis annak nagy részére, mert Mandzsúriára pl. nem.

Ez volt a szó szoros értelmében vett Kína.

Ekörül voltak kisebb államok, királyságok, fejedelemségek stb. melynek uralkodóit elvileg a császár nevezte ki, gyakorlatilag, amíg nem fordultak szembe a császárral, addig hagyta, hogy maguk jelöljék ki az utódjukat és ő jóváhagyta.

Ezek, a mi fogalmaink szerint, amolyan megszállt, csatlós államok voltak (bár a kínai hadsereg nem tartózkodott ott).

Aztán volt egy újabb sor királyság, fejedelemség stb. akiknek az uralkodói már de jure is maguk nevezték ki az utódaikat. Viszont elismerték, hogy a kínai császár fölöttük áll, adót fizettek neki, és szükség esetén (ha az nekik is jó volt) együttműködtek vele.

Ezek kb. az európai vazallus államoknak felelnek meg.

Aztán volt egy harmadik sáv, akik elismerték, hogy a kínai császár felettük áll a császár, de ez a gyakorlatban semmit nem jelentett. Semmit nem tettek a császárért, max. néha küldtek neki ajándékot.

A mai Mongólia területe kb. az utóbbi két kategória között oszlott meg. Kis törzsi államokra oszlott, melyek vezetői adóztak a császárnak, néha hadbavonultak az oldalán, ha az érdekük így kívánta, de egyébként szuverének voltak.

Viszont a kínai császár úgy tekintett magára, mint ennek a világnak az egyedüli urára és ebben azok, akikről egyáltalán tudott, meg is erősítették. Lényegében ráhagyták. Így, ha úgy vesszük, Kína, bizonyos időszakkban, az Aral-tótól a Csendes-óceánig és Közép-Szibériától az indonéz szigetvilágig, vagy akár a Korall-tengerig is terjedt. De ha úgy definiáljuk a kínai államot, mint a korabeli európai államokat, akkor az sosem volt nagyobb a mai kiterjedésénél és a mai határain kívül egyedül Koreát (és, ha úgy vesszük, Tajvant) birtokolta ténylegesen.

Bár, ha úgy vesszük, nem mondok igazat, mert volt egy időszak, amikor Kína és Mongólia egy államba tartozott. Mégpedig Batu kán idején. De akkor inkább Kína volt Mongólia része, mint fordítva.


"Úgy értem, hogy ha az USA nem avatkozott volna bele a 2.vh-ba, akkor ma Berlin központú egységes "EU" lenne"


Én is így értelmeztem, de továbbra sem értek egyet.

Szerény véleményem szerint Hitler nem ment volna túl az 1944-es határokon. A Szovjetunió európai területeit megszállta volna és talán, hangsúlyozom talán, annektálta volna a későbbiekben.

Talán még a Benelux államokat és Észak-Franciaországot annektálta volna, de ennyi.

A többi terület csatlós, ha tetszik, vazallus állam lett volna.

Ha így érted a Berlin központú "EU"-t, akkor okés, de én inkább olyannak képzelném el ebben a világban Magyarországot, Szlovákiát, Jugoszláviát, Bulgáriát, Görögországot, Olaszországot és a megmaradó Franciaországot, mint amilyenek a keleti blokk országai voltak a hidegháború idején. Papíron szuverének, minden joguk és intézményrendszerük megvan, de de facto Moszkvából irányítják őket "kézivezérléssel".


"Moszkvát szintén múlt időben értettem, mert ha nem omlik össze a szovjetunió, akkor ma szintén egységes "EU" lenne"


Megintcsak kétlem. Max. akkor, ha az USA összeomlik. De ha folytatódik a hidegháború, vagy történik valamiféle "békekötés", akkor szerintem Európában max. Németországban változott volna bármi is, ott is legfeljebb csak praktikus módosítások.


"A jövőbeni Moszkvaközpontúságot én annyira nem tartom valószínűnek, mert lehet hogy fognak erősödni, de a jövőben SZERINTEM egy EU-Moszkva fúzió elkerülhetetlen, ha nem akarunk a darálóba kerülni. "


Együttműködés igen valószínű. Egyesülés nem.

Ha a "nem akarunk a darálóba kerülni"-t a gázra érted, azt tudunk pl. Iránból is hozni, csak ahhoz meg Iránnal kéne kibékülni. De, félreértés ne essék, az EU-Oroszország együttműködést nem zárom ki. De összeolvadni a kettő egyáltalán nem valószínű, hogy fog.


"Pedig nem igazán magyarcentrikus válaszokra lennék kiváncsi, mert hát a mi súlyunk egyenlő a nullával. "


Én is igyekszem ezeket kerülni.

Főleg mert ezek nagyon kiszámíthatóak.

Az egyik fele azt mondja, hogy "fegyverbe magyarok" és gyerünk és zúzzunk le mindenkit és mindent visszaszerzünk, a másik meg azt, hogy sz@rok vagyunk és örülhetünk hogy élni hagynak minket. Én egyikkel sem értek egyet, de belülről nem leszünk képesek szubjektíven gondolkodni, ezért inkább hanyagoljuk a témát! Csak megemlítettem, hogy ilyen is van.


"Én nem úgy értettem ahogy te gondolod, hanem hogy a külpolitikai súlya egyre csökken"


Relatíve hanyatlik. Már 1945 óta. De teljesen jelentéktelen tényleg nem lesz egyhamar. Olyan szinten, mint amin ma Németország, Franciaország, vagy Nagy-Britannia van, még sokáig meg fog maradni.

2010. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Először majd a nyersanyagot rejtő területekért fog menni a harc (mint most is Irak, és a Közel -kelet), majd pedig a vízszerzésért (például nálunk még sok van), meg ugye a mezőgazdasági területekért is.
2010. dec. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

USA:Obama asztalán szinte minden állam "kilépőlevele" ott van.Az USA felfog bomlani,újraalakul a Déli Konfederáció,a spanyol részek Mexikóhoz csatlakoznak,vagy egy új államot hoznak létre.Alaszka is orosz lehet (mondom,lehet),és ha

még marad USA,valószínű a sorsa az lesz,mint a 'harmadik világnak':puccsok,diktátorok,katonai diktatúra.

Oroszország lehetséges területi követelései:Belső-Ázsia,talán Afganisztán,Kaukázus,Kelet-Európa nagy része (Ukrajna,Fehéroroszország,Balti államok,Moldávia,és talán Románia is.Persze,a bulgár tesóknak odaadják Észak-Dobrudzsát,de ha Mi lennénk ebben a helyzetben,Mi is adnánk a lengyeleknek területet.Lehetséges,hogy Finnország

is az övék lehet,és Svédország és Norvégia északi részeit is megszerzi,hogy miért? Bányászat és hadiipar (nehézvíz az atomdúsításhoz Norvégiából).És olaj,nem beszélve arról,hogy az oroszok akkor az Atlanti-óceánra kiérve támadhatja Angliát.És Grönlandot,Izlandot is megszerezheti (olaj).

Kína:Mongólia,Indokína,Taiwan,Koreai-félsziget.Kínának elég hatalma,és ereje van hozzá,hogy visszahozza.

Japán:Koreai-fsz.,Szahalin sziget.

Brazília:Neki nagyon nincs.Talán Fr.Guyana,Uruguay.

Dél-Afrika.Az egész angolajkú déli része Afrikának.Akkor tényleg csak Dél-Afrika lenne Dél-Afrikában.

Németország:Ha nem a liberális senkik fogják vezetni,akkor:Hollandia,Dánia kontinentális része,a volt német részek,melyek ma lengyelek,oroszok,litvánok (Kelet-Németország,Poroszország),Szudétaföld,Ausztria (Lajtabánság nélkül),Svájc német része,Dél-Tirol,Elszász-Lotharingia,Flandria.

Franciaország:Ugyanaz a helyzet,mint az előző országban. Ha nacionalisták lennének akkor ezekez a területeket kérnék:Vallónia,Svájc francia része.

Irán:Irak teljes területe,a kurd részei Törökországból.

Nagy-Britannia:Sosem volt,sőt! Most esnek szét.Ír lesz É.-Írország,Skócia,Wales,és Cornwall kiválik,és akkor Anglia is egyedül marad.

India:Banglades,Burma,Kasmír,Akszai Csin(Kasmír kínai része,Pandzsáb,Nepál,Bhután.

2013. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!