Lesz-e a jövőben még területszerző háború?
Például Kína "beolvasztja" Mongóliát, ami régebben amúgy is a része volt? Vagy az Orosz Föderáció elfoglalja a régi szovjet isztán országokat? Európában várható-e ilyesmi? Tudom, hogy van az EU, de az vagy föderatív lesz vagy felbomlik, mert amúgy semmi esélye. Például már régen lenne egységes Európa Berlin vagy Moszkva központtal, aminek mondjuk nem örülnék. Vagy ott van India, most hogy Pakisztán gyakorlatilag széthullik, bevenné-e a szövetségi köztársaságba vagy túl nagy strapa lenne már neki annyi muszlim és így is elég gond van Kashmírban?
Ja annyit elfelejtettem, hogy tudom, hogy az ENSZ garantálja a területi integritást, de most, hogy amerika kezdi elveszíteni egykori hatalmát, az ENSZ-en belül átalakulhatnak a prioritások. Ti mit gondoltok erről?
Biztos, hogy lesznek még ilyen háborúk, mivel a globalizmus, ami egybeolvasztaná a világ államait egy liberális kultúra égisze alatt, lassan elbukni látszik.
Előtérbe fognak helyeződni a rokoni, vérségi kötelékek, így a család és a nemzet is.
A nemzetek néha területszerző háborúkat vívnak egymással, ami néha bejön nekik, néha nem.
Ugyanakkor csak olyan földet érdemes meghódítani, amit a mi népünk tagjaival be tudunk telepíteni, ugyanis csak vezet a tartós megtarthatósághoz.
Ha olyan területeink vannak, amik nem képzik a mi nemzetünk részét, ott folyamatosan katonai erőket kell állomásoztatnunk, mivel folytonos a lázadás veszélye. Ez az egész nagyon megterheli az államot. Lásd például Római Birodalom, Napóleon birodalma, Osztrák-Magyar Monarchia, Szovjetunió, Japán és Hitler meghódított területei, napjainkban Afganisztán és Irak.
Elég érdekes a meglátásod! Amivel csak részben tudok egyetérteni. Szerintem a nemzet nem fog felértékelődni, mégpedig azért mert ha az USA, mint jelenlegi szuperhatalom hanyatlik (ami több évtizedig is tarthat), akkor több jelentkező is akad arra, hogy vele együttesen gyakoroljanak hatalmat a világpolitikában. És olyan "kis" nemzetek mint a németek és franciák egyedül nem képesek ellenálni ezeknek a nagy konglomerátumoknak, egyszerűen kevesek. Most - bár ez az én véleményem - a régi törzsszövetségek helyett nemzetek szövetsége lesz, ami nem egyenlő a globalizációval.
"Ugyanakkor csak olyan földet érdemes meghódítani, amit a mi népünk tagjaival be tudunk telepíteni, ugyanis csak vezet a tartós megtarthatósághoz."
Ezt sem mondanám relevánsnak, ott van mindjárt Franciaország, akik a nem latin származású keltákat integrálták. Pl. Bretagne. Ezer ilyen példát lehetne mondani.
Biztos lesz.
Az emberi természet nem változik meg.
Erre is érvényes, hogy nem az a kérdés, hogy lesz-e, hanem hogy mikor.
Pl. Koreában is lehet most valami és bármelyik fél győz, az annektálja a másikat. Mi ez, ha nem területszerző háború?
"Például Kína "beolvasztja" Mongóliát, ami régebben amúgy is a része volt?"
1. Sose volt a része. A mai Mongóliában élő törzsek és törzsi államok részei voltak a Kína központú univerzumnak. Ha tetszik, vazallusai voltak a kínai császárnak. Kína a XX. század előtt csak a mai Kína keleti harmadára-felére terjedt ki. A többi terület megszállt terület, vazallus állam, vagy nagyhatalmi érdekszféra volt. A kínaiak persze akkor is és most is úgy tekintenek rá, hogy akkor Kína része volt, de a mi fogalmaink szerint max. annyi volt a kapcsolat közöttük, mint az Oszám Birodalom és az Erdélyi Fejedelemség között.
2. Miért annektálná? Mi haszna lenne belőle? Egy nagy sivatag az egész.
Ez nem zárja ki, hogy megtörténjen, de szerintem nem lenne sok értelme.
"Vagy az Orosz Föderáció elfoglalja a régi szovjet isztán országokat?"
Ez már valószínűbb, bár szerintem előbb a volt kelet-európai szovjet tagköztársaságokat (Ukrajna, Fehéroroszország, Moldávia, Észtország, Lettország, Litvánia) szerzik vissza.
"Európában várható-e ilyesmi?"
Előbb-utóbb biztosan. Csak az a kérdés, hogy mikor.
Ha az itt szájkaratézó ultranacionalistákat kérdezed, akkor Magyarország már holnap lerohanhatja Szlovákiát, de őszintén, erre én nem látok túl nagy esélyt. Legalábbis a következő 10-20-30 évben nem.
"Tudom, hogy van az EU, de az vagy föderatív lesz vagy felbomlik, mert amúgy semmi esélye."
Az ilyen nemzetközi szervezeteknek addig van ereje, amíg a tagországok betartják az alapelveit. Ha Szerbia úgy dönt, hogy ő annektálja Boszniát és Németország, Franciaország és Nagy-Britannia úgy dönt, hogy őket nem érdekli, akkor az EU nem lép semmit.
"Például már régen lenne egységes Európa Berlin vagy Moszkva központtal, aminek mondjuk nem örülnék."
A Berlin központú egységes Európa igen valószínűtlen. Csak max. olyan szinten, mint amennyire ma a világ központja Washington. A Moszkva központú már reálisabb, de valóban nem lenne túl jó.
"Vagy ott van India, most hogy Pakisztán gyakorlatilag széthullik, bevenné-e a szövetségi köztársaságba vagy túl nagy strapa lenne már neki annyi muszlim és így is elég gond van Kashmírban?"
Egész Pakisztánt a muszlimok miatt tuti nem. De Kasmírt és más vitás határmenti tartományokat mindenképp.
"Ja annyit elfelejtettem, hogy tudom, hogy az ENSZ garantálja a területi integritást, de most, hogy amerika kezdi elveszíteni egykori hatalmát, az ENSZ-en belül átalakulhatnak a prioritások."
Az ENSZ is olyan, mint az EU. Csak akkor ér valamit, ha a tagországok teljesítik a "feladataikat", ami egyáltalán nem evidens.
Végkövetkeztetésként: Tuti hogy lesznek még területszerző háborúk. Csak nagy valószínűség szerint nem a következő néhány évben.
"És olyan "kis" nemzetek mint a németek és franciák egyedül nem képesek ellenálni ezeknek a nagy konglomerátumoknak"
A németek egyáltalán nem kis nemzet.
A világon szétszórva több német él, mint orosz. Csak az államuk területe kicsi relatíve.
Amellett pedig a világ egyik vezető hatalma lehetnének, ha akarnák, de ők félnek, hogy a világ azt hinné, hogy megint világuralomra törnek, mint már kétszer is a XX. században.
"Ezt sem mondanám relevánsnak, ott van mindjárt Franciaország, akik a nem latin származású keltákat integrálták. Pl. Bretagne."
Folyamatosan lázadoznak is a bretonok, meg a baszkok. Csak elég kulturáltak ahhoz, hogy ezt ne fegyverrel tegyék.
Amúgy ilyen relatíve kis területeket még lehet annektálni. De mondjuk ha Magyarország meghódítaná egész Szlovákiát, akkor a területe harmadán, negyedén szlovák többség lenne, ami elég súlyos következményekkel járna az országra nézve.
Az USA egyáltalán nem hanyatlik és egyenlőre nem is fog. Felejtsük már el ezt a téveszmét.
Lesznek még területi változások Európában és azon kívül is. Mindig is voltak és ezután sem lesz ez másként. Amerika például elképzelhető, hogy Irak, Irán, Afganisztán felosztásával fogja megoldani ezeknek az államoknak a jövőjét, a jelenlegi belső etnikai határok mentén.
Oroszország magába fogja olvasztani Belorussziát és Ukrajna egy részét, valamint Moldovát. De ezek az átalakulások békésen fognak végbemenni, nem háborúval.
Katalónia kiválik előbb-utóbb Spanyolországból, Belgium pedig kettészakad.
Dél-Szlovákia mmagyarlakta sávjának, Kárpátalja magyar többségű járásainak és az É-Vajdaság bizonyos körzeteinek békés visszaintegrálódása az anyaországba szintén nem zárható ki a távolabbi jövőben.
"Ez már valószínűbb, bár szerintem előbb a volt kelet-európai szovjet tagköztársaságokat (Ukrajna, Fehéroroszország, Moldávia, Észtország, Lettország, Litvánia) szerzik vissza."
A balti államokat már nem fogják visszaszerezni az oroszok. Nem is akarják. Közép-Ázsiánban pedig a gazdasági befolyásukat kívánják fenntartani, területileg nem érdekeltek az iszlám államok visszaszerzésében.
Utolsó! Kösz az értelmes hozzászólást.
"Sose volt a része." Mármint Kínának Mongólia:
Én ennyire nem voltam a témába mélyedve, csak valahol olvastam, hogy a Csing dinasztia az egész mai Kínára és Mongóliára terjedt ki.
"A Berlin központú egységes Európa igen valószínűtlen."
Rosszul értelmezted vagy én fogalmaztam rosszul. Úgy értem, hogy ha az USA nem avatkozott volna bele a 2.vh-ba, akkor ma Berlin központú egységes "EU" lenne, persze nem tetszene senkinek. Moszkvát szintén múlt időben értettem, mert ha nem omlik össze a szovjetunió, akkor ma szintén egységes "EU" lenne. A jövőbeni Moszkvaközpontúságot én annyira nem tartom valószínűnek, mert lehet hogy fognak erősödni, de a jövőben SZERINTEM egy EU-Moszkva fúzió elkerülhetetlen, ha nem akarunk a darálóba kerülni.
"Ha az itt szájkaratézó ultranacionalistákat kérdezed, akkor Magyarország már holnap lerohanhatja Szlovákiát, de őszintén, erre én nem látok túl nagy esélyt. Legalábbis a következő 10-20-30 évben nem."
Féltem, hogy valaki fel fogja hozni. Pedig nem igazán magyarcentrikus válaszokra lennék kiváncsi, mert hát a mi súlyunk egyenlő a nullával. Itt az elmúlt 500 évben mindig uralkodott rajtunk valaki. És ne értsd félre, szeretem Magyarországot, de nem nagyon vagyok híve ennek a Nagy-magyar hülyeségnek. Szerintem ez nálluk (ultranacionalisták) valami önhitt kis mese, hogy majd egyszer a magyarok fogják uralni az egész univerzumot turul alakú űrhajókon, amit a pilisi szívcsakrából irányítanak.
"Az USA egyáltalán nem hanyatlik és egyenlőre nem is fog. Felejtsük már el ezt a téveszmét."
Én nem úgy értettem ahogy te gondolod, hanem hogy a külpolitikai súlya egyre csökken és a század negyedére csak a saját kontinensét tartja övezetében, mert a többire nem lesz befolyása. És ez TÉNY, amit az amerikai külügyminisztérium által kiadott jelentések is tartalmaznak! Nem vagyok USA-ellenes, de ezek a geopolitikai átalakulások végbe fognak menni. Vagy szerinted a 21.század arról lesz híres, amikor az USA úgy kerül be a történelemkönyvekbe, mint az első és egyetlen örök, tejhatalmú impérium? Róma is megbukott!
"...de a jövőben SZERINTEM egy EU-Moszkva fúzió elkerülhetetlen, ha nem akarunk a darálóba kerülni. "
Pontosan így van. Már most alakulóban van egy Németország-Oroszország-Kína gazdasági tengely, Németo. pedig az EU domináns hatalma és még inkább azzá válik a jövőben.
Ahogy írod, ez már a II. vh. után is létrejöhetett volna. Hitler rosszul döntött, amikor mégis a Szovjetunió megtámadása mellett döntött a Sztlálinnal való együttműködés fenntartása helyett.
"...hanem hogy a külpolitikai súlya egyre csökken és a század negyedére csak a saját kontinensét tartja övezetében, mert a többire nem lesz befolyása...."
A világgazdaságot és a világkereskedelmet olyan pénzügyi-gazdasági érdekcsoportok ellenőrzik, amelyek nagyrészt amerikai tulajdonban/befolyás alatt állnak. Ez a lényeg és ebben egyhamar nem lesz változás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!