Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A történelmek során miért van...

A történelmek során miért van az, hogy minden egyes dinasztiában irtották a zsidókat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 16:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Na ennek fuss neki megint!


A zsidó királyok valószínűleg nem igazán irtották őket. :D

Amellett ez a megfogalmazás sem helyes. A középkori Európában a zsidókban Krisztus gyilkosait látták, emiatt jóval kevesebb joguk volt, mint másoknak és ha történt valami, akkor őket vették elő bűnbakként. De az, hogy mindenki irtotta őket, erős túlzás.

2010. nov. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
74%

Nemrég kitöröltek egy ilyen kérdést, remélem ezt nem fogják.Amit én tudok vagy úgy gondolom hogy így van azt elmondom.

A zsidók nagyon értenek a gazdasághoz, ravaszkodnak a pénzzel és ahol megjelennek egy csomó minden a kezükbe kerül beépülnek a fontosabb szervezetekbe.Ezért utálják őket nagyrészt.

A másik meg az, ha figyelemmel követed kicsit is a híreket és nem vagy elvakult balliberális aki csak népszabadságot és társait olvas, akkor azt tudnod kell hogy a zsidók többsége gyűlölettel érez a többi nép iránt.Egyszerűen uralkodni akarnak rajtuk, mert ez a lételemük.Felsőbbrendűnek hiszik magukat, mert ők lettek Isten választott népe.

Nézd csak meg mit csinálnak a palesztinokkal már 60 éve.Nem lehet hát rajta csodálkozni hogy irtották őket.

2010. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
42%

"A zsidók nagyon értenek a gazdasághoz, ravaszkodnak a pénzzel és ahol megjelennek egy csomó minden a kezükbe kerül beépülnek a fontosabb szervezetekbe.Ezért utálják őket nagyrészt. "


Igaz, hogy elég jól értenek a gazdasághoz, de ez messze nem mindannyiukra igaz.

A Habsburg Birodalomban pl. jóval több volt a fuvaros zsidó, mint a bankár.

A középkorban egyszerűen azért utálták őket, mert Krisztus gyilkosait látták bennük. Ennyi. Nem kell többet belelátni, mint amennyi tényleg benne van. Egy mélyen vallásos társadalomban sokkal valószínűbb, mint hogy egy rakás önellátó paraszt azon aggódna, hogy ki irányít a városban.


"A másik meg az, ha figyelemmel követed kicsit is a híreket és nem vagy elvakult balliberális aki csak népszabadságot és társait olvas, akkor azt tudnod kell hogy a zsidók többsége gyűlölettel érez a többi nép iránt."


Igazán? És ezt te honnan tudod?

Még maguk a zsidók sem tudják, hogy mi alapján lehet meghatározni, hogy ki a zsidó és ki nem. Innentől kezdve az olyan állítások, hogy a zsidók nagy része ezt meg azt gondolja, eleve alaptalan.

Mellesleg minden nációban van egyfajta sovinizmus. Minden nép "utálja" valamilyen szinten a többit, úgyhogy ezzel nem mondtál újat.


"Egyszerűen uralkodni akarnak rajtuk, mert ez a lételemük."


És ki nem akar?

Ha megnézed, ez az oldal tele van olyan emberekkel, akik nem hogy meg akarják hódítani, de ki akarják irtani a szlovákokat, románokat, szerbeket.

Akkor most miről is beszélünk? Működik a kettős mérce?


"Felsőbbrendűnek hiszik magukat, mert ők lettek Isten választott népe."


Már bocsi, de melyik nép nem hiszi magát felsőbbrendűnek? Ezek után okot találni már nem nehéz.

Az angolok azért hiszik magukat felsőbbrendűnek mert képesek volták meghódítani a világ negyedét, a skótok azért, mert erősebb testalkatúak az angoloknál és régebb óta ott vannak, a nácik idején a németek azzal érveltek, hogy ők az árják leszármazottai és ezért felsőbbrendűek, a franciák azt hajtogatják, hogy övék volt az első katolikus állam Európában. Rólunk, magyarokról, nem is beszélve. Rengetegen érvelnek azzal, hogy a szemét tótok, meg oláhok csak kis fartúró senkik és mi vagyunk a nagy civilizált nép. De ha meghallgatod Slotát, ő meg úgy érvvel, hogy a magyarok elmaradott söpredék, akiket csak a szlávok civilizáltak. (Most attól eltekintve, hogy ez igaz-e vagy sem, sok szlovák így hiszi.)

Innentől kezdve miért is veted meg a zsidókat, ha uralkodni akarnak? Ami mellesleg messze nem olyan nagy törekvésük, mint azt sokan be akarják állítani.


"Nézd csak meg mit csinálnak a palesztinokkal már 60 éve."


És nézd csak meg, hogy az arabok mit csináltak a zsidókkal, még mielőtt ez az egész elkezdődött!

Vagy nézd meg, hogy az amerikaiak mit csináltak az indiánokkal! És még sorolhatnám.

Olyanokkal vádolod őket, ami rád is ugyanúgy igaz.

Semmivel sem vagy különb náluk!

Igaz, ők sem különbek nálunk.


"Nem lehet hát rajta csodálkozni hogy irtották őket."


Igen?

Akkor miért csodálkozol, hogy a románok, meg a szlovákok és a szerbek elnyomják a magyarokat? A te elved szerint akkor ők csak visszaadják azt, amit tőlünk elszenvedtek. Vagy nem?

Vagy továbbra is működik a kettős mérleg?

2010. nov. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
17.08-as.Köszönöm az értelmes válaszod. Teljesen egyet értek veled. De az a legszomorubb dolog, hogy ezen az oldalon rengetegen vannak.
2010. nov. 21. 18:14
 5/27 A kérdező kommentje:
17.25-ös! Ha neked ez a véleményed a magyarokról és mi ennyire rossz nép vagyunk, akkor mit keresel itt? Miért nem mész oda ahol neked jó? Én itthon vagyok. És nem megyek oda ahol nem szeretnek. De ha a magyar ember el is megy más országba, akkor nem az a célja hogy hatalomra törjön. A zsidók meg bármely országba beteszik a lábukat mindenhol át akarják venni az írányítást a hatalmat. Miért van ez???
2010. nov. 21. 18:20
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

Azért van ez, mert ez a hitük.


Küldetésüknek érzik az uralkodást, mivel szentül hiszik, hogy általa lesz egyre jobb a világ.

2010. nov. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
45%

A Harmadik kommentelő írásában sok érdekesség van ,de a második kommentelő szövegét darabokba elemezte , lehet az egész egybe több értelmet nyert volna!


Előszór is a mai "zsidó ' inkább jelzőként használják ,mint egy vallás ,vagy népfaj..


20 századi filozófusok is boncolták hogy a zsidó faj ,mért vált ki ekkora ellenszenvet egy nem zsidó (Európai emberből)

A véleményen különbözőek voltak, volt olyan elmélet ,mely úgy gondolta ,hogy a mai zsidó faj ,igényli a szenvedést,és hogy utálják őket, Hitlert ,és a Holokauszt-ot ,is isten verésének fogták fel ,mert ök letértél a Talmudról ,és nem szolgálták teljes mértékbe az urat...stb ez a valássí elmélet nem bizonyított.


A zsidók üzleti érzékére ,már történelmünk leghamarább rájöttek . ezért is lehet az üldözésük, Ez a máig fennálló probléma , uszítja a zsidó ellenszenvet, De sok mai elmélet haszonleső, kiforgatónak érzi , pl Mc Donalds, 1 gyorséttermet kitaláló amerikai alapította, elég jól ment neki a bolt... majd egy zsidó származású a tőkéjével felvásárolta az éttermet a jogot ,és mára már, Magyarországon minden városba szinte megtalálható ...

Nem is lenne ezzel baj hiszen a gondolkodás löki előre az embert...De a zsidó fajra fogott fukarság, pénzféltése, zsugoriság a másik igazság, Mo-n kihasználják a nagy tőkebeli különbségeket ,és a dolgozóit szinte éh bérért dolgoztatja , sakkba tartva hiszen , ha nem tetszik a dolgozónak,... máris mehet lesz helyette 20 másik... Ugye így a minimálbérbe meghatározott összeget kapják a dolgozok ,vagy valamivel többet, de a felső osztály aki semmit nem csinál ,mert már arra is van emberük hogy helyettük gondolkozzon , ő naponta milliókat keres ,azon hogy a dolgozót szinte a semmiért dolgoztassa,mikor ha a 3 -4 szeresét adná ,neki semmivel nem lenne rosszabb élete! feltüntet hogy a Zsidó nagy tőke meghatározza a mai magyar gazdaságot. És ez csak a dolgozói része...

nem beszélünk arról hogy pl: a tesco milyen élelmiszert ad el (lehet gondolni ,joggal nem kötelező oda menni ,és megvenni a szar minőséget ,menjen máshova )

Persze de ez a nagy manipuláció, nem tud azaz ember 2-3 szorosáért normális MAGYAR élelmiszert venni ,hiszen a minimálbért kapja . vagy az felet pár ezerrel (ez egy gazdasági körforgás) a zsidó népet még talán azért sem kedvelik,mert nem nagyon megalkuvó, ugye talán mindenkibe lenne egy megalkuvás ,hogy rendben támogaton a magyar élelmiszereket , és támogatom így a tőke MO-t támogatná. NEM ők saját haszon növelésére törekednek , a törvényekkel csak úgy játszanak Pl bankok, távközlés

Bebizonyított a zsidó befolyás...

Azért olvastam a harmadik kommeltelő ,szövegébe egy számomra nem evidens példát,hogy a Magyarok utálják a (szlovákokat, oláhokat) azért nekünk erre van okunk,. de nem biztos hogy a szlováknak van vissza fele ,ugyanis nem a Szlovák népnek csatolták el 2\3-át ,és választották el családokat, ők csak vissza támadnak , ellen támadnak!

természetesen nem azt jelenti minden olyan nemzetiségű ember szemét ,akihez terület került ,de azért ez a példád nem ide vágott....


Az uralkodást szerintem a második komentelő ,nem úgy gondolta hogy na én leszek a király .... hanem hogy kezükbe tartják a bankokat stb és ezáltal uralkodnak a hitelezővel szemben ,de ez az előző nagy hypermárketes élelmiszeres példára is helyes....


Én nem vagyok ,sem rasszista ,sem náci ,...de Magyar érdekeket tartom szem előtt , nem a nagytőkés, milliárdokkal rendelkező emberkéket akik azt hiszik mindent megtehetek,mindenkivel!

2010. nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 17:25, még annyit hogy nem Kína miniszterelnöke, nem is brazíliáé, nem kazahsztáné, hanem izrael miniszterelnöke, simon peresz mondta azt hogy felvásárolják magyarországot.

S lám milyen érdekes mennyi izraeli befektetésről hallani,főleg a sukorói zsidóról aki törvénytelenségek tömkelegét követte el hogy hozzájusson a földterülethez hála istennek nem sikerült neki.S vajon miért nyilatkozza egy vezető izraeli rabbi azt hogy a gójok (vagyis a nemzsidó emberek) csak azért vannak a világon hogy a zsidókat szolgálják.Milyen érdekes, mástól nem hallottam ilyen nagyképű, felsőbbrendűségi érzésben tobzódó kijelentést, csakis egy izraeli zsidótól.

Légyszíves erre is adj magyarázatot, lehetőleg anélkül hogy személyes sértegetésbe menne át a dolog.

2010. nov. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
35%

"Ha neked ez a véleményed a magyarokról és mi ennyire rossz nép vagyunk, akkor mit keresel itt? "


Mondtam én ilyet egy szóval is?

Nem vagyunk mi sem szentek, ez igaz. Viszont a zsidók sem ördögök. Ők sem rosszabbak nálunk. Ha meg ilyesmikkel akarod szidni őket, akkor előbb a saját házad táján nézz szét!

Ezzel nem azt mondom, hogy a magyarok gonoszak lennének, csak azt, hogy ne szidd őket ezért, mert mindenki más is ezt csinálja. Köztük a magyarok is.


"Én itthon vagyok. És nem megyek oda ahol nem szeretnek."


Valóban? Akkor sem, hogyha rabláncon visznek? Mert a zsidókkal ezt csinálták. Kétszer is. Kr. u. 70 és 135.


" De ha a magyar ember el is megy más országba, akkor nem az a célja hogy hatalomra törjön."


Mintha a fuvaros zsidóknak az lenne. És, ha nem vennéd észre, a történelem során ők voltak többen.

Amellett pedig a zsidóság igen jelentős része az első adandó alkalommal ment haza Izraelbe.

Egyébként meg akkor Sárközy-t mivel magyarázod?


"A zsidók meg bármely országba beteszik a lábukat mindenhol át akarják venni az írányítást a hatalmat. "


És ezt te honnan tudod? Csak nem a fejükbe látsz?

Nem vagyok filoszemita, zsidó mégkevésbé, de ez a nagy antiszemitizmus már nekem is fáj.


"Előszór is a mai "zsidó ' inkább jelzőként használják ,mint egy vallás ,vagy népfaj.. "


Ilyen tekintetben a másodiknak teljesen igaza van. Csakhogy a többség számára, ha zsidókról beszélsz, nem ez jön le.


"20 századi filozófusok is boncolták hogy a zsidó faj ,mért vált ki ekkora ellenszenvet egy nem zsidó (Európai emberből) "


Mint már párszor elmondtam, a középkorban egyszerűen azért utálták őket mert zsidók és a zsidók feszítették keresztre Jézust. Aztán ez a gyűlölet annyira beivódott a köztudatba, hogy a vallás háttérbe szorulásával is megmaradt.


"A zsidók üzleti érzékére ,már történelmünk leghamarább rájöttek . ezért is lehet az üldözésük,"


Ez már csak olaj a tűzre. De nem hiszem, hogy ez lett volna az indok. A középkorban a származás senkit nem érdekelt, ha már pár generáció óta a környéken élt az illető. A vallás annál inkább.


"De a zsidó fajra fogott fukarság, pénzféltése, zsugoriság a másik igazság, Mo-n kihasználják a nagy tőkebeli különbségeket ,és a dolgozóit szinte éh bérért dolgoztatja , sakkba tartva hiszen , ha nem tetszik a dolgozónak,... máris mehet lesz helyette 20 másik... Ugye így a minimálbérbe meghatározott összeget kapják a dolgozok ,vagy valamivel többet, de a felső osztály aki semmit nem csinál ,mert már arra is van emberük hogy helyettük gondolkozzon , ő naponta milliókat keres ,azon hogy a dolgozót szinte a semmiért dolgoztassa,mikor ha a 3 -4 szeresét adná ,neki semmivel nem lenne rosszabb élete!"


Szerintem ha az ilyen emberek és a zsidók között egyenlőségjelet húzol, az hatalmas szűklátókörűségre vall.

Értem én, hogy sokan ma már jelzőként használják a "zsidó" szót az ilyen emberekre, de a többieknek ez nem esik le és ők zsidó alatt az izraelita vallású embert értik.


"Én nem vagyok ,sem rasszista ,sem náci"


Nem. Csak antiszemita. Ez süt a szavaidból. És ezt ne vedd személyeskedésnek!


"de Magyar érdekeket tartom szem előtt , nem a nagytőkés, milliárdokkal rendelkező emberkéket akik azt hiszik mindent megtehetek,mindenkivel!"


Ez korrekt. De a nagytőkések nem mind zsidók és nem minden zsidó nagytőkés. Ezt kéne végre felfogni.


"Kedves 17:25, még annyit hogy nem Kína miniszterelnöke, nem is brazíliáé, nem kazahsztáné, hanem izrael miniszterelnöke, simon peresz mondta azt hogy felvásárolják magyarországot. "


Az, hogy van egy hülye, még nem jelenti azt, hogy mind olyan.

Gyurcsány is mondott hülyeségeket.


"S vajon miért nyilatkozza egy vezető izraeli rabbi azt hogy a gójok (vagyis a nemzsidó emberek) csak azért vannak a világon hogy a zsidókat szolgálják."


És vajon a keresztény papok, muzulmán imámok és a többi és a többi nem így vélekedett milliószor a történelem során?

Miért volt a nagy arab invázió a VII. században? Miért voltak a keresztes háborúk?

Nem mondom, hogy nem szemét egy banda, de az vesse rá az első követ...


"Milyen érdekes, mástól nem hallottam ilyen nagyképű, felsőbbrendűségi érzésben tobzódó kijelentést"


Már bocsánat, de akkor eléggé műveletlen vagy.

És ezt ne vedd személyeskedésnek!

2010. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Kedves irásokat darabokra boncolgató és érdekeseket irogató! Te vagy egy bérenc lehetsz, vagy tényleg zsidó, vagy vak. Ha tényleg magyar vagy akkor ez a nagy gond. Az ilyenek miatt jutnak be mindenhová.Az övéké a média a gáz az áram az üzemanyag, szóval minden, a hatalom. Meg ezt a fuvaros dumát jol beléd nevelték.
2010. nov. 21. 21:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!