Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért szólnak le, ha én a...

Miért szólnak le, ha én a kommunizmust tartom a legjobb ideológiának?

Figyelt kérdés
2010. nov. 7. 08:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
35%
Nem szólnak le. Én is a legjobbnak tartom.
2010. nov. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
39%
Többnyire azok szólják le, akik akkor még meg sem születtek.
2010. nov. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
58%
Mert sokan képtelenek elfogadni, hogy más másképp is godolkodhat. Meggyőzés helyett, mert az nem tilos, inkább acsarkodik. Ez a tolerancia hiánya, nézd meg Angliát.
2010. nov. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
49%

"Többnyire azok szólják le, akik akkor még meg sem születtek."


Milyen kommunizmusban születtél te? A Kádár-rendszerben, esetleg a Rákosi-rendszerben? Egyik sem volt kommunizmusnak nevezhető rendszer.


A Kádár-rendszer egy egyfajta "lágy-kapitalizmus volt diktatórikus elemekkel és egy politikai vallással fűszerezve" amiben az állam több mindenben gondoskodott az emberekről, mint a nyugati kapitalista országokban.

A Rákosi-rendszer pedig egyszerűen fogalmazva rémuralmizmus volt. Nem volt különb a nácizmustól, csak horogkereszt helyett vöröscsillag volt. Zsidók és romák helyett meg "a rendszer ellenségei" és "imperialisták".

2010. nov. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
ezeket a korszakokat én is elítélem, de én az igazi kommunizmust tartom a legjobbnak
2010. nov. 7. 08:48
 6/36 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként az a vicces, hogy az oldalon a diktatúra-szeretők szenvedélyes, terjengő írásokban szokták megfogalmazni, hogy ők mennyire, de mennyire utálják a demokráciát, a demokratikus szabadságjogokat, és a nyugati országokban az emberek mentalitását, de amikor arról van szó, hogy egy demokrata nem ért egyet a diktatórikus eszméikkel, akkor egyből úgy hivalkodnak a szólásszabadsággal és a nyugati országok toleranciájával, hogy csak na!
2010. nov. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
76%
Azért szólnak le, mert nyilvánvalóan megbukott az elmélet is, hiszen a széleskörűen változatos de hatalmas emberi önzést nem lehet kiiktatni amikor társadalmat tervezel.
2010. nov. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

igen, de mindenki azt hiszi, hogy az a kommunizmus, amit a Szovjetunió alakított ki 1922 és 1991 között, pedig annak köze sincs ahhoz.

egyébként meg semmi bajom nincs a demokráciával, a kommunizmust sem diktatórikus módon képzelem el.

2010. nov. 7. 08:56
 9/36 anonim ***** válasza:
91%

"Ez a tolerancia hiánya, nézd meg Angliát."


Ja és a tolerancia nem azt jelenti, hogy valaki állít valamit és akkor az ellenvéleménynek tilos megszólalnia, hanem azt jelenti, hogy mindenki elmondhatja a véleményét, és emiatt nem kell semmilyen következményekkel szembenéznie, csak azzal, hogy esetleg a vitapartner megutálja őt.

2010. nov. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
37%
A Szovjetunió nem alakított ki kommunizmust, hanem szocializmust és a kummunizmusba vazatő utat építgette.
2010. nov. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!