Milyen világot élünk ma Mo.-n?
Sokan panaszkodnak, hogy így-, meg úgy rossz. Másoknak meg úgy jó minden, ahogyan van. Most akkor melyik oldalnak van igaza, melyik gondolkodik reálisabban?
Mi lenne a megoldás?
Ez nem realitás kérdése. Ha valakinek jó, akkor valakinek rossz.
Meg sok dolog relatív: itt arról szólnak a hírek, hogy megfagynak az emberek, Amerikában azért háborognak, milyen a bőre színe a legújabb Disney-film szereplőjének.
Senki sem rendelkezik egymaga az igazsággal.
Vannak olyan adatok, amelyek azt mondják, hogy jó Magyarorszagon élni. Másoknak pedig rossz.
Tény, hogy mára mi lettünk az EU legszegényebb és legkorruptabb országa, de amikor a Kádár-korszakban mi voltunk Európa legvidámabb barakkja, akkor banánt is nagyon ritkán lehetett kapni.
Igaz, hogy csökkennek a reálbérek, de a szocialisták idején 2002-2010 közt sokkal rosszabb volt.
A V4 országok közül nálunk a legdrágáb a benzin, de aki megteheti kocsival jár.
Szerintem az a legnagyobb baj , hogy kinyílt a társadalmi olló. Mind lokálisan és globálisan. Az emberek 95%-a jobban él, mint 15 éve, de van néhány személy, akik sokkal jobban él náluk, ezért irigykednek. Az irigykedést pedig fokozza, hogy sokan csak a jó kapcsolataik miatt gazdagodtak meg
4: "Tény, hogy mára mi lettünk az EU legszegényebb és legkorruptabb országa," Ez nem tény, hanem hazugság.
Az Eurostat adatai alapján a magyar háztartások nettó pénzügyi vagyona meghaladta a GDP 106 százalékát. Ezzel az Európai Unió 27 tagállama közül a 14. helyen állunk, magunk mögé utasítva szinte a teljes közép-európai régiót. Ingatlantulajdon szempontjából még előkelőbb helyezést érünk el: a magyarok 90,1%-a lakik saját tulajdonú ingatlanban, ami az Unió negyedik legmagasabb értéke.
Az Európai Unió közvéleménykutatásának, az Eurobarométernek a 2023-as eredményei szerint a magyarok 22 százaléka gondolja úgy, hogy a korrupció érinti a mindennapjait. Ezzel Magyarország az EU 27 tagállama között a középmezőnyben helyezkedik el. A reprezentatív kutatás során a megkérdezettek 9 százaléka válaszolt igennel arra a kérdésre, hogy tapasztalt-e személyesen korrupciót az elmúlt egy évben.
"a magyarok 90,1%-a lakik saját tulajdonú ingatlanban"
. Ami egyrészt hagyomány, szükségszerűség, másrészt a társadalmi mobilitás hiányányát tükrözi.
Nem biztos, hogy büszkének kellene lenni arra, hogy itthon pl. a családalapításhoz saját ingatlan kell, mert a bérbadók többsége nem adja ki a lakást családoknak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!