Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem védi a törvény a...

Miért nem védi a törvény a szívességi lakáshasználókat?

Figyelt kérdés
Adózó állampolgárok, a többség nem önszántából vagy kényelemből szívességi lakáshasználó (viszonytól függetenül), és nem mellesleg lakhatási válság van, és ebből kifolyólag jelen van a lakhatási zsarolás is.
ma 15:54
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

"De ez mindenkinek az EGYÉNI döntése"


Nem mindenkinek. A KÉNYSZER (!!!) nem nevezhető egyéni döntésnek. És nem csak az a kényszer, ha valakinek pisztolyt tartanak a fejéhez, ahogy szokták bunkóságból mondani. Pl. ha valaki választhat hogy vagy hajléktalanság, vagy odaköltözik hozzá, az kényszer.


És miután nárcisztikus nép vagyunk és szeretünk visszaélni más kiszolgáltatott helyzetével, ezért igen is kell valami szabályozás. Persze értelmes érdemi szabályozás.


Ha a zsarolt le tudna lépni, le is lépne, és akkor nem lehetne zsarolni, okafogyottá válna a lakhatási zsarolás.


Ahol lehet lakhatási zsarolni, ott nem lenne erkölcstelen egyébként az sem, ha kötelezve lenne bárki is hogy megtűrjön bárkit.


A mamahotel meg nem a fent leírtak, hanem aki eltartatja, kiszolgáltatja magát, de dolgozni nem akar és nem ad bele semmibe. Ez Amerikában divat, ahol a gazdaság lehetővé teszi ezt. Magyarországon nem jellemző. Itt 200-ból max 5 az arány a mamahoteleskre, és ott is csak a gazdagabb körökből, hisz ahol nem pénzes az ember, ott nincs pénz mamahotelest fenntartani. Logikus.

ma 19:14
 22/53 anonim ***** válasza:

"#17 Fiatal vagy még"


Köszönöm a semmitmondó választ kedves hisztis kisfiú.


Egyáltalán nem vagyok fiatal. 35 éves vagyok SAJÁT LAKÁSSAL.


18 éves korom óta laktam kollégiumban, amit magam fizettem, albérletben SZOBATÁRSAKKAL majd LAKÓTÁRSAKKAL mire eljutottam oda, hogy EGYEDÜL bérelhessek lakást. Végül eljutottam oda, hogy SAJÁT INGATLANOM legyen 30+ évesen. Ingatlan, egyetem, jogosítvány, mindent MAGAMNAK fizettem.


Tettem érte? TETTEM. Küzdöttem érte? KÜZDÖTTEM. Dolgoztam érte? DOLGOZTAM. Lemondásokkal járt? LEMONDÁSOKKAL JÁRT. De soha nem panaszkodtam, nem picsogtam.


Szóval nekem egy mamahoteles kisfiú ne pofázzon aki addig nem tud eljutni, hogy kibújik anyuci szoknyája alól. Köszönöm.

ma 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

Ez innentől idáig felesleges volt:


"Köszönöm a semmitmondó választ kedves hisztis kisfiú.


Egyáltalán nem vagyok fiatal. 35 éves vagyok SAJÁT LAKÁSSAL.


18 éves korom óta laktam kollégiumban, amit magam fizettem, albérletben SZOBATÁRSAKKAL majd LAKÓTÁRSAKKAL mire eljutottam oda, hogy EGYEDÜL bérelhessek lakást. Végül eljutottam oda, hogy SAJÁT INGATLANOM legyen 30+ évesen. Ingatlan, egyetem, jogosítvány, mindent MAGAMNAK fizettem.


Tettem érte? TETTEM. Küzdöttem érte? KÜZDÖTTEM. Dolgoztam érte? DOLGOZTAM. Lemondásokkal járt? LEMONDÁSOKKAL JÁRT. De soha nem panaszkodtam, nem picsogtam.


Szóval nekem egy mamahoteles kisfiú ne pofázzon aki addig nem tud eljutni, hogy kibújik anyuci szoknyája alól. Köszönöm."


Hogy miért? Fiktív önigazolások, csak hogy vissza tudj vágni, "színvonalas" személyeskedésekkel. Messziről jött ember azt mond amit akar.


Egyébként az ilyenekről szokott kiderülni, hogy valami mégis csak volt a háttérben: Vettek neki első lakást, örökölt, felvett CSOKOT, vagy valahonnan megtámogatták, vagy nem is ebben az országban él, vagy nem 35 hanem 65 és akkoriban még nem volt lakhatási válság, így könnyebben megoldotta.

ma 19:21
 24/53 anonim ***** válasza:

"Fiktív önigazolások, csak hogy vissza tudj vágni, "színvonalas" személyeskedésekkel."


Ööö...csak idézlek suttyókám: "#17 Fiatal vagy még."


Tehát a válaszom: Fiktív önigazolások, csak hogy vissza tudj vágni, "színvonalas" személyeskedésekkel. Suttyókám.


"Egyébként az ilyenekről szokott kiderülni, hogy valami mégis csak volt a háttérben: Vettek neki első lakást, örökölt, felvett CSOKOT, vagy valahonnan megtámogatták, vagy nem is ebben az országban él, vagy nem 35 hanem 65 és akkoriban még nem volt lakhatási válság, így könnyebben megoldotta."


Továbbra is tökéletesen igaz amit írtál suttyókám: Fiktív önigazolások, csak hogy vissza tudj vágni, "színvonalas" személyeskedésekkel, miszerint bárki aki mást állít mint te az hazudik.


Ezért tartasz ott, ahol vagy kisfiú.

ma 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
Tehát ott tartunk, hogy a kérdező mamahotelezik amiért természetesen mindenki más hibás rajta kívül. Léphetünk tovább.
ma 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

Vicces hogy indulatosan próbálod bizonygatni hogy elvileg mit értél el (amit a kutya sem kérdezett, sőt a kutyát sem érdekli), miközben megpróbálsz izzadtságosan oltogatni. Ezekből derül ki hogy kamu az egész. Gondolom most jönnek a mamahoteles oltási kísérletek is, mert már másra nem futja. ;) Mellesleg azért is hiteltelen, mert én nem mondtam el magamról semmit. :P


Ja és ami miatt pláne süt a kamu: Ti lettetek idegesek, én nem. :D Mondjuk már az ellentmondásos érveknél is "elvéreztetek". ;)


Ja és a "stílusodból" kiindulva, szerintem te az Ecseri vagy a Józsefvárosi "egyetemre" járhattál. ;)

ma 19:36
 27/53 anonim ***** válasza:
#26 Az a vicces és egyben megmosolyogtatóan szánalmas, ahogy igyekszel magad köré építeni a kis burkodat, hogy rajtad kívül mindenki hazudik és természetesen csak és kizárólag neked lehet igazad mamahotelesként :D
ma 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:
Na mondtam. Elfogytak az érvek (már ha egyáltalán voltak), jön az izzadtságszagú mamahotelezés (amiről azt sem tudod mit jelent). Ahogy elnéztem a #24-es hozzászólásodat, még idézni meg meg sem tudtad fogalmazni rendesen, amit akartál. Hiába. Ideges vagy, izzad a tenyered. Ide látszik, hogy kamuzgatsz. :D És most mindjárt kiírod azt is, hogy "Ne ugassál, gyere ki a hóra, játszuk le" ahogy szoktad ilyenkor. :D
ma 19:43
 29/53 anonim ***** válasza:

#26 Amúgy hazug és önálltató állításoddal ellentétben én aztán nem kívánok bizonygatni semmit egy SENKINEK.


Te tettél egy személyeskedő, lekezelő, semmitmondó megjegyzést totál ismeretlenül, miszerint "fiatal vagyok még" pusztán azért, hogy a piciny lelkedet megnyugtasd. Én pedig erre válaszul leírtam a TÉNYEKET.


Nyilván amennyiben így állsz hozzá a válaszokhoz, hogy idézem: a kutya sem kérdezett, sőt a kutyát sem érdekli akkor sok értelme nem volt annak, hogy feltedd a kérdésed, hiszen egyszerű emberként úgyis csak a neked tetsző választ fogadod el.


Mondhatod hogy kamu, mondhatod, hogy hazug vagyok... Miért lennék? :D


Nekem nem célom egy senki számára bizonygatni, hogy ki vagyok. Tettél egy SZEMÉLYESKEDŐ, SÉRTŐ ÉS PRIMITÍV megjegyzést, erre adtam számodra egy kulturált választ.


Ha nem hiszed el, hát ne hidd el.


Becsmérelsz engem? Egészségedre.

Hazugnak kiáltasz? Pont nem érdekel.


Ettől még nekem van ingatlanom, te pedig otthon sírdogálsz anyukád mellett, mert képtelen vagy tenni a saját életedért. Ez engem hidegen vagy :D

ma 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

Ha nem kívánsz bizonygatni senkinek, akkor miért kezdtél el kényszeresen önéletrajzot írogatni itt? :D Ellentmondásba keveredtél magaddal. :D


Az a sértő személyesekedő primitív, hogy fiatal vagy? Hát nem tudom én ezen nem szoktam megsértődni, de bocsánat ha ezzel megbántottalak, akkor egy okoskodó, életkorával visszaélő, befarsult, kötekedő, negatív, vén boomer vagy, és ne okoskodj itt!


Ha hidegen vagy, mit erőlteted kényszeresen itt hogy ki vagy mi vagy (ami nem vagy?)


Legközelebb akkor írj, ha már kiment belőled a kannásbor meg a kevert hatása. Vagy inkább akkor sem. Vesztettél.

ma 19:51
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!