Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem védi a törvény a...

Miért nem védi a törvény a szívességi lakáshasználókat?

Figyelt kérdés
Adózó állampolgárok, a többség nem önszántából vagy kényelemből szívességi lakáshasználó (viszonytól függetenül), és nem mellesleg lakhatási válság van, és ebből kifolyólag jelen van a lakhatási zsarolás is.
ma 15:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Te örülnél, ha az állam belepofázna, hogy ki használhatja a tulajdonodat? Na ugye.
ma 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Na ugye? Azért ennyire jól nem ismerjük egymást, hogy válaszolj is helyettem szerintem.


Ott kezdődik hogy én nem csinálok lakhatási zsarolást, és nem tartok úgympond lakhatási rabszolgákat, tehát ez így engem ebben a formában nem érint. Na ugye.

ma 16:13
 3/23 anonim válasza:
82%

Jelezd a tulajnak, hogy neked nem felel meg a szívességi lakáshasználó státusz és szeretnél bérlő lenni. Ha nem hajlandó veled korrekt - piaci díjú - bérleti szerződést kötni, akkor költözz el.


Mivel

ma 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
43%
Mivel zsarolnak?
ma 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert szívességi lakáshasználó aminek a nevében is benne van, hogy szívességből használja más lakását. Ha nem tetszik neki a helyzet, akkor menjen el hivatalosan albérletbe és onnantól lesznek jogai is.
ma 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#3 Ez most kb. ugyan olyan volt, mint hogy ha jön a tél és nem bírod a hideget, költözz ki három hónapra egy mediterrán országba. Ráadásul a szívességi lakáshasználó nem albérlő, tehát még így sem jó, amit írtál. Az igaz, hogy az albérlet piacon is megy a lakhatási zsarolás ezerrel, tehát nem tudom az #5 milyen albérlői jogokról beszél. Ott kb annyi a jog hogy nem kötelező ott lakni.


A szívességi lakáshasználók nem önszántukból azok, és ŐK IS FIZETNEK ADÓT! Rehát nekik is járna védelem, pkábe lakhatási válság idején, amikor divat a lakhatási zsarolás.

ma 17:32
 7/23 anonim ***** válasza:

"ŐK IS FIZETNEK ADÓT!"


És? Nincsen lakhatási válság, oda költözöl ahova akarsz.

ma 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Dehogy nincs. Már elismeri mindkét oldal is. Kormánypárt ellenzék. Sőt kezd a politika is erről szólni. Szóval mi nincs?
ma 17:54
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
Inkább a tulajdonost nem védik a törvények. A szívességi lakáshasználati szerződés is egy közös akarattal kialkudott szerződés, amit bárki felmondhat ha nem tetszik neki. Miért kellene védenie a törvénynek az egyik felet a másikkal szemben? Ha nem felelnek meg a feltételek, nem kötelező igénybevenni a szívességet. De én a helyedben inkább hálás lennék, mint ugrálnék.
ma 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
63%
Milyen lakhatási válság van? Rengeteg az üres lakás, nincs semmiféle válság. A piac szabályozza az árakat, de mivel a magyar munkavállalók képtelenek összefogni, ezért érdekérvényesítési képességük így nulla, ezért a bérek ott vannak ahol. Nézd meg a német vagy az angol lakbéreket, sokszorosa a magyarnak, méghozzá jóval magasabb, mint amennyivel a bérek magasabbak.
ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!