Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért volt szükség a történele...

Miért volt szükség a történelem folyamán a pénz rontására?

Figyelt kérdés

Közgazdaságtani szempontból érdekelne a dolog. A római birodalomban, az újkorban a 17 században, de a 18 században is nagy pénzrontások voltak, arról nem beszélve, amikor a dollár ezüst és arany helyett papírrá vált, és később az aranyfedezet is megszűnt.



Tehát van egy ilyen pattern, hogyha jó pénz van, akkor azt valamiért a hatalom lerontja és tönkreteszi, tehát a dukátokat már nem bocsájtja ki, az ezüstkrajcárt felváltja a réz, és jön a papír.



Mi akadályozza meg mondjuk Magyarországot, hogy azt mondja, új pénzrendszert vezet be, és elkezd arany és ezüstpénzeket verni, hogy ez legyen a fizetőeszköz, aminek tényleges értéke van.



Emellett másik kérdésem, hogy mi szükség van aranyfedezetre, miközben nem mehetek oda a bankhoz, hogy a pénzt beváltsam aranyra? Tulajdonképpen értéke nincs a papírnak, csak annyi, hogy az emberek elhiszik azt, hogy ez ennyit ér. Miközben valójában tüzelni jó csak


ma 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mi szükség van aranyfedezetre? Semmi. Az arany is ugyanolyan konszenzuson alapuló értékmegőrző tárgy, mindenki elhitte, hogy értékes, ezért értékként volt kezelve. Ennyi erőval az sem jó másra, csak beolvasztani a *csába, hiszen nincs különösebb haszna.
ma 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha a boltban nem papír bankjegyekért meg a kártyád odaérintéséért kapnád meg a téliszalámit, hanem egy pici aranydarabért, attól az a szalámi finomabb vagy értékesebb lenne számodra? Jobban éreznéd tőle magad? A pénz értékét az adja, hogy milyen termékeket és szolgáltatásokat kapsz érte cserébe, nem pedig az, hogy egyébként maga a pénz hogy néz ki, mennyi nemesfémet tartalmaz.
ma 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Mert így erőszakmentesen el lehet venni az emberektől a pénzüket.
ma 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

2 igen, jobban, mert akkor nem lopnák el az emberek pénzét 30 40 évente (korona, pengő, forint), hanem lenne valamilyük, ami megőrzi az értékét.


Az arany és ezüst mögött van munka. A számlára ráírt milliárdok mögött ami nem is létezik, nincsen.

ma 11:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
régebben volt ezüst tartalmú 200 ft-os és megszüntették mert az ezüst tartalom többet ért mint a pénz
ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
4# Azok mögött is van munka, hiszen azokat a szolgáltatásokat és árukat, amiket megkapsz a pénzedért cserébe, emberek hozzák létre. Ha nem lenne munka a papírpénz és a virtuális pénz mögött, akkor nem tudnád mire elkölteni. Senki nem dolgozna, senki nem állítana elő semmit, mondván, hogy csak virtuális pénzt kapsz cserébe.
ma 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

6.

A papírpénz mögött annyi munka van amennyibe a kinyomtatása kerül,sőt a virtuális pénznek már szinte semmi értéke nincsen amiről te beszélsz az a munka, nem a pénz értéke!

ma 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

7. "a virtuális pénznek már szinte semmi értéke nincsen"


Akkor az emberek miért kriptóznak? Miért gyarapítanak virtuális vagyont, ha nincs értéke? Hobbiból? :) Hiszen - ahogy te mondod - nincs értéke, eszerint nem tudják elcserélni anyagi javakra?

ma 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

7. ... Amikor a pénz mögötti fedezetről - munkáról - beszélünk, akkor nem a pénz fizikai előállítási költségét értjük alatta :) Az arany sem azt a munkaórát érte, amit a kinyeréséhez/megmunkálásához rááldoztak, nem attól lett értékes, hogy ki kellett önteni belőle a rudat és az olyan fáradságos munka :D

Hanem rámondtuk, hogy értékes, ettől lett az. Egy szimbólum. Mi adja az értékét? Az, hogy elcserélheted más értékes dolgokra, vagy megtarthatod és felhalmozhatod, kifejezheted vele a hatalmadat, ha nagyon sok van belőle. Nos, ezt a funkciót a virtuális pénz ugyanúgy ellátja.


Nem értem továbbra sem, mit értesz akkor azalatt, hogy nincs értéke? Lecsippantom a kártyát, megkapom a terméket. A te logikád szerint egy értéktelen dologért kapok egy értékeset. Ennek így semmi értelme.

ma 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Infláció előfordul a gazdaságban, nem volt másképp ez az ókorban se. Az ilyen intézkedések, mint a pénznyomtatás, pénzrontás, arra ösztönzik az embereket, hogy költsenek.
ma 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!