Miért volt szükség a történelem folyamán a pénz rontására?
Közgazdaságtani szempontból érdekelne a dolog. A római birodalomban, az újkorban a 17 században, de a 18 században is nagy pénzrontások voltak, arról nem beszélve, amikor a dollár ezüst és arany helyett papírrá vált, és később az aranyfedezet is megszűnt.
Tehát van egy ilyen pattern, hogyha jó pénz van, akkor azt valamiért a hatalom lerontja és tönkreteszi, tehát a dukátokat már nem bocsájtja ki, az ezüstkrajcárt felváltja a réz, és jön a papír.
Mi akadályozza meg mondjuk Magyarországot, hogy azt mondja, új pénzrendszert vezet be, és elkezd arany és ezüstpénzeket verni, hogy ez legyen a fizetőeszköz, aminek tényleges értéke van.
Emellett másik kérdésem, hogy mi szükség van aranyfedezetre, miközben nem mehetek oda a bankhoz, hogy a pénzt beváltsam aranyra? Tulajdonképpen értéke nincs a papírnak, csak annyi, hogy az emberek elhiszik azt, hogy ez ennyit ér. Miközben valójában tüzelni jó csak
2 igen, jobban, mert akkor nem lopnák el az emberek pénzét 30 40 évente (korona, pengő, forint), hanem lenne valamilyük, ami megőrzi az értékét.
Az arany és ezüst mögött van munka. A számlára ráírt milliárdok mögött ami nem is létezik, nincsen.
6.
A papírpénz mögött annyi munka van amennyibe a kinyomtatása kerül,sőt a virtuális pénznek már szinte semmi értéke nincsen amiről te beszélsz az a munka, nem a pénz értéke!
7. "a virtuális pénznek már szinte semmi értéke nincsen"
Akkor az emberek miért kriptóznak? Miért gyarapítanak virtuális vagyont, ha nincs értéke? Hobbiból? :) Hiszen - ahogy te mondod - nincs értéke, eszerint nem tudják elcserélni anyagi javakra?
7. ... Amikor a pénz mögötti fedezetről - munkáról - beszélünk, akkor nem a pénz fizikai előállítási költségét értjük alatta :) Az arany sem azt a munkaórát érte, amit a kinyeréséhez/megmunkálásához rááldoztak, nem attól lett értékes, hogy ki kellett önteni belőle a rudat és az olyan fáradságos munka :D
Hanem rámondtuk, hogy értékes, ettől lett az. Egy szimbólum. Mi adja az értékét? Az, hogy elcserélheted más értékes dolgokra, vagy megtarthatod és felhalmozhatod, kifejezheted vele a hatalmadat, ha nagyon sok van belőle. Nos, ezt a funkciót a virtuális pénz ugyanúgy ellátja.
Nem értem továbbra sem, mit értesz akkor azalatt, hogy nincs értéke? Lecsippantom a kártyát, megkapom a terméket. A te logikád szerint egy értéktelen dologért kapok egy értékeset. Ennek így semmi értelme.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!