Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen sok bevándorló...

Tényleg ilyen sok bevándorló ázsiai munkás lenne az országban?

Figyelt kérdés
Két héten belül két ismerőstől is ezt halottam. Az egyik a nyírségi a másik Dunaújváros környéki. Gyári munkások mind.
ma 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem feltétlenül bevándorlók, lehetnek más címeken is itt. De közülük is sokan válhatnak azzá. Például házasság alkalmazásával.
ma 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen címen vannak itt, de azt mesélték veszik el a munkahelyeket. Én csak remélni tudom ez nagyon ritka jelenség és pont beletrafáltam a két ismerőssel.
ma 14:27
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

#2

Sajnos ez egyáltalán nem ritka jelenség. A baj az is, hogy lenyomják a béreket.

ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok itt nem tapasztaltam. Csak a futárcégeknél.
ma 14:31
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Akkumulátor gyárak, autógyárak, ...
ma 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
3: Milyen béreket nyomnak le? A bérek folyamatosan emelkednek.
ma 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Érdekes, akik ezen háborognak, azoknak semmi baja azzal, ha ök mennek nyugatra és ott teszik ugyanezt.
ma 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

#3


Voltam ilyen gyárban, évi szinten simán 10-20%-ot emeltek a fizetésen, sokan hagyták ott őket, mert egyre több cigány munkatárs volt de a végén már őket se lehetett olyan számban elcsábítani rongyos 200-250 nettóért dolgozni és utána jöttek az ukránok, most már mindenféle ázsiai népek. :) (és ez 3 éve volt) Ugyanott most 300 nettó fölött van a kezdő fizetés is.


Tehát nem tudom mennyi lenne a fizetés ha nem "nyomnák" le a külföldiek de szerintem nem sok cég tudná kigazdálkodni azt amit egyesek elvárnak. Eleve nekem kicsit pont fordított a tapasztalatom, aki elment azoknak a többsége valami könnyebb munkát kereset és nem az volt a nagy elszívó erő, hogy máshol többet lehet keresni.

ma 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
7. Nem érted a problémát. Nekem nem a vietnámi munkásokkal van a problémám, hanem azzal a politikával, ami engedi, hogy ezek a vágottszeműek lenyomják a hazai béreket. Az, hogy a nyugati országok megtűrik a magyarokat és megfizetik a munkájukat, azért szintúgy nem a magyarok a hibásak, hanem az adott ország bevándorláspolitikája. Úgyhogy nem logikus az érvelésed.
ma 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Én a XIII-ban lakom, itt is sok vendégmunkás lakik egy helyen, műszakos buszokkal viszik őket a Samsungba.
ma 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!