Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Titeket is zavar amikor a...

Titeket is zavar amikor a politikusok beszédében benne van, hogy "azt gondolom hogy..." ?

Figyelt kérdés
Szerintem idegesítő töltelékszó, arra enged következtetni hogy ha nem mondják be, akkor nem úgy gondolják amit mondanak. Én amit mondok azt mind úgy gondolom legalábbis...

#úgy gondolom
ma 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ez zavar a beszédeikben, hanem az, hogy gátlástalanul hülyítik magyar embereket.
ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bár vannak politikusok, akiket nem kellene kamera elé engedni, mert önmagában a megszólalásukat bűnnek tartom, de, sokkalta jobban zavar, az, amit az országgal tesznek ahelyett, amit mondanak.
ma 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Nem zavar.

Egyébként sem arra utal, amit írtál.

Ha valaki kijelent valamit, akkor azt ténynek tekinti, nyilvánvaló igazságnak. Ha azt mondja, hogy "azt gondolom", akkor abban benne van, hogy nincs nála a bölcsek köve, tévedhet ill. adott esetben más nézőpontnak is van létjogosultsága.

Úgyhogy én inkább a szerénység és emberközeliség jelének tartom ezt. Pont azt utálom, ha egy politikus (vagy bármelyik beszélgetőpartnerem) mindig abszolútumokban fogalmaz, vagyis abból indul ki, hogy minden úgy kerek, ahogy ő azt elképzeli (ill. hirdeti). És mindent csak abból a nézőpontból helyes nézni, ahonnan ő nézi. És aki mást gondol erről, az eleve h..lye.

ma 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Egyáltalán nem zavar.

Sőt, ezzel kifejezi hogy nem egy megkérdőjelezhetetlen igazságot mond hanem egy véleményt.

ma 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták, nem zavar ha a politikus gondolkodik vagy ezt ki is mondja és nem úgy beszél, mintha mindent mindenkinél jobban tudna.

Az viszont zavar amikor valaki rosszat akar gondolni másokról és emiatt képes belekötni minden apróságba.

ma 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hmm, a statisztika szerint én interpretálom rosszul
ma 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!