Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Meggyőződésem, hogy a vallás...

Meggyőződésem, hogy a vallás helyét kezdi átvenni a politika. Jól gondolom szerintetek?

Figyelt kérdés
Bár kevesen foglalkoznak a vallással, annál többen a politikával. Egyesek már messiásként beszélnek a politikusokról és hisznek abban, hogy ha az ő mozgalmuk/pártjuk nyer, jobb lesz a világnak, eljön az igazság órája

aug. 21. 18:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Mi nem vagyunk már hívő keresztény ország.


Amikor egy egyházi képviselő olyanokat mond hogy" felnégyeli.. kiheréli" stb aki nem tetszik neki..

Hol beszélünk itt Jézus tanításáról ?

Vagy amikor az "egyházfő" - parlamenti képviselő röhögő görcsöt kapott mikor megkérdezték az egészségügy helyzetéről.

Nagyon sajnálom hogy így alakultak a dolgok.

Az ember bemegy a templomba... A hitét erősíteni, imádkozni..

De már templomba is kevesen járnak. Persze sok vidéki faluban ez más

A szocializmus alatt jártunk templomba.. a gyerekeket megkereszteltettük..

Most viszont évek óta nem voltam

sajnos ezzel nem vagyok egyedül.

Nekem a vallás a katolikus / vagy református egyház.

Nem megyek gyülekezetbe.

Nem bántok senkit. De nekem a katolikus templom ahol hittel tudok imádkozni.

A karácsonyi készülődés nekünk azt is jelentette hogy délelőtt még megnéztük a karácsonyi vásárt majd bementünk a Szent István bazilikába. Gyújtottunk gyertyát a halottaknak és mondtunk egy imát.

Most az egyház belépőt szed ..

Muszáj..?


De.. amikor azt hallom hogy iiiiigggeeenn mi keresztény ország vagyunk és a következő mondat már a mocskolódás.. az nagyon elszomorító.

aug. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kereszténynek lenni az, ha tisztára mossuk lelkúnket, tiszta elhatározásokkal élúnk amiben az egoizmus nincs, csak szukségleteink.


Minden pillanatunkat a jobbitó szandék határozza més senkinek a karára.


A politikusokban hinni, vagy autó szépségêben, vagy a pénz hatalmában bálványimádás.


Bármennyire furcsa de Isten imádását is gyakorolni szükséges. Ezt még én sem teszem. Ez lenne a legnagyobb elhatározás ha valóban imádom Isten akkor nem kell semmilyen pót imádathoz fordulnom, mert Isten kitölti azt.


Akkor semmi olyan nem érdekel hogy politika, mennyien vannak a templomban, keresztes hadjárat, ezek mind emberi gyarlóság és eltévelyedettségek Isten szeretetéhez képest. Akkor csak én és Isten szeretete van, az én feladatom Isten eszközének lenni a világ jobbitására.

aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem veszi át. Ezek egymástól független dolgok.
aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!